7 października 2021 Udostępnij

Jakie są niektóre zdrowsze strony picia piwa?

Czy istnieje zdrowa strona picia piwa? Tak, jest! Jeśli jest spożywane z umiarem, możesz czerpać korzyści ze składników odżywczych zawartych w tym popularnym napoju.

Piwo jest pełne składników odżywczych

Piwo jest o wiele bardziej odżywcze niż inne napoje alkoholowe, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, żelazo, białko i wiele innych witamin, które są wspaniałe dla organizmu.

Czasopismo farmaceutyczne sugeruje, że "wiadomo, że piwo zawiera wiele składników odżywczych, w tym witaminy (szczególnie witaminy z grupy B) i minerały (szczególnie selen i krzem). Ma również wysoki stosunek potasu do sodu (zazwyczaj w proporcji 4:1) i zawiera od 0,4 do 6,2 procent błonnika pokarmowego".

Korzyści zdrowotne: Choroby serca, kamienie nerkowe i cukrzyca

Istnieją badania, które sugerują, że lekkie spożycie piwa (z umiarem) może pomóc obniżyć ryzyko chorób serca, poprawiając jednocześnie zdolność organizmu do usuwania cholesterolu. Może nawet przynieść tyle samo korzyści, co wino, które zwykle zbiera wszelkie pochwały, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne płynące z picia napojów alkoholowych.

Według niektórych badań, alkohol zawarty w piwie może mieć również korzystny wpływ na osoby cierpiące na chorobę wieńcową.

Piwo zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych o 41%, ponieważ większość piw zawiera fitochemikalia sprzyjające zdrowiu nerek.

Jeśli lubisz pić piwo w umiarkowanych ilościach, może ono nawet pomóc w zmniejszeniu szansy na rozwój cukrzycy.

Może prowadzić do mocniejszych kości u mężczyzn!

Mężczyźni również mogą czerpać korzyści z wypicia jednego lub dwóch kufli piwa. Badania wykazały, że wzrost gęstości kości u mężczyzn może być powiązany z umiarkowanym spożyciem piwa. W szczególności, zawarty w piwie minerał krzem może być ważnym składnikiem wspomagającym tworzenie kości. Na szczęście istnieje wiele miejsc, w których można teraz dostać różne rodzaje piwa, od jasnego ale po piwa blond, więc mężczyźni nie muszą się martwić, że czegoś im brakuje!

Nie ulega wątpliwości, że picie piwa jako sposób na poprawę zdrowia jest dobrym pomysłem tylko wtedy, gdy omówisz to ze swoim lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby serca, problemy z nerkami lub cukrzycę, skonsultuj się najpierw z lekarzem rodzinnym. Jeśli lekarz zgodzi się na wypicie piwa od czasu do czasu, może zalecić Ci konkretny rodzaj.

*wspólny post

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl