27 stycznia 2021 Udostępnij

6 Ćwiczeń dla początkujących z wykorzystaniem Kettlebella

Jeśli jesteś początkujący w fitness i szukasz najbardziej efektywnych, opłacalnych i skutecznych sposobów budowania swojej kondycji, kettlebell zwany czajnikiem są dokładnie tym, czego potrzebujesz. Być może słyszałeś o nich już wcześniej, ale czy wiesz, że w rzeczywistości są o wiele bardziej efektywne niż by się wydawało? W rzeczywistości są niesamowite w spalanie tłuszczu, budowanie tonu mięśni i zwiększenie wytrzymałości mocy.

Myślisz o podniesieniu kilku własnych czajników do wypróbowania w domu? Cóż, masz szczęście, bo dziś przedstawimy Ci 6 prostych ćwiczeń kettlebell dla początkujących, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

1. Wymachy

Prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń jest huśtawka czajnika. Huśtawka czajnikowa jest doskonałym ćwiczeniem dla początkujących i wymaga po prostu, aby zacząć od rozstawienia stóp w biodrach z obiema rękami na uchwycie. Następnie zginamy kolana i zawiasujemy się od bioder do huśtawki czajnika między nogami. Na koniec wyprostuj nogi i opuść czajnik na wysokość podbródka. Voila - ukończyłeś jedną huśtawkę czajnika. Trenerzy fitnessu zalecają wykonanie 90 sekund huśtawek dla każdej repki, a następnie powtórzenie tego procesu 3 lub 4 razy. Ćwiczenie to pomaga wzmocnić Twój rdzeń, quady, pośladki, ścięgna hamujące, delty i ramiona - wszystko na raz!

2. Proca

Proca jest kolejnym podstawowym ćwiczeniem czajnika, które jest idealne dla każdego, kto uważa się za początkującego. W istocie jest to ćwiczenie, które wymaga przekazania ciężaru wokół ciała z jednej ręki do drugiej. Chusta jest doskonałym sposobem dla początkujących na przyzwyczajenie się do pracy z czajnikiem i jest fantastycznym sposobem na wzmocnienie ramion, rdzenia i chwytu. Kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wykonywania zawiesia, jest utrzymanie głowy i bioder nieruchomo w trakcie przenoszenia czajnika wokół ciała.

3. Podnośnik jednoramienny

Jednoramienny podnośnik to jedno z ćwiczeń, które każdy początkujący powinien koniecznie spróbować i opanować. Aby wykonać to ćwiczenie, wystarczy jedną ręką podnieść czajnik z ziemi, używając jednocześnie wzorca ruchu zawiasów biodrowych. Pamiętaj, aby zawsze trzymać plecy płasko, aby pozwolić nogom, pośladkom i udom na ciężkie podnoszenie. Podnoszenie na jedną rękę jest ćwiczeniem, które wykorzystuje prawie wszystkie mięśnie ciała, a także pomaga początkującym osobom rozwinąć ważny ruch zawiasu biodrowego, który w przyszłości będzie wspomagał bardziej złożone ruchy czajnika.

4. Przysiad

Żaden trening nie jest kompletny bez dobrego przysiady, a używanie czajnika do wykonywania przysiady z pucharkiem jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów, aby te pośladki się paliły! Przysiad z czajnikiem oferuje ćwiczenie całego ciała, które promuje również lepszą mobilność i siłę. Więc, jak można przykucnąć z czajnikiem? Proste - przysiad z czajnikiem zajmuje zwykły przysiad z ciężarkiem ciała i ładuje go czajnikiem. Należy pamiętać, że aby ćwiczenie to było jak najbardziej efektywne, musisz najpierw wiedzieć, jak opanować zwykły, nieważony przysiad. Po osiągnięciu odpowiedniej formy, można dodać czajnik do mieszanki, aby naprawdę wzmocnić trening.

5. Aureola

Kolejny 101-letni ruch początkujących to aureola z czajnikiem. Ćwiczenie to wymaga manewrowania czajnikiem wokół głowy, ściśle według obwodu szyi. Zawsze pamiętaj, aby utrzymać ciężar jak najbliżej szyi i manewrować nim wokół głowy przyjemnym rytmicznym ruchem. Aby wykonać idealną aureolę, zacznij od rozstawienia bioder stóp. Chwyć czajnik z ciężarem skierowanym do góry i trzymaj obie ręce po obu stronach rączki. Podnieś czajniczek na jedną stronę twarzy i powoli okręć go za głową na drugą stronę. Powtarzaj to przez 60 sekund, aby wykonać 1 powtórzenie.

6. Ósemka

Ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz. Jest to ćwiczenie, które jest najbardziej złożone na tej liście, ale nadal jest stosunkowo łatwe do wykonania nawet dla początkujących. Po prostu stań z szeroko rozstawionymi ramionami, chwytając jedną ręką rączkę czajnika. Lekko ugnij kolana, a następnie zawiąż biodrami do przodu, aby manewrować dzwonkiem między nogami.

Zabierz drugą rękę za ciało i pod pośladki, aby spotkać się z dzwoneczkiem, a następnie oddaj go w ręce. Zasadniczo, będziesz rysować kształt figury "8", przekazując czajnik z jednej ręki do drugiej.

I tam masz to, 6 z najprostszych ćwiczeń, które możesz opanować nawet jeśli jesteś kompletnym nowicjuszem. Mamy nadzieję, że ten artykuł dał Ci motywację, którą potrzebujesz, aby wyruszyć w drogę, kupić własny czajnik i wypróbować niektóre z tych bardzo skutecznych i zabawnych ćwiczeń na czajnik.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl