19 lutego 2022 Udostępnij

Rozważ te 6 rzeczy przed rozpoczęciem treningu

Istnieje wiele wyzwań, którym musimy stawić czoła, gdy zaczynamy nową rutynę treningową. Jednym z nich jest znalezienie sposobu na pogodzenie różnych zobowiązań i obowiązków, co może być trudne, jeśli pracujesz przez wiele godzin lub masz dzieci. Innym wyzwaniem może być brak poczucia, że to właściwy czas na zdrowie. Ale przed rozpoczęciem jakiejkolwiek rutyny fitness, istnieje sześć rzeczy, które każdy powinien rozważyć w pierwszej kolejności!

Skonsultuj się z profesjonalistą przed użyciem suplementów

Jedną z rzeczy, które należy zdecydowanie rozważyć przed rozpoczęciem nowego treningu rutynowych jest to, czy robisz wystarczająco dużo czasu dla siebie każdego dnia i jeśli czujesz się jak to jest coś, co będzie utrzymać motywację na dłuższą metę, lub jeśli to po prostu będzie kolejny nieudany próba uzyskania zdrowego po wszystkim!

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, zawsze warto zrobić kilka badań. Na przykład, czy wiesz, jakie suplementy są uważane za "zdrowe", a jakie za "niebezpieczne"? Nie powinieneś nigdy rozpoczynać przyjmowania jakichkolwiek suplementów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Kiedy masz już zielone światło od swojego lekarza, nie kupuj po prostu pierwszego suplementu, który wpadnie Ci w ręce. Niektóre z nich mogą być drogie, więc pomyśl o pieniądzach, które możesz zaoszczędzić dzięki kodom promocyjnym Muscle Nation lub innym kuponom, które możesz dostać w swoje ręce. W ten sposób możesz mieć trochę dodatkowych pieniędzy na sprzęt do ćwiczeń, który chcesz, gdy twój trening się rozwija.

Twój ogólny stan zdrowia i cele

Rozważając swój ogólny stan zdrowia i cele, które chcesz osiągnąć, jest ważne przed rozpoczęciem rutyny treningu. Możesz również rozważyć wszelkie obecne urazy lub problemy zdrowotne, które mogą mieć wpływ na zdolność do pozostania na torze z treningów. Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się, ile czasu poświęcasz sobie każdego dnia i czy jest to coś, co pozwoli Ci zachować motywację na dłuższą metę, czy też będzie to po prostu kolejna nieudana próba powrotu do zdrowia.

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest utrata wagi, czy też trening siłowy, ważne jest, aby pomyśleć o swoim ogólnym stanie zdrowia i o tym, co najlepiej pomoże Ci osiągnąć te cele. Na przykład, niektórzy ludzie mogą potrzebować więcej odpoczynku niż inni (lub różnych rodzajów treningów), podczas gdy niektórzy mogą chcieć skupić się na utracie wagi, podczas gdy inni chcą uzyskać więcej masy mięśniowej.

Unikaj przetrenowania, aby uniknąć kontuzji

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś rozważyć przed rozpoczęciem rutyny treningowej, jest to, ile czasu poświęcasz sobie każdego dnia. Przetrenowanie może nie tylko utrudnić osiągnięcie celów, ale także doprowadzić do kontuzji, jeśli będziesz zbyt mocno forsować się bez wystarczającego odpoczynku. Z drugiej strony, niektórzy ludzie mogą potrzebować więcej odpoczynku niż inni (lub różnych rodzajów treningów).

Jeśli tak jest, to najlepiej nie przetrenować się, bo to również może prowadzić do kontuzji. Nawet jedna kontuzja może cofnąć cały Twój impet i sprawić, że stracisz wszystkie dotychczasowe postępy!

Stwórz plan i staraj się go trzymać

Stworzenie planu i próba trzymania się go jest ważne przed rozpoczęciem rutyny treningowej. Powinieneś pomyśleć o swoim harmonogramie, czy robisz wystarczająco dużo czasu dla siebie każdego dnia, i czy jest to coś, co utrzyma Cię zmotywowany na dłuższą metę, lub jeśli to po prostu będzie kolejny nieudany próba uzyskania zdrowego po wszystkim!

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy rozpoczynaniu reżimu treningowego jest Twój harmonogram. Na przykład, ile czasu możesz poświęcić swoim obecnym obowiązkom? Czy masz jakieś problemy zdrowotne, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie i zdolność do ćwiczeń? Jeśli tak, czy te warunki pozwalają na elastyczność, jeśli chodzi o to, jakie ćwiczenia będą dla ciebie najlepsze - lub czy w ogóle się sprawdzą? Czy są jakieś rodzaje ćwiczeń, których nigdy nie powinieneś próbować, bez względu na wszystko?

Postaraj się ograniczyć do minimum liczbę dni, w których się obijasz

Aby uniknąć zbyt częstego poddawania się, postaraj się zminimalizować liczbę dni, w których się obżerasz. Oznacza to, że każdy dzień nie powinien być traktowany jak darmowa przepustka, gdzie możesz jeść wszystko i wszędzie. Jeśli jesteś w stanie trzymać się rutyny ćwiczeń i zachować czystą dietę przez 80% tygodnia, to raz na jakiś czas nie zaszkodzi, jeśli "oszukasz" pozostałe 20%. Jeśli zaplanujesz to z wyprzedzeniem, może to nawet pomóc ci nabrać rozpędu, tak że raz czy dwa razy w tygodniu nie będzie już tak trudno, albo możesz po prostu stworzyć jeszcze zdrowszy posiłek zamiast tego!

Wreszcie, pomyśl o tym, czy robisz wystarczająco dużo czasu dla siebie każdego dnia i czy jest to coś, co utrzyma Cię zmotywowany przez długi okres czasu, czy będzie to po prostu kolejna nieudana próba uzyskania zdrowia po wszystkim. To wymaga cierpliwości i wytrwałości, dwie cechy potrzebne, aby jak najlepiej wykorzystać każdą rutynę treningową!

Rozważ swoją motywację

Przed rozpoczęciem rutyny treningu, ważne jest, aby pomyśleć o tym, czy robisz wystarczająco dużo czasu dla siebie każdego dnia i czy jest to coś, co będzie cię motywować na dłuższą metę, lub jeśli to po prostu będzie kolejny nieudany próba uzyskania zdrowego po wszystkim.

Wreszcie, rozważ swoją motywację! Czy jest to coś, do czego czujesz pasję? Jakie są powody, które sprawiają, że chęć zdobycia kondycji przemawia do Ciebie na poziomie osobistym? Na przykład, czy chcesz mieć więcej energii? Czy chcesz szybciej wrócić do zdrowia po kontuzji? Czy chcesz mieć więcej siły w terenie podczas wędrówek i biwaków z przyjaciółmi i rodziną? Czy marzysz o przebiegnięciu maratonu? Chcesz poprawić formę dla swoich dzieci?

Jest wiele rzeczy, które musisz rozważyć przed rozpoczęciem rutyny treningowej. Na przykład harmonogramy, motywacja, problemy zdrowotne i zbyt częste poddawanie się. I pamiętaj, że to nie zawsze jest łatwe! To wymaga czasu i cierpliwości, aby jak najwięcej z każdej rutyny treningu! Podobnie jak z życiem w ogóle, zdrowy styl życia wymaga zarówno cierpliwości i wytrwałości, aby odnieść sukces!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl