2 stycznia 2023 Udostępnij

10 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i zdobycie kondycji w 2023 r.

Gdy rok 2023 jest tuż za rogiem, wielu z nas zaczyna myśleć o rzeczach, które chcielibyśmy osiągnąć w nowym roku. I regularnie na szczycie naszych list znajduje się pragnienie, by zyskać formę i zaoszczędzić pieniądze. Można by pomyśleć, że te dwie rzeczy nie muszą iść w parze, prawda? Po tym wszystkim, styczeń to szczytowy czas dla członkostwa w siłowni i spójrzmy prawdzie w oczy, nie są one dokładnie przyjść tanie. Biorąc pod uwagę, że wszyscy staramy się przetrwać kryzys kosztów życia, członkostwa w siłowni są daleko w dół naszej listy priorytetów.

Jednak nie upadajmy na pierwszej przeszkodzie. Widzisz, istnieje wiele sposobów, w jaki możemy zaoszczędzić pieniądze i uzyskać kondycję w 2023 roku, musimy tylko być sprytni. I mając to na uwadze, zebraliśmy 10 sposobów, w jaki możesz rozpocząć rok na pozytywnej nucie, nie tylko pomagając ci uzyskać sprawność fizyczną, ale także pomagając ci zaoszczędzić pieniądze w procesie również.

Sprawdźmy je!

1. Stwórz domową siłownię

Uwielbiasz pracować, ale nie może uzasadnić koszt członkostwa w siłowni. Więc, dlaczego nie stworzyć własną siłownię w domu zamiast.

Teraz wiemy, co myślisz ... że domowe siłownie wymagają dużo drogiego sprzętu i masy miejsca, aby pomieścić to wszystko w. I bądźmy szczerzy, większość z nas nie ma ani pieniędzy, ani miejsca na taki poziom luksusu. Jednak stworzenie przestrzeni fitness w domu może być wykonane w budżecie i może zająć tak mało miejsca, jak rozmiar maty do ćwiczeń.

Masz jeszcze czas, aby dodać kilka pomysłów na prezenty w ostatniej chwili do listy świątecznej, więc poproś o kupony, które można umieścić na zakup niektórych podstawowych urządzeń fitness. Jeszcze lepiej, poczekać do stycznia sprzedaży i złapać się okazja, plus ten kod rabatowy mirafit będzie również pomóc zbyt.

Przedmioty, które należy uwzględnić w swojej początkowej domowej liście życzeń siłowni obejmują:

  • Hantle
  • Oporne taśmy
  • Antypoślizgowa mata do ćwiczeń
  • Wałek piankowy
  • Lina do skakania

Wszystkie te elementy można kupić dość tanio i mogą być wygodnie przechowywane z drogi, gdy nie są używane. Oznacza to, że można łatwo wypracować w swoim salonie, kącie sypialni, garażu, lub jeśli przestrzeń jest naprawdę ciasno można nawet wziąć go z tobą do lokalnego parku i ćwiczenia na zewnątrz.

2. Kup wielofunkcyjny sprzęt

Jeśli jesteś już zapalonym bywalcem siłowni, ale szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w dłuższej perspektywie, to może być pomysł, aby zainwestować w kilka kluczowych elementów wyposażenia, aby mieć w domu. Podczas gdy początkowy nakład może być większy, z czasem zaoszczędzisz pieniądze, wycinając zarówno opłaty członkowskie, jak i koszty podróży do siłowni.

Jeśli szukasz kupić kilka kawałków inwestycyjnych, najbardziej ekonomiczną rzeczą do zrobienia jest szukać sprzętu fitness, który jest wielofunkcyjny. Tak więc, zamiast kupować ab curler na przykład, który może być używany tylko do abs i który również zajmuje dużo miejsca, zdecydować się na piłkę do ćwiczeń zamiast. To może być puszczony w dół między użytkownikami, jeśli jesteś ograniczony na przestrzeni i może być również stosowany do wielu ćwiczeń, takich jak press ups, mosty glute, sit ups, kolana tucks, hand offs i wiele innych ćwiczeń siłowych ciała.

3. Skup się na swoich celach

Aby trzymać się swoich nowych postanowień roku, ważne jest, aby być konkretne o tym, co twoje cele są. Tak więc, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i uzyskać fit w 2023, będziesz musiał wymienić swoje cele, zamiary i jak masz zamiar je osiągnąć.

Ważne jest, aby być realistą ze swoimi celami. Wszyscy chcielibyśmy zrobić 200 pompek po tygodniu treningu i zaoszczędzić setki funtów tylko dlatego, że przestaliśmy jeść na wynos, ale wszyscy wiemy, że to nie jest takie proste. Jeśli postawisz sobie zbyt trudne cele, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że z nich zrezygnujesz. Wybierz coś, co jest osiągalne, ale też co cię nieco rozciąga. Dużą lekcją jest tutaj poznanie swoich granic.

4. Połącz się w zespół

Jeśli jesteś poważny o chcąc zaoszczędzić pieniądze i uzyskać fit w 2023 jak o rzucając trochę odpowiedzialności do mieszanki. Trzymanie się uchwał jest znacznie łatwiejsze, gdy robisz się odpowiedzialny do kogoś lub czegoś. Na przykład, jeśli planujesz iść na bieg następnego dnia to jest o wiele łatwiejsze dla Ciebie, aby zmienić zdanie i mówić sobie z niego, niż gdybyś umówił się z przyjacielem. Nadal możesz nie mieć ochoty na bieganie, ale nie będziesz chciał zawieść swojego przyjaciela, więc w końcu pójdziesz, i prawdopodobnie poczujesz się z tego powodu znacznie lepiej!

I to tylko jeden przyjaciel, wyobraź sobie, że masz cały zespół, który polegał na tobie, aby pokazać się. Dołączenie do zespołu sportowego ma wiele korzyści. Roczne subskrypcje są znacznie tańsze niż członkostwo w siłowni, ale wciąż dostajesz tak dobry trening. Plus, element społeczny koleżeństwa zespołu i nowych przyjaźni robi absolutne cuda dla naszego zdrowia psychicznego.

Popytaj na lokalnych grupach na Facebooku, aby dowiedzieć się, jakie opcje sportowe masz w swojej okolicy. Wiele klubów oferuje sesje próbne, więc dlaczego nie pójść na nie, poznać innych członków zespołu i spróbować nowego sportu. To może być początek czegoś nowego dla Ciebie w 2023 roku.

5. Wydawaj mądrze

Oszczędzanie pieniędzy nie oznacza nie wydawania ich w ogóle, ale pieniądze, które wydajesz powinny być przeznaczone na rzeczy, które dadzą Ci największe korzyści.

Niektóre przedmioty fitness są warte wydania nieco więcej pieniędzy, podczas gdy inne nie muszą być najdroższą wersją. Jedna marka taśmy oporowej raczej nie różni się tak bardzo jakością w porównaniu do innej marki taśmy oporowej, w większości przypadków będziesz płacić więcej za nazwę marki niż sam produkt. Jednak jeśli chodzi o produkty, szczególnie obuwie i odzież, takie jak buty do biegania i biustonosze sportowe, zawsze warto zapłacić trochę więcej za komfort i wyższy poziom wsparcia.

Warto zrobić listę przedmiotów, które chciałbyś kupić, a następnie opracować swój budżet. Kiedy już zorientujesz się, na ile możesz sobie pozwolić, podziel go pomiędzy poszczególne pozycje, upewniając się, że przeznaczysz więcej pieniędzy na przedmioty, których będziesz używać najczęściej i te, które przyniosą Ci najwięcej korzyści.

6. Treningi online

Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić pieniądze i uzyskać kondycję w 2023 roku, co powiesz na trening za darmo? Pomimo tego, co reklamy siłowni i marek fitness mogą prowadzić nas do uwierzenia, ćwiczenia w rzeczywistości nie muszą cię kosztować.

Istnieją niezliczone treningi dostępne na YouTube, a co najlepsze większość z nich jest darmowa. Oczywiście, istnieją kanały oparte na subskrypcji, które wymagają płatności, ale jeśli jesteś zadowolony z kilku reklam przeplatanych między zestawami (szczerze mówiąc, jesteśmy zadowoleni z reszty!), istnieje mnóstwo darmowych treningów do wyboru.

Nie zapominajmy też o zajęciach takich jak chodzenie, bieganie czy taniec, z których wszystkie są darmowe. Jeśli to nie jest wystarczającą motywacją, to nie wiemy, co jest!

7. Aplikacje fitness

Jak również online filmy treningowe są również tony wielkich aplikacji fitness dostępne do pobrania. Aplikacje te mogą zawierać wszystko, od treningów i planów dietetycznych, aż po trackery, które pozwalają na wyznaczanie tras biegowych i rowerowych z wyprzedzeniem, a także zapisywanie statystyk. Jest to świetny sposób na śledzenie postępów i pokazanie, jak blisko jesteś osiągnięcia swojego celu fitness.

O tej porze roku, Google Play i App Store obejmują rodzaj najlepszych wyborów dla stycznia round up na ich front sklepu, jak wiedzą, że są to popularne wyszukiwania w styczniu, kiedy każdy próbuje trzymać się swoich nowych postanowień roku. To jest wielki, ponieważ oznacza to, że będziesz miał swój wybór najlepszych aplikacji, aby pomóc Ci osiągnąć własne cele osobiste, więc zdecydowanie mieć oko na to, kiedy następny logowania.

8. Wyjdź na zewnątrz

Tak, może to być zimne, mokre i ewentualnie trochę śnieżny, ale whack na kilka warstw, wodoodporne, a niektóre grippy obuwia i dostać się na zewnątrz. Tam jest cały świat, który czeka na odkrycie, a najlepsze jest to, że jest za darmo!

Udowodniono, że ćwiczenia na świeżym powietrzu mają wiele korzyści dla zdrowia. Od dzikiego pływania i wędrówek po wzgórzach do siłowni na świeżym powietrzu i biegów po szlakach, ćwiczenia na świeżym powietrzu zwiększają poziom endorfin, pomagają złagodzić objawy SAD (Seasonal Affective Disorder), poprawiają krążenie, zwiększają ekspozycję na witaminę D i obniżają ciśnienie krwi. Obejmij elementy i pozwól swojej stronie przygód wyłonić się, aby czerpać korzyści ze wszystkiego, co plac zabaw natury ma do zaoferowania.

9. Poznaj swoje atuty w pracy

Pandemia rzuciła światło na to, jak ważne jest zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Kiedy byliśmy zmuszeni do pracy w domu, wielu z nas było zachwyconych perspektywą pracy w naszych śpioszkach, brakiem konieczności codziennego dojazdu do pracy i możliwością pracy w bardziej elastycznych godzinach. Jednak minusem tego rozwiązania było to, że trudno było nam oddzielić życie zawodowe od domowego. Trudniej nam było wyłączyć się z pracy, nie sprawdzać ciągle maili i stopniowo zaczęliśmy robić coraz mniej przerw w ciągu dnia. W konsekwencji ucierpiało nasze samopoczucie psychiczne i jest to coś, w czym firmy próbują pomóc teraz, gdy większość z nas wróciła do biura.

Jednym ze sposobów, w jaki firmy przyczyniają się do dobrego samopoczucia swoich pracowników, jest oferowanie im pewnych dodatków do pracy. Są to m.in. ubezpieczenia zdrowotne, dni wolontariatu, programy "walk to work" i członkostwa w siłowni. Jeśli nie jesteś pewien, co oferuje Twoja firma, porozmawiaj z działem kadr i poproś o wyjaśnienie, czy istnieją jakieś dodatki do pracy, o których obecnie nie wiesz.

Niektóre firmy mogą mieć również umowę z niektórymi dużymi sieciami siłowni, w których pracownikom oferowane są zniżki. Mogą też istnieć inne usługi zdrowotne i wellness dostępne dla Ciebie jako pracownika tej firmy. Nie ma absolutnie nic złego w pytaniu, a jeśli okaże się, że nie ma obecnie żadnych atutów pracy, to nie ma również nic złego w pytaniu o niektóre.

10. Dołącz do niezależnej siłowni

Jeśli po przeczytaniu tego wszystkiego, nadal chcesz dołączyć do siłowni, rozważyć dołączenie do mniejszego niezależnego jeden niż jeden z dużych siłowni marki, ponieważ może to być sposób, aby zaoszczędzić pieniądze. Duże sieci siłowni często wiążą cię w stałych umów i ich stawki będą nienegocjowalne, ponieważ są one ustalane przez centralę i pozostają takie same w całym zarządzie. Niezależne siłownie z drugiej strony są bardziej prawdopodobne, aby być otwarte na trochę negocjacji opłat i często zachować swoje opłaty członkowskie nieco niższe w celu konkurowania z dużymi firmami siłowni. Plus, to zawsze dobrze jest wspierać małe biz, prawda?

Wniosek

W czasach, gdy wielu z nas walczy, aby znaleźć pieniądze na ogrzewanie naszych domów, sama myśl o wydawaniu pieniędzy na fitness wydaje się absolutnie niedorzeczne. Ale co musimy pamiętać, że nasze zdrowie, zarówno fizycznie jak i psychicznie, jest ważne. Tak więc, jeśli istnieją sposoby możemy zarówno zaoszczędzić pieniądze i uzyskać sprawność w 2023 to jest absolutnie konieczne, aby to zrobić. Dbając o siebie teraz, zaoszczędzimy pieniądze w przyszłości, dlatego tak ważne jest, abyśmy szukali sposobów na pozostanie aktywnym i zdrowym w naszym codziennym życiu.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zainspirować się i pokazać, że rzeczywiście istnieją sposoby, dzięki którym możesz ćwiczyć w ramach budżetu, lub w niektórych przypadkach, jak możesz ćwiczyć za darmo. Teraz wszystko, co pozostało do zrobienia, to faktycznie wyjść tam i zrobić to. I ta część zależy od Ciebie!

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl