6 grudnia 2021 Udostępnij

Kupowanie zabawek dla 10-letniej dziewczynki: Kilka rzeczy, o których warto pamiętać

Dziesięć lat to wspaniały wiek dla dziecka. Ich poziom pewności siebie zaczyna rosnąć, więc dołączanie do klubów i doświadczanie nowych zajęć bez rodziców jest czymś, co może sprawić im przyjemność. Ponadto nie stoją jeszcze przed wyzwaniami, z jakimi borykają się nastolatki. Dziesięciolatek to wiek, w którym dziecko nadal może swobodnie poznawać świat poprzez zabawę.

Wybór najlepszych zabawek dla 10-letnich dziewczynek jest wart poświęcenia odrobiny czasu. Mądry wybór pomoże Twojej córce, siostrzenicy, siostrze lub wnuczce stać się bardziej pewną siebie i nauczyć się nowych umiejętności. Coś, co będzie stać je w dobrej pozycji, jak się starzeją.

Oto niektóre z rzeczy, które warto rozważyć, kupując zabawki dla 10-letniej dziewczynki. Wraz z kilkoma wskazówkami i sugestiami, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Czy zabawka będzie ich interesować?

Nie ma sensu kupować małej dziewczynce lalki, jeśli nie lubi się z nimi bawić. O wiele lepiej jest pomyśleć o ich zainteresowaniach, hobby i preferencjach dotyczących zabawek i kupić odpowiednio. Jak widać z tego badania każde dziecko ma swój własny pomysł na to, co jest wspaniałą zabawką.

Czy zabawka pomoże im nauczyć się nowej umiejętności?

Zabawki, które pomagają dziecku nauczyć się nowej umiejętności lub udoskonalić te, które już posiada, to świetny pomysł. W wieku 10 lat większość dzieci lubi wyrażać swoją kreatywną stronę. Zabawki artystyczne i rękodzielnicze są świetne, aby im to umożliwić. Podobnie jak zestawy do modelowania i zabawki konstrukcyjne, takie jak Meccano. Są one szczególnie dobrym wyborem dla dziewczynki, która jest zainteresowana inżynierią. W wieku 10 lat wiele dziewczynek również lubi bawić się zabawkami STEM.

Czy zabawka jest zabawna?

Zabawa musi być zarówno zabawna, jak i edukacyjna. Badania pokazują, że dzieci, które często się bawią i dobrze się bawią, szybciej się rozwijają. Upewnij się więc, że Twoja 10-letnia córka lub wnuczka ma dostęp do zabawek, które pozwalają jej się wyładować, śmiać i po prostu cieszyć się z bycia dzieckiem.

Szczególnie dobrze nadają się do tego zabawki do zabawy na świeżym powietrzu. Są one również świetnym sposobem na zachęcenie małych dziewczynek do pozostania aktywnymi.

Zabawki, które pozwalają dziewczynkom wypróbować różne wyglądy

W wieku 10 lat dzieci zaczynają być o wiele bardziej świadome tego, jak wyglądają. Jest to naturalne, ale nie chcesz, aby zbytnio się tym przejmowały. Zabawa jest dla nich bezpiecznym sposobem na odkrywanie i rozwijanie własnego poczucia stylu. Świetnie nadaje się do tego komoda do przebierania. Dzieci mają mnóstwo zabawy, zamieniając siebie i swoich przyjaciół w kogoś innego.

Zabawki, które zachęcają do zabawy w grupie

W wieku 10 lat większość dzieci chce spędzać więcej czasu z przyjaciółmi niż z rodziną. Chcą mieć wokół siebie ludzi do zabawy i na nocne wypady. Warto więc kupować zabawki, które zachęcają do zabawy w grupie. Gry planszowe mogą być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza na deszczowe dni. Zazwyczaj pięć lub sześć osób może grać w tym samym czasie.

Zabawki do przebierania i upiększania, takie jak zestawy do paznokci, to kolejny przykład zabawki, którą grupa przyjaciół może się wspólnie cieszyć.

Bershka

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl