21 października 2021 Udostępnij

5 przyjaznych dla Covida zajęć na świeżym powietrzu, które pozwolą Ci utrzymać formę tej jesieni

Pandemia kowida uwypukliła bardziej niż kiedykolwiek, jak ważne jest utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia dzięki przyjaznym dla kowida aktywnościom na świeżym powietrzu. Ostatnie 18 miesięcy nauczyło nas kreatywności w sposobie ćwiczeń, ponieważ ograniczenia związane z zamknięciem oznaczały, że siłownie, kluby sportowe i baseny musiały zostać zamknięte. I tak przenieśliśmy się na zewnątrz. Jednak wraz z nadejściem jesieni jasne wieczory stają się coraz krótsze, a temperatury stopniowo spadają, co oznacza, że motywacja do ćwiczeń na świeżym powietrzu może się zmniejszyć.

Ale wirus nadal istnieje, a przebywanie na zewnątrz zawsze będzie obarczone mniejszym ryzykiem niż wypocenie się w zatłoczonej siłowni, dlatego przygotowaliśmy listę 5 przyjaznych dla świdra zajęć na świeżym powietrzu, które pozwolą Ci zachować formę tej jesieni.

Jazda konna

Czy kiedykolwiek miałeś ochotę na jazdę konną? Jeśli tak, to teraz jest czas, aby wskoczyć w to siodło, jak jazda konna jest jednym z najlepszych covid przyjaznych działań można spróbować tej jesieni.

Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś konno, musisz skontaktować się z lokalnymi stajniami, aby zapytać o jakieś lekcje. Większość stajni pozwoli Ci mieć sesję próbną, aby zobaczyć, czy dostaniesz się na nim lub przynajmniej pozwoli Ci odwiedzić je wcześniej, abyś mógł je sprawdzić. To nie jest najtańsza działalność, więc chcesz się upewnić, że jest to renomowana stajnia - wiele można powiedzieć o pierwsze wrażenie i jeśli można zobaczyć, że stajnie są dobrze utrzymane, jak te z valestables.com, że konie wyglądają zdrowe i szczęśliwe, i że mają dobre opinie, to jesteś na zwycięzcę.

Gdy już miałeś kilka lekcji, możesz zostać zaproszony na wędrówki, które zabierają cię na wieś, aby zbadać lokalne szlaki. To będzie w grupie, ale konie są bardzo dobre w społecznej odległości, więc nigdy nie będzie zbyt blisko do innego jeźdźca. Konie używane w trekkingu są zazwyczaj dość spokojne i zostały wyszkolone, aby podążać za tym, który jest z przodu. Ponadto, zawsze będzie z Tobą przynajmniej jeden profesjonalista, który pomoże poprowadzić grupę i utrzymać konie pod kontrolą.

Czy można myśleć o czymś lepszym niż jazda przez lasy i pola, wdychając całe to świeże powietrze, i wiedząc, że jesteś coraz kondycji w tym samym czasie, jak o czasie swojego życia? Jazda konna naprawdę jest idealnym jesienią działalności.

Kajakarstwo

Wielu z nas doświadczyło w pewnym stopniu problemów ze zdrowiem psychicznym w wyniku pandemii świdra. Zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak kajakarstwo są świetne do pomocy nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale także nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie też. Kajakarstwo, a właściwie każdy sport wodny, jest szczególnie dobry ze względu na uspokajającą naturę wody. Samo przebywanie na wodzie w jakiś sposób pomaga nam się zrelaksować, spowolnić i wywołać uczucie spokoju.

Można wypożyczyć kajak stosunkowo tanio i jest to bardzo łatwa do nauczenia aktywność. Otrzymasz instrukcję bezpieczeństwa i pomoc w utrzymaniu pływalności, ale poza tym możesz swobodnie wypłynąć na wodę i odkrywać. Możesz dostać kajaki odpowiednie dla jednej, dwóch lub trzech osób, więc to od Ciebie zależy, czy chcesz towarzystwa, czy nie. Z fizycznego punktu widzenia, kajakarstwo jest świetne do tonowania i budowania górnej am i siły ciała.

Paddleboarding

SUP (Stand Up Paddleboarding) był jednym z najbardziej popularnych działań w całej pandemii, a tylko dlatego, że lato dobiega końca, nie oznacza, że musimy zatrzymać tę działalność zabawy. Zainwestuj w dobrej jakości mokry kombinezon i będzie całkowicie w porządku, plus wszystkie te ćwiczenia w ciągu ostatnich 18 miesięcy na pewno oznacza, że nie będzie wpadać do wody więcej teraz tak czy inaczej!

Jeśli jeszcze nie spróbowałeś paddleboardingu, nie martw się, wciąż jest mnóstwo czasu na naukę, a jest to jedna z najbardziej przyjaznych zwierzętom aktywności na świeżym powietrzu, jakie znajdziesz tej jesieni. Urok paddleboarding pochodzi z faktu, że jesteś w kontroli, można zrobić to tak relaksujący lub tak uciążliwy trening, jak chcesz, więc w tym sensie może to być zrobione przez całkiem dużo każdego.

Będziesz potrzebował paddleboard i wiosło, które wiele firm sportów wodnych wynajmuje lub możesz kupić paddleboardy z różnych miejsc, jeśli chcesz swój własny. Najlepszym rodzajem są te nadmuchiwane, które są łatwiejsze do transportu i przechowywania w domu. Chociaż może się to wydawać trudne na początku, chodzi o równowagę i pewność siebie, a kiedy już opanujesz stanie na niej, to od Ciebie zależy, gdzie zdecydujesz się eksplorować. Paddleboarding opiera się na sile rdzenia, a można skończyć się o treningu całego ciała z prostego 20 minut wiosła w dół rzeki. W tym czasie prawdopodobnie poczujesz się, jakbyś ledwo się ruszał i możesz się zastanawiać, co dobrego to robi, ale twoje mięśnie na pewno będą o tym wiedzieć następnego dnia!

Jest to świetne zajęcie przyjazne rodzinie, w które każdy może się zaangażować i pozwala odkrywać obszary, które mogą być niedostępne drogą lądową, więc będziesz miał gwarancję, że unikniesz tłumów. To jest zabawa, to wygląda fajnie, i to daje szansę, aby odłączyć się od stresów codziennego życia, a jednocześnie daje niesamowity trening.

Wędrówki

Pamiętasz lockdown jeden? Kiedy dosłownie nie mogliśmy nic zrobić, inne niż opuścić nasze domy na ograniczony czas na trochę świeżego powietrza i ćwiczeń? Wydaje się całe życie temu teraz, wiem, ale jedną dobrą rzeczą, aby wyjść z pandemii jest to, że zachęciło więcej z nas, aby udać się na codzienny spacer. Więc teraz, gdy mamy więcej swobody, nadszedł czas, aby podnieść poprzeczkę i zacząć chodzić na piesze wycieczki.

Być może zastanawiasz się, jaka jest różnica między chodzeniem a wędrowaniem, a mówiąc prościej chodzenie odbywa się na płaskiej, twardej powierzchni i może mieć długość jednej lub dwóch mil, podczas gdy wędrowanie odbywa się na nierównym terenie, takim jak las, pola, góry itp. i trwa przez dłuższy czas. Oba są fantastyczne dla zdrowia na wiele różnych sposobów, ale wędrówki wznosi cardio i wytrzymałość, a ponieważ jest na dłuższą odległość będzie również spalić więcej kalorii.

Ćwiczenia fizyczne, takie jak wędrówki promuje dobre zdrowie serca, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, buduje silniejsze kości i mięśnie, a także zwiększa wydajność płuc. Jednak korzyści dla zdrowia psychicznego są również warto wspomnieć zbyt, jak wędrówki pozwala uciec do natury, a ze zdrowiem psychicznym narodu na cały czas niski, wszyscy możemy korzystać w narażone na więcej czasu w wielkim outdoorze. Jeśli potrzebujesz czasu na własną rękę, to jest to idealne zajęcie, aby uciec od zmartwień świata. Ale równie dobrze, jeśli wolisz towarzystwo, możesz łatwo utrzymać dystans od swoich towarzyszy wędrówek, jeśli martwisz się o przenoszenie wirusów.

Dzikie pływanie

Wraz z zamknięciem basenów, ludzie wyszli z drogi, aby znaleźć inne sposoby, aby uzyskać ich poprawkę wody i jednym z tych sposobów było dzikie pływanie. Dzikie pływanie jest dokładnie takie, jak sugeruje nazwa - pływanie na wolności. Oczywiście, należy zachować ostrożność. Musisz zbadać obszar, w którym zamierzasz pływać, po pierwsze, aby sprawdzić, czy wolno Ci tam pływać, a po drugie, czy jest to bezpieczne.

Dzikie pływanie można zrobić w morzu lub w jeziorach lub rzekach i istnieje teraz wiele lokalnych grup, które wychodzą razem, jeśli wolisz szukać doświadczenia innych, którzy już to zrobili, ale oczywiście można cieszyć się równie dobrze, jeśli wyjdziesz na własną rękę. Jeśli chodzi o sprzęt, to naprawdę nie potrzebujesz wiele, tylko mokry strój (wody w Wielkiej Brytanii są zimne, zwłaszcza jesienią), strój kąpielowy i wiele ciepłych warstw, w które możesz się potem owinąć. Możesz również skorzystać z zakupu pary butów do wody, które pomogą Ci poruszać się po kamienistych plażach lub skalistych korytach rzek, zanim zaczniesz pływać.

Korzyści zdrowotne płynące z dzikiego pływania są liczne. Ćwiczenie samo w sobie jest świetne jako trening cardio, jednak powtarzająca się ekspozycja na zimną wodę pomaga poprawić metabolizm i krążenie, zmniejszyć ciśnienie krwi i dyspozycję tłuszczu, a także jest znanym środkiem odstresowującym.

Covid zatrzymał świat. Nikt z nas nie mógł sobie wyobrazić, co się stanie i nikt z nas nigdy nie zapomni tego dziwnego momentu w historii. Przez pewien czas byliśmy otoczeni ciągłymi złymi wiadomościami i negatywizmem, ponieważ sposób w jaki żyliśmy zmienił się całkowicie. Ale gdy powoli, lecz nieubłaganie wykradamy się z tych złych czasów, pozwala nam to zastanowić się nad tym, co przeszliśmy i przyznać, że nie wszystko było złe. W rzeczywistości nauczyło nas to kilku rzeczy o nas samych, o innych i o tym, jak ustalamy priorytety w naszym życiu. Aby nigdy nie brać rzeczy za pewnik.

Pomimo tego, że odebrano nam wolność, w pewnym sensie dało nam to nową wolność do próbowania nowych rzeczy, bycia odważnym i odpornym oraz do życia pełnią życia. Wykorzystując każdą okazję. Teraz do nas należy kontynuowanie tej żądzy życia i jednym ze sposobów, aby to zrobić jest wypróbowanie nowych przyjaznych covidowi zajęć na świeżym powietrzu, takich, które być może zawsze chciałeś zrobić, ale nie znalazłeś czasu lub nie zdążyłeś zorganizować wcześniej.

Te przyjazne covid aktywności na świeżym powietrzu pozwolą Ci zrobić dokładnie to tej jesieni, a jednocześnie potwierdzą, że wirus nie zniknął i że wszyscy musimy odegrać swoją rolę w powstrzymaniu jego przenoszenia. Daj nam znać, które z nich wypróbujesz!

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl