13 listopada 2022 Udostępnij

Podstawowe zasady higieny na siłowni

Biznes siłowni jest na stałej ścieżce ożywienia, a prognozy wielkości rynku na rok 2022 sięgają ponad 32 mld dolarów - wynika z danych IBISWorld. Oznacza to wzrost o 4,2 procent w stosunku do roku poprzedniego. Ale biorąc pod uwagę, że ludzie są bardziej niż kiedykolwiek zaniepokojeni swoim zdrowiem, siłownie będą znacznie bardziej rygorystyczne pod względem wytycznych dotyczących higieny.

Jednak bywalcy siłowni nie powinni się martwić, ponieważ zasady te są proste i dość łatwe do przestrzegania. Niezależnie od tego, czy masz członkostwo w siłowni, czy ustawiasz tymczasową tanią domową siłownię w swoim salonie co drugi dzień, musisz tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby zachować higienę na siłowni. Zrób nawyk z nich i powinieneś być w stanie utrzymać się w każdej siłowni standardów sanitarnych.

Dlaczego powinieneś przestrzegać zasad dobrej higieny w siłowni

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja domowa siłownia, czy w pełni obsadzona siłownia członkowska, nadal opłaca się trzymać ścisłych wytycznych dotyczących higieny w siłowni. W rzeczywistości, niektóre siłownie nawet wymagają tego dla swoich członków. Głównym powodem, jak można się domyślić, jest ryzyko zdrowotne związane. Możesz złapać wszelkiego rodzaju rzeczy od mikroorganizmów rozmnażających się na płynach ustrojowych pozostawionych na sprzęcie w siłowni, nawet jeśli są one twoje własne. Do najczęstszych należą infekcje grzybicze i gronkowcowe. Nie wspominając o tym, że pot również uszkadza sprzęt gimnastyczny ze względu na jego kwasowość i zawartość soli.

Przynieś własne środki czystości

Większość siłowni w tych dniach wymagają, aby wytrzeć sprzęt po każdym użyciu. Jeśli nie zapewniają one jeszcze materiałów czyszczących, można przejść dodatkową milę i przynieść własne, aby odkazić sprzęt dla następnego użytkownika. Upewnij się, że nie używasz alkoholu lub innych ściernych substancji chemicznych, ponieważ mogą one również uszkodzić sprzęt. Ponadto, jeśli twoja siłownia jeszcze ich nie ma, przynieś chusteczki dezynfekujące i płyn do mycia rąk, jak również.

Jeśli używasz własnego sprzętu, ważne jest również, aby dezynfekować go po każdym użyciu, nawet jeśli tylko ty go używasz. Bakterie mogą rozmnażać się absurdalnie szybko na ciepłym pocie. Naciskanie skóry na powierzchnię wilgotną od potu może ją zatkać, prowadząc do infekcji bakteryjnej i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Pamiętaj też, że wystarczy krótka chwila, by sól i kwas zawarte w twoim pocie przesiąkły do sprzętu i odbarwiły go lub skorodowały.

Utrzymuj miejsce ćwiczeń w czystości

Wszyscy bywalcy siłowni są współodpowiedzialni za utrzymanie czystości w miejscu ćwiczeń. Zawsze przebieraj się w swoje buty do ćwiczeń, gdy tylko wejdziesz na siłownię. W przeciwnym razie Twoje buty uliczne będą śledzić wszystkie rodzaje kurzu i brudu. Dla domowej siłowni, chcesz upewnić się, że dajesz miejsce dokładne odkurzanie, gdy skończysz. Pomyśl o tym jako o części swojego cooldown.

Zmieniając się w swoje ubrania na siłowni również pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach. Jeśli jesteś właścicielem siłowni, może to być tak proste, jak poprawa wentylacji. Ale jeśli jesteś po prostu bywalcem siłowni z mniej niż odpowiednią wentylacją, możesz zrobić swoją część w utrzymaniu względnie czystego powietrza poprzez zapewnienie, że jak najmniej zanieczyszczeń z zewnątrz dostaje się do środka przez twoje ubrania. Unikaj rozpylania substancji o dużej zawartości chemicznej, jak również.

Przestrzegaj higieny pod prysznicami

Prysznice to jedne z najbardziej narażonych na patogeny miejsc w siłowni. Aby uniknąć zakażenia, powstrzymaj się od dotykania innych i przynieś własne mydło, ręcznik i inny sprzęt do kąpieli. Jeśli podłoga prysznica wygląda na brudną, spłucz ją najpierw przed wejściem. Aby utrzymać ją w czystości, powstrzymaj się od oddawania moczu pod prysznicem. Możesz myśleć, że prysznic go zmyje, ale pozostałości i często zapach mogą nadal pozostać.

Stopa atlety jest głównym problemem pod prysznicami, ponieważ podłogi mogą być wilgotne i brudne. Aby uniknąć złapania tego, przynieś klapki, aby chronić swoje stopy. Zmniejszysz również prawdopodobieństwo złapania stopy sportowca przez innych, jeśli całkowicie wysuszysz się przed wyjściem spod prysznica, aby nie kapać na podłogę w szatni.

Utrzymanie rzeczy higienicznych w siłowni jest dwukierunkowa ulica między kierownictwem i członków. Jeśli zachowasz te wskazówki, i mieć poczucie rozważenia w umyśle, będziesz w stanie zrobić swoją część w tej dynamice.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl