17 sierpnia 2022 Udostępnij

Delta 8 THC stymuluje apetyt, pomagając ludziom radzić sobie ze skutkami niepokoju.

Kiedy Twój umysł wypełniają ciągłe myśli o strachu i niepokoju, cierpią na tym wszystkie aspekty Twojego życia, w tym apetyt.

Niepokój i stres są naturalną częścią życia każdego człowieka, ale negatywne uczucia mogą pojawić się, gdy codziennie mamy do czynienia z przeciwnościami i niepewnością. Nawet jeśli trudno Ci w to uwierzyć, Twoje ciało powinno odczuwać niepokój i stres, ponieważ są to sposoby na poinformowanie Twojego mózgu, że możliwe zagrożenia są w zasięgu ręki. Jednak kiedy twój system jest w ciągłym stanie zagrożenia i aktywuje się kilka procesów fizjologicznych, twoje ciało wprowadza cię w tryb przetrwania, a twój apetyt ulega zmianie.

Najprawdopodobniej słyszałeś o jedzeniu w stresie, ale ludzie również często doświadczają przeciwnego stanu. Możesz być tak niespokojny i zestresowany, że nie możesz jeść. Twoje zdrowie psychiczne i apetyt są połączone na wiele sposobów, a jeśli chcesz pobudzić swój apetyt, musisz zrozumieć te połączenia - wiele dzieje się w twoim umyśle.

Połączenie między lękiem a utratą apetytu

Apetyt to pragnienie Twojego ciała, aby spożywać jedzenie. Pomogłoby jednak, gdybyś nie myliła go z głodem, który jest odpowiedzią Twojego organizmu na brak niezbędnej dawki energii. Kiedy jesteś spokojny i zrelaksowany, interakcja między sekcjami sytości i karmienia w twoim mózgu wyzwala apetyt. Ośrodek żywienia jest aktywny non stop, mówiąc organizmowi, kiedy ma się odżywiać. Jednak sygnały z obszaru sytości twojego mózgu mogą zrównoważyć jego działanie po spożyciu pokarmu. Niewiele trzeba, by rozregulować te systemy. Każdy czynnik, który nadmiernie aktywuje system kontroli karmienia, może wywołać wzrost lub utratę apetytu. Stres i niepokój często wpływają na apetyt w jeden ze sposobów.

Niepokojowi często towarzyszy stres i dlatego Twoje ciało pada ofiarą hormonów stresu i ich skutków. Hormony stresu są niezbędne dla organizmu, ponieważ włączają tryb przetrwania. Mogą jednak źle interpretować sygnały i wprowadzać twoje ciało w stan przetrwania nawet wtedy, gdy jest to niepotrzebne, przyspieszając tętno i stymulując układ jelitowy. Badania pokazują, że hormony stresu mogą powodować zmiany w twoim układzie pokarmowym, wyzwalając tłumienie apetytu, ponieważ twój mózg mówi twojemu ciału, że jest w niebezpiecznej sytuacji i ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje, jest jedzenie w brzuchu. Jednak stres i niepokój nie zawsze tłumią apetyt; mogą go również hamować i powodować przejadanie się. Kiedy jesteś zestresowany i przytłoczony, możesz doświadczyć gwałtownego wzrostu apetytu, np. ochoty na słodkie i tłuste potrawy.

Objadanie się Vs. Utrata apetytu

Jeśli jesteś stale przytłoczony, zestresowany i niespokojny, jesteś bardziej podatny na długotrwały wzrost poziomu hormonów CRF i długotrwałą utratę apetytu. Z drugiej strony, jeśli rzadziej zmagasz się z tymi problemami psychicznymi, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz szukać pocieszenia w jedzeniu i przejadać się. Nie bądź dla siebie zbyt surowy, ponieważ każda osoba inaczej reaguje na stres i niepokój, czy to krótkotrwały czy przewlekły. W rzeczywistości, nawet ta sama osoba może reagować inaczej na wysoki i łagodny niepokój. Silny niepokój może wywołać utratę apetytu, podczas gdy łagodny stres może sprawić, że będziesz się objadać. Badania pokazują również, że mężczyźni i kobiety reagują na stres i niepokój w różny sposób, jeśli chodzi o spożycie żywności i wybór posiłków. Wydaje się, że kobiety mają tendencję do spożywania większej ilości kalorii, gdy są zestresowane. Również kobiety z wyższym BMI wykazują zwiększony poziom niepokoju.

Jeśli masz do czynienia z utratą apetytu ze względu na swoje zdrowie psychiczne, kluczowe jest podjęcie niezbędnych kroków w celu rozwiązania problemu.

Czy Delta 8 THC może stymulować apetyt?

Teraz, gdy wiesz, że brak apetytu jest powszechnym problemem wśród osób cierpiących na stres i niepokój, omówmy dostępne rozwiązania. Jednym z najbardziej popularnych jest Cannabis i jego pochodne. Badania na ten temat są ograniczone, ale jak dotąd wygląda na to, że delta-8 THC może poprawić niski apetyt. Jednak zanim kupisz Delta 8 THC Vape Carts, zbadaj rynek, aby dowiedzieć się więcej o produkcie i jego korzyściach, ponieważ może on pomóc Ci w czymś więcej niż pobudzenie apetytu.

Czym jest Delta-8 THC?

Nie sposób określić, czy delta-8 może poprawić Twój stan, zanim nie zdobędziesz wiedzy na ten temat. Więc zanim użyjesz go do pobudzenia apetytu, dowiedz się o tym produkcie. Prawdopodobnie znasz termin Cannabis lub marihuana. Delta-8 to związek wyekstrahowany z rośliny Cannabis Sativa, który poprawia Twój stan zdrowia i zapewnia kilka korzyści. Delta-8 jest podobna do delta-9, ale ma mniej intensywne efekty psychotyczne, ponieważ jest wytwarzana z CBD lub kwiatów konopi. Podobnie jak inne kannabinoidy, ma właściwości neuroprotekcyjne, właściwości przeciwlękowe, właściwości pobudzające apetyt, właściwości przeciwbólowe i działanie anksjolityczne.

Osoby, które wcześniej stosowały delta-8 stwierdzają, że po niej mają ochotę coś schrupać, ponieważ produkt pobudza apetyt. Badania pokazują, że munchies jest terminem często kojarzonym z tym, co czujesz po użyciu produktów z konopi. Tak więc, po spożyciu delta-8, możesz odczuwać chęć jedzenia, a co za tym idzie, wzrost apetytu. Wpływ delta-8 na układ endokannabinoidowy wpływa również na apetyt, ponieważ kiedy oddziałuje na receptory CB1, doświadczasz zwiększonej reakcji sensorycznej na zapachy i aromaty, a tym samym zwiększonego uznania dla napojów i żywności.

Używanie delta-8 jest często opisywane jako podnoszące na duchu i przyjemne doświadczenie, dlatego może złagodzić Twój stres i niepokój. Produkty z konopi są znane z tego, że przynoszą poczucie spokoju i ulgi. Możesz nawet doświadczyć uczucia unoszenia się, jakby ciężar na twoich ramionach został zdjęty. Należy jednak wspomnieć, że efekty różnią się w zależności od osoby i należy wypróbować różne produkty, aby zobaczyć, który z nich lepiej pomaga na objawy. Istotna jest również jakość produktu.

Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie psychiczne i pobudzić apetyt, delta-8 może pomóc. Konopie i produkty z nimi związane są dość wszechstronne i przynoszą poprawę w niezliczonych warunkach.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl