5 sierpnia 2021 Udostępnij

6 sposobów na gęstsze i piękniejsze włosy

Dla niektórych, włosy są jedną z najbardziej kwintesencjonalnych części ich fizycznych aktywów. W rzeczywistości, jest to pierwsza rzecz, którą zauważasz, gdy widzisz kobietę. Włosy mogą wzmocnić Twoją aurę i osobowość. Jak niektórzy nazywają je ramą Twojego piękna. To one nadają ton Twojemu wyglądowi i mają zdolność podkreślania Twoich cech, zwłaszcza gdy są ułożone w doskonałą fryzurę. Dlatego też większość ludzi poświęca odpowiednią ilość czasu na układanie włosów przed wyjściem z domu, aby mieć pewność, że wszystko jest na swoim miejscu. Poza tym, większość z nich uwielbia kupować produkty do włosów, by mieć pewność, że ich włosy są zawsze zdrowe, lśniące i piękne. Niektóre osoby uważają, że zły dzień z włosami nie tylko wpływa na ich wygląd, ale także na cały dzień. Niektórzy z nich stają się bardziej świadomi siebie i krytykują samych siebie. Jednak są też tacy, którzy nie zwracają uwagi na swoją fryzurę, o ile jest ona zdrowa i pozbawiona łupieżu. Choć każdy chciałby mieć gęstsze i piękniejsze włosy, nie każdy jest obdarzony ich naturalnym pięknem. Być może niektóre osoby cierpią na wypadanie włosów z powodu zbyt dużego stresu, niewłaściwych produktów do włosów lub czegokolwiek związanego z chorobami. Niektórzy mogą również stracić włosy z powodu starzenia się lub po prostu z powodu problemów dziedzicznych. Niemniej jednak, nie czuj się beznadziejnie tylko dlatego, że Twoje włosy są zbyt cienkie i płaskie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby i wskazówki, które możesz zastosować, aby uzyskać grube pasma, które każdy chciałby mieć. Czytaj dalej poniżej na sześć sposobów, aby uzyskać grubsze i piękniejsze włosy:

1. Transplantacja włosów

Przeszczep włosów to chirurgiczna metoda przeniesienia części włosów do innej części skóry głowy, gdzie włosy są cienkie lub nie ma ich wcale. Oznacza to, że paski mieszków włosowych muszą zostać wyodrębnione podczas procedury, a następnie przeszczepione w łysych obszarach. W ten sposób cała skóra głowy będzie miała gęste włosy, a Ty nie będziesz już cierpieć z powodu łysych plam. Plus, to rozwiązanie jest również trwałe i bardziej wiarygodne, co czyni go godnym polecenia dla ludzi, którzy cierpią z powodu ciężkiej utraty włosów.

2. Użyj szamponu zagęszczającego i odżywki

Innym sposobem, aby uzyskać grubsze włosy jest za pomocą zagęszczania szampon i odżywka. Upewnij się, że wybierzesz odpowiednie produkty do włosów, które idą dobrze z rodzaju włosów i tekstury masz. Jeśli nie jesteś pewien, możesz skonsultować się z pomocą dermatologa, a oni poprowadzą Cię do najlepszych rodzajów produktów zagęszczania włosów, które będą działać najlepiej dla Ciebie. Zrozumiałe jest, że możesz nie być zaznajomiony ze składnikami, które niektóre produkty do włosów mają. Możesz poprosić dermatologa o tych, aby uzyskać jeden z najlepszych wyników.

3. Dbaj o zdrowie skóry głowy

Jakość włosów nie jest określona przez pasma włosów, ale przez zdrowie skóry głowy. Niektórzy ludzie błędnie myślą, że to, więc mają tendencję do zaniedbania skóry głowy i skupić się tylko na swoich pasmach włosów. Aby mieć bogaty i zdrowy porost włosów, musisz dokładnie zadbać również o skórę głowy. Skóra głowy jest wypełniona mikrobiomem grzybów i bakterii potrzebnych do utrzymania zdrowych włosów. Jeśli nie będziesz jej dobrze oczyszczać lub myć szamponem, doprowadzi to w końcu do problemów skórnych, wpływając negatywnie na wzrost włosów. Twoja skóra jest Twoją pierwszą linią obrony przed wszelkimi formami brudu i toksyn, a nieczyszczenie jej dobrze może również wpłynąć na inne jej funkcje, w tym produkcję zdrowych włosów. Tak więc, traktuj skórę głowy jak traktujesz swoją twarz i resztę skóry. Portret cute uroczy ładny ładny nastolatek wygląd fryzura włosy czuć zadowolony atrakcyjny ładny nosić biały jasny kolor top singlet izolowane pastelowe beżowe tło

4. Weź inteligentne suplementy

Aby osiągnąć grube i piękne włosy, to również musi zacząć wewnątrz. Oprócz stosowania produktów do włosów do użytku zewnętrznego, zaleca się również, aby wziąć suplementy włosów. Suplementy te są bogate w minerały, witaminy i kwasy tłuszczowe, których Twoje włosy potrzebują, aby dobrze funkcjonować i rosnąć. Oprócz suplementów, upewnij się, że wspomagasz się zdrową dietą. Twoja dieta musi zawierać żywność bogatą w białko, zdrowe tłuszcze i witaminy, które wspierają wzrost włosów. W rzeczywistości, ludzie z cienkimi włosami są znane za nie biorąc w wystarczającej ilości składników odżywczych dla ich ciała i dużo więcej z ich włosów. Pamiętaj, że uzyskanie grubsze i piękne włosy nie ma się zdarzyć z dnia na dzień. Tak więc, trzeba być cierpliwym i zapewnić, że jesteś spójny z diety, suplementów i stosowania produktów zdrowotnych dla lepszych wyników.

5. Unikaj gorących narzędzi do włosów

Jak najbardziej, jeśli cierpisz z powodu ekstremalnego wypadania włosów, unikaj używania gorących narzędzi do włosów dalej. Dotyczy to głównie niektórych kobiet, które uważają, że trudno jest wyjść z domu bez uprzedniego poddania włosów działaniu gorących suszarek lub prostownic. Zbyt wysoka temperatura nie tylko wysusza włosy, ale także sprawia, że stają się one łamliwe i podatne na uszkodzenia, co ostatecznie prowadzi do drastycznego wypadania włosów. Włosy stają się zestresowane, gdy są często wystawione na działanie tych narzędzi grzewczych. Tak więc, to najlepiej, aby zmniejszyć swoje wykorzystanie tych narzędzi lub, jeszcze lepiej, całkowicie uniknąć ich.

6. Często szczotkuj włosy

Częste szczotkowanie włosów może rzeczywiście wpłynąć na grubość i blask włosów. Jak szczotkować włosy, to pomaga rozprowadzić naturalny olej wytwarzany przez skórę głowy. Olej ten może chronić włosy przed wszelkimi uszkodzeniami spowodowanymi przez zagrożenia związane z ciepłem i powietrzem. Może także sprawić, że włosy będą błyszczące. Poza tym, codzienne szczotkowanie włosów może również złuszczać skórę głowy i usuwać martwe włosy. W ten sposób poprawia się ogólny wygląd i jakość włosów. Ważne jest jednak, abyś używała odpowiedniego rodzaju szczotki. Najlepiej używać okrągłej, ceramicznej szczotki do włosów, aby uzyskać błyszczący efekt. Szczotka z włosia dzika jest również zalecana, ponieważ pomaga w polerowaniu włosów i ostatecznie tworzy naturalny blask włosów.

Zawijanie włosów

Prawdziwym sekretem uzyskania gęstszych włosów jest posiadanie zdrowszych włosów. Jeżeli masz delikatne włosy, najlepiej jest wiedzieć co robić, a czego nie robić z cienkimi i łamliwymi włosami, które posiadasz. Zamiast tego, można skupić się na utrzymaniu zdrowych włosów poprzez wskazówki wymienione powyżej, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom włosów. Nie wahaj się poświęcić trochę czasu na poprawę zdrowia swoich włosów; w końcu jest to część dbania o siebie.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl