1 grudnia 2021 Udostępnij

6 porad dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa na chłodniejsze miesiące

Wraz z nadejściem zimowych miesięcy ustępują zagrożenia związane z latem. Nie musisz się już martwić oparzeniami słonecznymi ani komarami przenoszącymi paskudne choroby. Jednak zimna pora roku przynosi ze sobą nowy zestaw zagrożeń.

Co możesz zrobić, aby zabezpieczyć siebie i swoich bliskich? Oto sześć porad dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa w chłodniejszych miesiącach, które zapewnią Ci przytulność i ochronę aż do wiosny.

1. Utrzymuj czystość

Odśnieżanie to nie jest sport dla osób o słabym sercu. Pracuje prawie każdy mięsień w twoim ciele i wysyła ponad 11 000 osób do szpitala każdego roku. Zanim weźmiesz do ręki łopatę w tych chłodniejszych miesiącach, upewnij się, że ubierasz się warstwowo i rozgrzewasz się tak, jak przed każdym innym treningiem. Zrozum swoje ograniczenia i rób częste przerwy - większość osób, które nie wracają z placówek medycznych po urazach spowodowanych odśnieżaniem, umiera na zawał serca.

Jednakże, w zależności od miejsca zamieszkania, możesz mieć prawny obowiązek odśnieżania chodników. Niedopełnienie tego obowiązku może narazić Cię na odpowiedzialność, jeśli przechodnie, tacy jak dzieci w drodze do szkoły, poślizgną się i upadną przed Twoim domem. Na szczęście teraz masz więcej możliwości niż kiedykolwiek. Zaawansowane chemiczne roztapiacze lodu i topiące śnieg podkładki grzewcze zmniejszają ciężar łopaty, jeśli masz problemy z poruszaniem się.

2. Sprawdź swój samochód

Około 70% wypadków śmiertelnych, do których dochodzi podczas chłodniejszych miesięcy, ma miejsce w samochodach. Przeprowadzenie przeglądu pojazdu nie powstrzyma kogoś przed wjechaniem w Ciebie od tyłu, jeśli będzie jechał zbyt blisko na oblodzonej jezdni. Może jednak zapobiec usterkom, które zamienią Cię w jednoosobową ekipę rozbijającą samochód na autostradzie.

Twoje opony mają znaczenie. Jeśli mieszkasz w zimowym regionie, takim jak Górny Środkowy Zachód lub Nowa Anglia, opłaca się zainwestować w wysokiej jakości buty do swojej jazdy, które będą miały przyczepność na oblodzonej jezdni. Czy powinieneś używać łańcuchów? W niektórych stanach obowiązują przepisy określające, kiedy należy, a kiedy nie - dla pewności sprawdź to w lokalnym urzędzie.

3. Pij swój napój OJ

Istnieją dobre i złe wiadomości na temat witaminy C. Najpierw usuńmy z drogi te negatywne - picie soku pomarańczowego po zachorowaniu niewiele pomoże. Jednak wcześniejsze spożycie tego składnika odżywczego może skrócić czas trwania choroby nawet o jeden dzień.

Musisz jednak pamiętać o codziennym spożyciu, ponieważ ten składnik odżywczy jest rozpuszczalny w wodzie, a nie w tłuszczach. Oznacza to, że nie gromadzi się on w organizmie - musisz stale odświeżać jego zapasy. Wyrób sobie nawyk picia szklanki soku pomarańczowego każdego ranka do śniadania. Jeszcze lepiej, dodawaj do posiłków świeżą czerwoną paprykę - jedna ma potrójną dawkę witaminy C, co pomarańcza.

4. Zachowuj się jak wiewiórka

Czy masz skłonności do depresji sezonowej? Ten stan zdrowia to coś więcej niż zwykły blues. W skrajnych przypadkach może prowadzić do myśli samobójczych. Jeśli doświadczasz poczucia bezradności lub bezwartościowości, zawsze powinieneś szukać pomocy u kompetentnego pracownika służby zdrowia. Pod bezpłatnym numerem 800-273-8255 można zadzwonić na Krajową Gorącą Linię Zapobiegania Samobójstwom. Możesz również uzyskać pomoc, wysyłając SMS o treści "start" pod numer 741741.

Możesz również poprawić swój nastrój poprzez swoje wybory żywieniowe. Orzechy i nasiona zawierają wysoki poziom kilku minerałów kluczowych dla zdrowia psychicznego, takich jak magnez, selen i cynk. Niektóre badania sugerują, że sam magnez może złagodzić depresję równie skutecznie jak leki u pacjentów z jego niedoborem.

Możesz z łatwością dodać te produkty do swojej diety. Spróbuj posypać swoją sałatkę w porze lunchu orzechami pepitki i migdałami. Rozkoszuj się mieszanką orzechów jako alternatywą dla słonych chipsów - potas zawarty w mięsie równoważy część zawartości sodu.

5. Pozostań tostowy

Jest trochę prawdy w napomnieniu twojego opiekuna z dzieciństwa, abyś nosił kurtkę, abyś nie umarł z zimna. Chociaż sama temperatura nie czyni cię bardziej podatnym na choroby, wirusy replikują się łatwiej, gdy temperatura spada, narażając cię na większą liczbę zarazków. Wiejący na zewnątrz wiatr wysusza śluz z Twoich przewodów nosowych, co jest jedną z pierwszych linii obrony Twojego organizmu przed najeźdźcami. Powietrze w pomieszczeniach również to robi, a ponadto zawiera najwięcej zanieczyszczeń, ponieważ jest ograniczane i przetwarzane, co powoduje łatwiejsze przenoszenie się infekcji.

Dlatego zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby pozostać ciepłym. Pomaga ubieranie się warstwowo, z podstawą, która odprowadza wilgoć od skóry, chłonną warstwą środkową i powłoką, która chroni przed najgorszym wiatrem, deszczem i śniegiem. Dobry filtr powietrza w pomieszczeniach może również wspomóc zdrowie zatok i pomóc zapobiec namnażaniu się wirusów w tak szybkim tempie, jak to zwykle ma miejsce w pomieszczeniach.

6. Zaplanuj czas na odpoczynek

Zimowe miesiące przynoszą święta - a to oznacza mnóstwo pośpiechu związanego z przygotowaniami i świętowaniem. Ciesz się sobą, ale staraj się nie przesadzić.

Zaplanuj czas na odpoczynek. Podczas snu Twój organizm wytwarza białka zwane cytokinami, które odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego. W sezonie przeziębień i grypy powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby wzmocnić swoją naturalną obronę przed zarazkami.

Pamiętaj, że dobrze jest odmówić zaproszeniom, które przekraczają Twoje możliwości. Próba wciśnięcia zbyt wielu rzeczy może również prowadzić do rozproszenia uwagi, przez co będziesz bardziej podatny na wypadki.

Zastosuj się do tych 6 porad dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa w chłodniejszych miesiącach

Nadchodzi zima, a to niesie ze sobą zupełnie nowy zestaw zagrożeń. Zastosuj się do kilku mądrych rad dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, aby walczyć z chłodem w tym sezonie!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl