7 września 2021 Udostępnij

Ponowne przygotowanie domu na przyjęcie gości

Kryzys związany z koronawirusem trzymał wszystkich w domach przez większą część ostatniego roku. Teraz, gdy liczba zachorowań zaczyna się stabilizować, a szczepionki stają się coraz bardziej powszechne, możliwe staje się ponowne nawiązanie regularnych kontaktów towarzyskich z innymi.

Jednak po roku lub więcej izolacji, możesz potrzebować zresetować swoje możliwości organizacyjne. Oto kilka wskazówek i sugestii, które pomogą Ci się przeorientować i przygotować swoją przestrzeń na spotkania towarzyskie i gości po raz kolejny.

Zacznij od gruntownego sprzątania

Sprzątanie to nie tylko zagrożenie dla zdrowia związane z pandemią. Jest to również integralna część utrzymywania domu w dobrym stanie.

Dla większości ludzi istnieje jednak duża różnica między "czystością do życia" a "czystością do goszczenia". Zacznij swoje przygotowania do przyjęcia gości od gruntownego posprzątania całego domu. Dobrym pomysłem jest robienie tego etapami w miarę przygotowywania się do przyszłych działań związanych z organizacją przyjęć.

Zastanów się, które obszary nie były dobrze traktowane przez ostatnie kilka miesięcy. Czy trzeba zrobić gruntowne odkurzanie? Czy ostatnio odkurzałeś? Możesz również wykorzystać tę okazję do sprawdzenia potencjalnych zagrożeń dla domu. Upewnij się, że takie rzeczy jak sierść zwierząt domowych i pleśń nie ukrywają się w niedostępnych miejscach Twojej przestrzeni życiowej. Możesz nawet sprawdzić swoje czujniki tlenku węgla i ognia, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku przed przybyciem pierwszych gości.

Bershka

Ja jest zawsze dobrym pomysłem prowadzić szybką decluttering czystą prawą zanim goście przychodzą nad. Jakkolwiek, ja jest także mądry dostawać kości twój dom w dobrym, czystym, pracującym rozkazie zanim ty zaczynasz gospodarza regularnie znowu.

Weź dokładny inwentarz

Wraz z czyszczeniem, chcesz również rozważyć, jak twój hosting inwentarz robi. Jakie typowe narzędzia i przedmioty zazwyczaj lubisz mieć pod ręką, kiedy masz ludzi nad sobą? Właśnie jako few przykłady, rozważa twój aktualnego zapas:

  • Jednorazowe naczynia
  • Dodatkowe miejsca do siedzenia
  • Gry imprezowe
  • Zabawki dla dzieci do zabawy
  • Przyjazne dla rodziny napoje
  • Napoje dla dorosłych

Po zidentyfikowaniu obszarów, w których kończą się zapasy, podejmij kroki w celu ich uzupełnienia. Jeśli masz mało gotówki, teraz jest czas, aby to wszystko ogarnąć. Możesz odłożyć dodatkowe pieniądze z następnej wypłaty lub nawet podjąć lukratywną pracę freelancera, aby zarobić trochę gotówki na boku na swoje przedsięwzięcia hostingowe.

Rozważ dodatkowe protokoły zdrowotne

Jednym z obszarów, który wyraźnie zmienił się od czasów przed pandemią, są kroki sanitarne, które gospodarz podejmuje. To już nie jest tylko miły gest. Jest to oficjalnie znak, że dbasz o zdrowie swoich gości.

Mając to na uwadze, zastanów się, jak możesz podjąć kroki, aby zaoferować swoim gościom wygodną i bezpieczną opcję pozostania zdrowym. Jeśli nadal znajdujesz się na obszarze, gdzie pandemia jest zagrożeniem, rozważ wprowadzenie zasad takich jak noszenie masek lub nakaz siedzenia w odległości sześciu stóp od siebie.

Nawet jeśli wszystko jest w porządku do czasu przyjęcia, upewnij się, że masz pod ręką płyn do dezynfekcji rąk, chusteczki z alkoholem i dużo mydła w łazience i w kuchni. Ponadto, jeśli jest cieplejsza pogoda, spróbuj otworzyć okna lub nawet zorganizować imprezę na zewnątrz.

Zbuduj solidny harmonogram

Pandemia zepsuła wszystkich, jeśli chodzi o harmonogramy. Pracowite kalendarze zostały zastąpione niekończącymi się odcinkami otwartych dni, które można było kontrolować i planować do woli.

Jak zaczniesz otwierać swoje życie z powrotem w górę do społecznych kaprysów i pragnień innych, upewnij się, aby uzyskać solidny harmonogram w miejscu, aby pomóc Ci pozostać zorganizowany i pod kontrolą. Powinno to uporządkować Twoje dni spędzone w domu, jak również zapewnić wyraźne czasy, które możesz zainwestować w zaangażowania społeczne. Upewnij się, że specjalnie zaplanować w czasie do czyszczenia przed gospodarzem, hosting sam, i czasy, które można uczestniczyć w innych wydarzeń społecznych z dala od domu.

Bez harmonogramu, który uświadomi ci twoje zobowiązania, łatwo jest szybko stać się przytłoczonym i wypalonym przez zbyt wiele spotkań towarzyskich.

Pamiętaj, że gość ma zawsze rację

Na koniec, pamiętaj, aby być elastycznym w swoich działaniach gospodarza. Szczególnie na początku, będziesz chciał zaplanować możliwość odrzucenia zaproszeń lub nawet rezygnacji z udziału w imprezie w ostatniej chwili. Wiele osób nadal boi się spotkań towarzyskich i może upłynąć trochę czasu, zanim wszyscy na nowo rozgrzeją się do tej aktywności.

Nawet jeśli w Twoim domu mieszkają ludzie, bądź gotowy na dostosowanie się do ich potrzeb. Osoby te mogą czuć się niekomfortowo będąc zbyt blisko Ciebie lub nie nosząc maski. Może się też okazać, że w ogóle nie mają silnych uczuć w tych kwestiach. Zawsze bądź gotowy do adaptacji i wykorzystaj to odwieczne motto biznesowe, że klient (lub gość w tym przypadku) "ma zawsze rację".

Ponowne odnalezienie swojego Hostingowego Mojo

W ciągu ostatniego roku, izolacja i samotność były jednymi z głównych problemów, z którymi większość ludzi musiała się zmierzyć. Teraz, gdy życie zaczyna wracać do normalności, pojawiło się nowe wyzwanie: jak z wdziękiem wznowić hosting i harmonogramy społeczne w sposób, który jest pozytywny i zdrowy.

Może to brzmi prosto, ale ważne jest, aby w przemyślany sposób otworzyć swój dom dla innych. Zastanów się, co musisz zrobić, aby się przygotować. Weź również pod uwagę temperament i oczekiwania Twoich nowych gości po pandemii. Myśląc i planując z wyprzedzeniem, możesz mieć pewność, że twoje odświeżone życie towarzyskie będzie pozytywnym doświadczeniem, a nie przytłaczającym i stresującym.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl