19 sierpnia 2021 Udostępnij

5 sposobów na nawilżenie skóry latem

Wszyscy chcemy uniknąć suchej skóry. Nie dość, że sucha skóra często swędzi i wygląda mniej atrakcyjnie, to jeszcze brak odpowiedniego nawilżenia może spowodować przedwczesne starzenie się skóry! Jednak po zakończeniu zimnych i suchych miesięcy zimowych i nadejściu letniej pogody, łatwo jest zaniedbać nasze rutynowe zabiegi pielęgnacyjne. Dodatkowa wilgotność powietrza może sprawić, że będziemy mieć awersję do naszych ciężkich balsamów, ale nadal musimy nawilżać skórę! W rzeczywistości, wiele osób cierpi z powodu zwiększonej suchości i podrażnienia skóry w sezonie letnim, ale nie wie, jak sobie z tym poradzić. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą ci zachować elastyczność i blask skóry tego lata.

Bądź nawilżona

Jeśli jesteś wieloletnią czytelniczką tego bloga, pewnie nie raz spotkałaś się z tą radą. I nie bez powodu! Utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia to prawdopodobnie najważniejsza rada dotycząca zdrowia skóry. Jest to szczególnie ważne w miesiącach letnich, kiedy dodatkowe ciepło sprawia, że ciało poci się jeszcze bardziej niż zwykle. Gdy pot wyparowuje, czujemy się chłodniejsi, ale może to powodować, że nasza skóra staje się spragniona i sucha. Zrób sobie przysługę i kup na lato nową, ładną butelkę na wodę. Pomoże to Twojej skórze pozostać nawilżoną i pomoże Ci zachować zdrowie i bezpieczeństwo tego lata. Możesz również mieć przy sobie suplementy nawilżające na te wyjątkowo gorące dni.

Zainwestuj we właściwe produkty

Jak już wcześniej wspomniałam, luksusowe balsamy, które świetnie sprawdzają się w miesiącach letnich, mogą okazać się naprawdę ciężkie w spoconych miesiącach letnich. Nikt nie chce czuć się lepki lub jakby pocił się swoim balsamem! Zamiast tego, w miesiącach letnich rozważ przejście na puder do twarzy przeznaczony do skóry suchej. Pudry te są lżejsze na skórze, ale zapewniają jej nawilżenie i wspaniały wygląd. Bonus: zapewniają także ochronę przeciwsłoneczną!

Stosuj (właściwy) filtr przeciwsłoneczny

Ochrona przeciwsłoneczna to kolejny bardzo ważny aspekt zdrowia skóry, który nie ogranicza się jedynie do miesięcy letnich. Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV, należy codziennie nakładać pewną ilość kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Wraz z sezonowym wzrostem aktywności na świeżym powietrzu, znalezienie odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego staje się jeszcze ważniejsze, aby utrzymać skórę nawilżoną. Wiele kremów przeciwsłonecznych w sprayu, które można znaleźć w sklepach, zawiera dodatek alkoholu, który nieumyślnie może być szkodliwy dla Twojej skóry. Alkohol pomaga produktowi szybko wyschnąć, ale jednocześnie wysusza skórę bardziej, niż byśmy sobie tego życzyli. Szukaj bezalkoholowych lub nawilżających kremów przeciwsłonecznych, które ochronią Twoją skórę na więcej niż jeden sposób. Pamiętaj również o używaniu uroczych letnich kapeluszy i parasolek, aby dać sobie trochę wytchnienia od słońca.

Ogranicz swój czas pod prysznicem

Jest tak wiele korzyści zdrowotnych, które wynikają z brania gorącego prysznica, w tym pomoc w zmniejszeniu stresu, jak również bólów stawów i mięśni. Dodatkowo, to po prostu niesamowite uczucie. Niestety jednak, długie gorące prysznice mogą przyczynić się do zwiększenia suchości naszej skóry. Wydłużony czas spędzony pod bieżącą wodą może spowodować usunięcie naturalnych olejków z naszej skóry, które pomagają nam ją chronić, przyczyniając się do podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Aby tego uniknąć, latem ogranicz swój prysznic do 5 lub 10 minut lub wydłuż czas stosowania kremu nawilżającego po prysznicu, aby to zrekompensować.

Szukaj produktów bezzapachowych

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, szukając produktów do pielęgnacji skóry, są substancje chemiczne wykorzystywane do nadania im przyjemnego zapachu. Często dodatki te mogą być szkodliwe dla naszej skóry, powodując uczucie suchości i podrażnienia. Produkty bezzapachowe są zwykle bardziej naturalne i delikatniejsze dla skóry. Uwaga: "Bezzapachowy" i "bezzapachowy" to nie to samo! Produkty, które są oznaczone jako "bezzapachowe" zazwyczaj zawierają dodatkowe substancje chemiczne, które są używane do zamaskowania zapachu innych substancji chemicznych w produkcie, podczas gdy produkty "bezzapachowe" są wytwarzane bez tych substancji chemicznych w ogóle. Im więcej będziesz wiedziała, tym lepiej będziesz nawilżona!

Dbanie o skórę przez cały rok jest niezbędne dla zachowania zdrowej, młodzieńczej cery. Stosowanie się do jednej lub wszystkich z powyższych wskazówek dotyczących nawilżania pomoże utrzymać jak najlepszy wygląd i samopoczucie Twojej skóry.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl