22 listopada 2021 Udostępnij

5 wskazówek jak rekrutować pracowników przy ograniczonym budżecie

Rekrutacja nowych pracowników jest ważną częścią prowadzenia firmy. Chcesz mieć pewność, że masz na pokładzie odpowiedni zespół, dzięki któremu wszystko będzie się toczyć gładko i pomyślnie. Ale jak zrekrutować odpowiedni zespół, zwłaszcza gdy pracujesz z ograniczonym budżetem? Mamy kilka świetnych pomysłów na rekrutację dla Ciebie!

1. Zachęć swój zespół do pomocy w znalezieniu nowych współpracowników

Niech twój zespół wie, że szukasz zatrudnić i zachęcić ich do dotarcia do swoich sieci. Jeśli można swing go, oferując premię za skierowanie pomoże zmotywować ich do uzyskania słowa się! Nie tylko pomoże to podnieść morale zespołu, ale dobrzy ludzie znają dobrych ludzi. Twoi pracownicy będą podekscytowani, aby pracować z ich przyjaciół lub ludzi już w ich sieci. Jeśli polecą kogoś, kto zostanie zatrudniony, dostaną małą podwyżkę w swojej wypłacie, a Ty będziesz miał pomoc w rozpowszechnianiu informacji o dostępnych stanowiskach, z pozytywną rekomendacją miejsca pracy!

2. Pochyl się nad swoją obecnością w Internecie

Jeśli ktoś odwiedzi Twoją stronę internetową, czy będzie wiedział, że zatrudniasz? Upewnij się, że robisz to łatwo dla zainteresowanych wnioskodawców, aby zastosować, nie każ im szukać wysoko i nisko dla linku aplikacji! Umieść go na pierwszej stronie. Upewnij się, że reklamujesz stanowiska w innych miejscach, jak również. Listy dyskusyjne są Twoim najlepszym przyjacielem! Lokalne i sąsiedzkie listy dyskusyjne, tematyczne listy dyskusyjne i listy e-mailowe istnieją wyłącznie po to, aby dzielić się ofertami pracy z ludźmi, którzy chcą być zatrudnieni. Może zająć trochę czasu, aby znaleźć te listy, więc zrobić swoje badania i sieci z odpowiednimi ludźmi.

3. Reklamuj się świadomie

Umieszczanie ofert pracy na większości stron rekrutacyjnych kosztuje, ale to nie znaczy, że nie jest tego warte! Oznacza to tylko, że zamiast delegowania na każdej stronie, należy wybrać dwa do trzech, które sprawiają, że najbardziej sensowne w oparciu o to, co rodzaj firmy, którą prowadzisz i co charakter pozycji jest. Porównaj strony, aby zobaczyć, ile to kosztuje, aby umieścić oferty pracy i iść stamtąd.

Jeśli potrzebne są pewne kwalifikacje, powinny być one skierowane do programów zawodowych lub uniwersyteckich z tymi stopniami. Jest prawdopodobne, że programy te mogą również mieć targi pracy, że będą one entuzjastycznie o ciebie uczestniczących w, ponieważ chcą, aby ich studenci zatrudnieni tak samo jak chcesz nowych pracowników!

4. Craft A Smart Application

Upewnij się, że nie marnujesz czasu pracowników patrząc na stronach i stronach aplikacji bez ważnego powodu. Aplikacja powinna być zwięzła, pomyśl o jakości nad ilością. Nie musisz czytać wielostronicowych listów motywacyjnych dla kogoś, kto nawet nie ma odpowiedniego doświadczenia. Stwórz aplikację, która obejmuje najważniejsze elementy i trafia w sedno.

Można również poprosić ludzi, aby włączyć swoje referencje i zrobić szybki background check jako część aplikacji, więc masz, że pod ręką, jeśli zdecydujesz się iść do przodu z kandydatem. Możesz się zastanawiać, "ile kosztuje prześwietlenie?", jeśli martwisz się o utrzymanie się w budżecie. Na szczęście, trzeba płacić tylko za te, które uruchomić, więc poczekać, aż masz swoje najlepsze kandydatów wybranych.

To może być dobry pomysł, aby stworzyć ramy czasowe, jak długo będzie przyjmować wnioski o, a po tym czasie przejrzeć swoje opcje, więc nie nadal płacić za wpis do pozostania w górę, gdy masz realne kandydatów, którzy już złożone.

5. Zatrudnij od wewnątrz

Najlepszym miejscem do znalezienia ludzi dla średnich lub wyższych stanowiskach jest z puli już masz! Wiele razy, najlepszy kandydat jest tuż pod nosem, jeden z Twoich niesamowitych pracowników, którzy będą doskonalić się w nowej okazji. Oczywiście, wtedy trzeba ich zastąpić, ale znalezienie członków zespołu na poziomie podstawowym jest często łatwiejszym przedsięwzięciem.

Z tych pomysłów w umyśle, można zatrudnić skutecznie, bez względu na budżet rekrutacji.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl