12 stycznia 2018 Udostępnij

Szansa na zdecydowanie tańsze zakupy

 

Wiele osób wychodząc ze sklepu zadaje sobie pytanie dlaczego aż tak wysoki był rachunek za te właśnie zakupy. Jednak w markecie będzie można uniknąć zrujnowanego portfela, jeśli tylko będziemy w stanie zastosować się do kilku ważnych zasad, które ograniczą nam wydatki.

Zabieramy listę na zakupy

Gdy chcemy wybrać się na zakupy powinniśmy zabrać ze sobą listę z tym co chcemy kupić. To ważne, ponieważ w ten sposób można będzie ograniczać kupowanie tych rzeczy, które nie będą nam potrzebne, a bez listy często takie zakupy mają miejsce.

Jemy przed zakupami

Warto będzie przed zakupami się najeść, ponieważ jeśli wybierzemy się na nie głodni to niestety kupimy więcej i często takie produkty, które nie są nam potrzebne i zakupy w takiej sytuacji na pewno nie będą oszczędne.

Na zakupy co parę dni

Nie wychodzimy każdego dnia na zakupy po pojedyncze rzeczy, ponieważ w ten sposób również będziemy wydawać więcej, będziemy kupować to co faktycznie nie będzie potrzebne.

Uwazamy na wszelkie promocje

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że część cudownych promocji jest sztucznych, dlatego trzeba zwracać uwagę na to czy przypadkiem –promocja nie jest tylko chwytem marketingowym, który ma nas zachęcać do kupowania.

Daty ważności

Sprawdzamy daty ważności jakie maja produkty, które są nam proponowane. Niekiedy okaże się bowiem, że kupujemy produkt, którego termin minął albo zaraz się skończy i trzeba będzie go wyrzucić.

Bershka

Krótki termin ważności a duże opakowanie

Jeśli produkt ma krótki termin ważności a duże opakowanie to również nie ma sensu go kupować, ponieważ większość znajdzie się niestety w koszu i również o ekonomicznych aspektach będzie można zapomnieć.

Patrzmy na dolne półki

Te produkty, które znajdują się na wysokości oczu są najczęściej droższe i to produkty, które właśnie sklep będzie chciał nam sprzedać. Warto będzie patrzeć na półki dolne, gdzie jednak mamy zazwyczaj tańsze produkty i mniejszą marżę sklepów, a jakość nie jest gorsza.

Mozę wspólne zakupy z innymi?

Jeśli nie jesteśmy w stanie sami zużyć proszku, płynu do prania czy dużych opakowań spożywczych możemy kupować na spółkę z rodziną czy znajomymi i dzielić się produktami, w naszej kieszeni zostanie sporo pieniędzy.

Zabieramy własne torby

Na pewno warto się także zdecydować na zabieranie torby na zakupy do sklepów, ponieważ w ten sposób również będziemy mieli okazję do tego, by trochę zaoszczędzić.

Unikamy zakupów w godzinach szczytu

Warto unikać kupowania popołudniami, gdy wszyscy wracają z pracy i w sklepach stracimy masę czasu w kolejkach a jednocześnie musimy liczyć się z tym, że w koszyku znajdą się dodatkowe przedmioty, które sklep stawia blisko kasy, by nas zachęcić do zakupu tuż przed wyjściem.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl