27 lipca 2021 Udostępnij

Projektowanie nowej kuchni: Jakiej aplikacji użyć i od czego zacząć

Projektowanie nowej kuchni może być zniechęcającym zadaniem. Istnieje wiele czynników do rozważenia przy projektowaniu kuchni, a także wiele różnych aplikacji, które mogą pomóc zaplanować układ nowego projektu kuchni. Nie zawsze jest łatwo zaplanować układ swojej nowej kuchni, ale istnieje wiele narzędzi, które pomogą uczynić go łatwiejszym. W tym artykule omówimy dwa popularne narzędzia do projektowania kuchni: Home Design 3D i Houzz Kitchen Planner. Wyjaśnimy oba narzędzia i jak zacząć z nimi pracę!

Polecane przez nas aplikacje do projektowania kuchni Home Design 3D

Home Design 3D to darmowa, łatwa w użyciu aplikacja do projektowania kuchni. Jest dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS, a także na komputerach stacjonarnych. Pierwszym krokiem w procesie korzystania z Home Design 3D do projektowania nowej kuchni jest wybór rodzaju szafki, które chcesz użyć: wolnostojące szafki, gdzie siedzą przy ścianie zewnętrznej lub wbudowane szafki, które wsuwa się do wnęk wewnątrz ścian. Możesz również wybrać, czy chcesz, aby jakiekolwiek wyspy zainstalowane w przestrzeni kuchennej, ile drzwi i szuflad każda szafka będzie miał, i co wysokość blaty będą (standardowe lub podniesione). Po tej wstępnej fazie wprowadzania danych może się wydawać, że trudno jest zobaczyć, jak te wszystkie elementy do siebie pasują, ale nie martw się! Po prostu kliknij i zbadaj różne "pokoje" i wnętrza, które są dostępne w Bibliotece Projektów Domów. Dzięki temu zobaczysz, jak można je połączyć w nowej przestrzeni kuchennej!

Planer kuchenny Houzz

W narzędziu Houzz Kitchen Planner możesz wybierać spośród różnych stylów i wykończeń szafek. Możesz również zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja kuchnia z różnymi blatami - lub czy w ogóle chcesz mieć w niej zainstalowane wyspy! Istnieje wiele innych funkcji niesamowite zbyt (jak widząc, jak wiele szafki przechowywania / zlewozmywak obszar jest dostępny na przykład), ale wystarczy powiedzieć - ta aplikacja ma mnóstwo wspaniałych narzędzi zaprojektowanych, aby pomóc przynieść swoje marzenia kuchnia w rzeczywistość!

Inne aplikacje do planowania kuchni IKEA Kitchen Planner

Ta aplikacja jest bardzo podobna do Houzz Kitchen Planner - ma wiele stylów szafek i wykończeń, a także opcję dla blatów. Ma kilka innych wspaniałych funkcji też (jak szacowanie kosztów kuchni), ale to, co sprawia, że ten jeden naprawdę różni się od Houzz Kitchen Planner jest to, że można również zaprojektować kuchnie IKEA tutaj!

The Home Design

Biblioteka oferuje wiele darmowych planów, które są dostępne na ich stronie internetowej. Te pozwolą Ci zobaczyć, jak mogą być połączone razem w nowej przestrzeni kuchennej! Będziesz chciał przejrzeć wszystkie z nich przed podjęciem decyzji, który plan najlepiej odpowiada Twoim potrzebom choć, ponieważ istnieje wiele czynników w grze podczas projektowania nowej kuchni, takich jak ograniczenia budżetowe lub ograniczonej przestrzeni.

Wirtualni projektanci kuchni

Istnieją również wirtualne projektantów kuchni, nie są to aplikacje, ale są zazwyczaj płatne usługi z dużych sklepów nazwy jak Homebase, B&Q lub Howdens. Płacenie za te usługi pozwala ekspertom pomóc Ci zaprojektować kuchnię w sposób, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Ci profesjonaliści mogą pomóc w każdej części procesu i mają dostęp do różnych układów, armatury i kolorów, które mogą nie być dostępne na podstawie DIY. Eksperci tacy jak Bryan Sebring, właściciel dużej firmy przebudowy również oferują bezstronne porady z ich doświadczenia, które warto rozważyć, jeśli chcesz uzyskać bezstronną opinię. Czynniki do rozważenia podczas planowania kuchni Podczas planowania kuchni, istnieją pewne rzeczy do rozważenia.

1) Układ

Pierwszy jest układ, tam są dwa główni typ układy: L-kształtny i U-kształtny. Jest też V-shape, który może być używany do zainstalowania kuchenki lub zmywarki w jednostce wyspowej. W kształcie litery L Ten układ jest dobry dla mniejszych kuchni, ponieważ maksymalizuje przestrzeń i może być wykonane z kuchnią galley. Funkcjonalny układ ma dwa blaty przy ścianach, które łączą się w jednym rogu, aby zrobić kształt litery L. W kształcie litery U Podobna koncepcja do kuchni w kształcie litery L, ten projekt obejmuje blaty spotkanie w dwóch rogach zamiast jednego. Ten układ jest dobry dla kuchni z długą wyspą środkową i jest lepiej dostosowany do radzenia sobie z dużymi rodzinami. Jedną wadą tego układu jest to, że zużywa on więcej miejsca na podłodze w porównaniu do kształtu litery L. Inne układy obejmują pojedynczą wyspę, układ narożny i rozszerzone projekty kuchenne. Jednak wybór między nimi będzie całkowicie zależał od tego, w jakim domu/mieszkaniu mieszkasz i ile pieniędzy chcesz wydać.

2) Urządzenia

Następny rozważanie musi być jak wiele urządzenia lub kuchenni gadżety ty potrzebujesz dostosowywający w przestrzeń z niektóre pytaniami zadawać sobie być chcę mój piekarnik na wystawie? Czy mam wystarczająco dużo blatu i przechowywania dla tego, co potrzebuje przechowywania? Urządzenia kuchenne również należy rozważyć z ich gazu lub wody. Urządzenia gazowe są łatwiejsze do zainstalowania, a jeśli masz piekarnik gazowy, to będzie potrzebował zewnętrznego zasilania. Urządzenia elektryczne z drugiej strony mogą być wyposażone przez cięcie w istniejące okablowanie, chociaż nie zawsze może to działać w starszych właściwościach z powodu zmian dokonanych w czasie. Trzeba będzie również rozważyć, jaki rodzaj płyty grzewczej lub zlewozmywaka chcesz, jak te często pochodzą z jednostek kuchennych też. Oczywiście, lokalizacja gazu i wody rury będą musiały być brane pod uwagę zbyt.

3) Przechowywanie

Przechowywanie w kuchni jest czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie można umieścić swoje garnki i patelnie, chodzi o organizowanie przestrzeni wokół ciebie, jak również. Warto rozważyć wszelkie szafki do przechowywania w lub w pobliżu blatów roboczych, takie, że gdy są one otwarte, ich zawartość nie zasłania tego, co pracujesz. Pomocne mogą być wysuwane szuflady w pobliżu, jeśli gdzie indziej nie ma wystarczająco dużo miejsca. To jest także ważne z ergonomicznego punktu widzenia, ponieważ sięganie zbyt daleko ze stawami pod obciążeniem może prowadzić do obrażeń, które całkowicie zatrzymają cię przy gotowaniu! Jeśli to możliwe, spróbuj zainstalować urządzenia na poziomie podłogi, aby przedmioty były łatwiej dostępne; w ten sposób mniej się schylasz, co skutkuje mniejszą liczbą urazów. Jeżeli to nie odpowiada twój potrzebom then rozważa instalować walk-in spiżarnię, dokąd ty możesz przechować więcej suszyć jedzenie dla wielkich rodzin.

4) Wentylacja

Aby kuchnia była bezpieczna podczas użytkowania, należy zainstalować system wentylacji. Podczas gotowania z gazem, jest to bardzo ważne, ponieważ najbezpieczniejszym sposobem korzystania z tych urządzeń jest użycie okapu nad płytą grzewczą/obszarem gotowania (może to również pomóc w zapobieganiu wypadkom). Włączenie wentylatora wyciągowego do usuwania odpadów ze zmywarek i innych gniazdek na odpady również sprawi, że będzie to bardziej higieniczne, jak również stworzy dodatnie ciśnienie w pomieszczeniu, co może zmniejszyć ryzyko backdrafts! Jeśli nie jesteś pewien jaki typ wyciągi są wymagane proszę pytać w punkcie zakupu lub skontaktować się z profesjonalistą budynku, ponieważ jeśli nie może usunąć wystarczająco dużo objętości sześciennej powietrza na minutę ryzykujesz uzyskanie kondensacji i wilgoci.

5) Styl

Następnie przychodzi styl - nowoczesne kuchnie mają tendencję do korzystania z więcej białego, podczas gdy tradycyjne kuchnie będą często większe wykorzystanie ciemnych odcieni drewna. Jeśli jesteś po bardziej rustykalny czuć następnie rozważyć odzyskanego drewna. Styl kuchni może być również podyktowane przez istniejącego wystroju w pokoju, więc pomyśl o tym, co style będą działać dobrze z resztą domu. Wreszcie, nie zapomnij czynnika w trendach projektowych, stylów i kolorów! Jest to istotny element, który sprawi, że lub złamie każdy schemat projektowania. Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć projektowanie nowej kuchni to mam nadzieję, że niektóre z tych aplikacji i narzędzi online będzie przydatna!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl