16 maja 2021 Udostępnij

Korzyści z nauki jak zrobić stójkę na rękach - Przewodnik dla początkujących

W dzisiejszym społeczeństwie coraz więcej ludzi troszczy się o dobre samopoczucie, siłę ciała i ogólny stan zdrowia. Posiadanie żywej, solidnej obecności w ciele, umyśle i duchu jest bardzo atrakcyjne. Wielu entuzjastów decyduje się na ćwiczenia na siłowni lub na konkretne zajęcia, takie jak joga czy pilates. Jednak zamiast tracić czas i pieniądze, można by zastosować ćwiczenia wzmacniające górne partie ciała w taki sam sposób, jak chodzenie i bieganie wzmacnia nogi. Dzięki regularnemu wykonywaniu handstandów, mięśnie mogą rozwijać się w barkach, ramionach i rdzeniu przy niewielkim zaangażowaniu czasu.

Co to jest pozycja na rękach?

Handstand jest rzeczywiście głębokie ćwiczenie, w którym ciało jest odwrócony do góry nogami, pomagając w rdzeń siły i krążenia. Wskazanie jest, że rutynowe wdrożenie tej pozie zwiększa zdrowie mózgu, serca, mięśni, kości i płuc. Kliknij tutaj, aby uzyskać kilka wskazówek na temat robienia handstand. Regularne ćwiczenia są istotną częścią dobrego samopoczucia, wraz z pełnowartościową dietą i powstrzymywaniem się od stresu. Stanie na rękach oferuje istotne korzyści dla ciała, umysłu i ducha, ponieważ wszystkie są wymagane do osiągnięcia tej pozy. Większość ludzi nie ma pewności siebie, jeśli chodzi o próby handstandów, ponieważ obawiają się, że upadną, a może złamią sobie ręce podczas odwracania się do góry nogami, aby osiągnąć ten ruch. Mimo, że tak się nie stanie, ważne jest, aby zaczynać stopniowo, aż ręce staną się wystarczająco silne, aby utrzymać ciężar własnego ciała. Kiedy już są, powinieneś nadal opierać się o ścianę, nie tylko dopóki nie osiągniesz pewnego stopnia siły z ciałem, ale także w umyśle. Sekretem jest powtarzanie. Początkujący znajdują puszczać i zostawiać równowagę up to the rękami samotnie jest wyjątkowo zastraszający, ale gdy ty osiągasz ten cel, ja jest wyzwalający w tak wiele sposobach.

Niektóre z korzyści zawierają:

Zmniejszony stres/większa radość

Zaangażowanie w ćwiczenia jest niezbędne dla zdrowia ciała. Jest to również korzystne dla mózgu, ponieważ uwalnia endorfiny, które oczyszczają ten organ. Endorfiny są hormonami "dobrego samopoczucia", które podnoszą nastrój, sprawiając, że ludzie doświadczają radości. Handstand szczyci się jako orzeźwiający. Zwiększa przepływ krwi do mózgu ze względu na grawitację doświadczoną w tej pozycji do góry nogami. Mięśnie wymagają więcej wyjścia z serca ze względu na obciążenie na nich. Praca nad tym każdego dnia może zmniejszyć przypadki niepokoju, z kolei pomaga zmniejszyć szanse na depresję i pomoże poprawić ogólny dobrostan.

Uwalnia endorfiny do mózgu

Układ endokrynny korzysta z tego ćwiczenia również. Układ ten jest odpowiedzialny za hormony, w tym kortyzol, znany jako "hormon stresu" w nadnerczach. Kiedy narażony na chaotyczny dzień, gruczoły narażają ciało na działanie tych hormonów. Handstands pomagają wypłukać te hormony z układu hormonalnego, łagodząc niepokój. W połączeniu ze skoncentrowanym oddechem, nie tylko ciało odnosi korzyści, ale również umysł i duch są uwolnione od uczucia stresu i zmartwień.

Zwiększona siła/pewność siebie

Wykonywanie pozycji na rękach wymaga ogromnej siły górnej części ciała i rdzenia oraz prawdziwego poczucia pewności siebie, że jesteś w stanie utrzymać równowagę tak, aby nie upaść. Podstawowym krokiem jest praca nad rozwojem ogólnej siły i równowagi w zmodyfikowanych pozycjach pod ścianą. Rozwijanie wyprostu nadgarstka jest kluczowe dla tej pozycji. Jeżeli nie ma elastyczności w tym obszarze, manewr ten nie jest możliwy do wykonania bez spowodowania kontuzji. Proces zaczyna się tutaj i powoli przesuwa się w górę. Nie chcesz zbyt szybko rezygnować z ochrony, jaką daje opieranie się o ścianę. Rozwój zaufania do siebie i poczucia bezpieczeństwa bez obawy przed upadkiem wymaga czasu i cierpliwości. Proces ten powinien być powolny i stopniowy. Odwiedź stronę https://blog.shredify.com/how-to-handstand/, aby uzyskać wskazówki dotyczące wykonania tej pozycji.

Mocniejsze zdrowie kości/witalność z wiekiem

Wraz z wiekiem, zdrowie kości pogarsza się z powodu takich chorób jak osteoporoza. Dla tych, którzy opanują handstand i angażują się w nie regularnie, kości stają się zdrowsze z mniejszym prawdopodobieństwem problemów z gęstością. Kiedy pozwalasz przepływ naczyń iść z grawitacją w nogach, a nie przeciwko niemu, ciało wywiera większe ciśnienie z powrotem do serca i płuc do recyrkulacji i natleniania. Zapewnia to ogólne zdrowie i dobre samopoczucie w późniejszych latach.

Uwolnienie od siedzącego trybu życia

Dzisiaj automatyzacja ma na celu ułatwienie życia i tak też się dzieje. Jednak z kolei odbiera ludziom potrzebę wytężania energii. Często zdarza się, że pracownicy spędzają ogromne ilości czasu w pozycji siedzącej lub stojącej, nie musząc używać ani jednego mięśnia. Codzienne wykonywanie ćwiczeń na rękach pozwala zachować zwinność, elastyczność i sprawność. Następnie, zamiast korzystać z ruchomych schodów, możesz chodzić po schodach, lub zamiast pchać wózek, będziesz nosić koszyk. Może będziesz mógł chodzić dookoła bloku, a nie na bieżni. Technologia jest niewiarygodna, gdy jest na swoim miejscu. Może również okazać się szkodliwa dla zdrowia i dobrego samopoczucia, jeśli nie zrekompensujesz jej solidnymi ćwiczeniami, dzięki którym nadal będziesz się doskonalić.

Myśl końcowa

Upraszczając, podstawy tego, jak zrobić handstand dla początkujących, krok po kroku w domu, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami: zacznij od zmierzenia się ze ścianą, trzymając dłonie lekko rozstawione na ziemi, i chodzić stopy w górę ściany powoli, aż staniesz w pozycji pionowej. Następnie możesz zbliżyć dłonie do ściany i pozować przez około dziesięć sekund. Jeśli masz trudny czas, poczekaj aż staniesz się silniejszy i chodzić w górę iw dół ściany. Z czasem nabierzesz pewności siebie i nabierzesz sił. Nie musisz pracować sam. Jest mnóstwo trenerów, filmów motywacyjnych, blogów lub przyjaciół, z którymi możesz pracować, aby wspierać się i budować nawzajem przez ten proces. Handstands mają być zabawne, ekscytujące i podnoszące nastrój. Jeśli nie będziesz się dobrze bawić podczas wykonywania tego ćwiczenia, to prawdopodobnie robisz coś nie tak. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, żeby się nie spieszyć i nie forsować. Ciesz się każdym etapem, modyfikuj jak trzeba, aż poczujesz się bezpiecznie i pewnie, i dopiero przejdź do ostatniego etapu (swobodnego stania), kiedy poczujesz się z tym dobrze. Kiedy już to zrobisz, nie będziesz chciała przestać. *wspólny post

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl