6 listopada 2021 Udostępnij

Zdrowe sposoby na utratę wagi

W związku z post-pandemicznym stylem życia i przedłużającymi się blokadami, nawet najsprawniejsi z nas mają coraz większe ciała. Wielu z nas walczy teraz o pozbycie się opon wokół brzucha i powrót do formy. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że utrata wagi ma sens tylko wtedy, gdy zapewnia sprawność fizyczną bez narażania zdrowia. Oto trzy główne wskazówki, które pomogą Ci schudnąć w zdrowy sposób.

Wyznacz realistyczne cele

Nie zyskałeś wszystkie, że tłuszcz w ciągu jednego dnia. To trwało swój czas, aby gromadzić się wokół ciała. Dlatego trzeba uznać fakt, że zajmie jej należny czas, aby rzucić wszystkie te wagi też. Jest to bardzo ważne, że można ustawić realistyczne cele odchudzania. Ustawianie celów, takich jak stracić 10kgs w miesiącu jest niezdrowe i może również uderzyć swoje poziomy motywacji, jeśli nie są w stanie osiągnąć swoje cele. Zacznij od ustawienia mniejszych osiągalnych kamieni milowych, a następnie stopniowo rozciągnąć swój próg.

Sprawdź BMI i BMR swojego ciała i określ swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Idealna waga jest inna dla każdego w zależności od wieku, płci, wzrostu i wielu innych czynników. Na przykład wymagana liczba kalorii dla licealistki może być inna niż dla matki karmiącej lub sportowca. Cała Twoja dieta i reżim treningowy powinny być zaprojektowane wokół konkretnych wymagań ciała.

Zdrowa dieta

Kiedykolwiek ktoś chce t0 schudnąć, pierwszą myślą, która wchodzi do ich umysłu jest przejść na dietę. Niestety, wiele osób postrzega słowo dieta jako synonim głodzenia się. Szybkie wyszukiwanie w Google na temat reżimów diety będzie lądować z wielu popularnych planów diety, takich jak Keto i GM diety. Niestety, chociaż mogą one zapewnić tymczasowe rozwiązania i szybką redukcję tkanki tłuszczowej, większość z tych planów dietetycznych ma bardzo poważne konsekwencje zdrowotne w dłuższej perspektywie.

Pamiętaj, że Twoja podróż odchudzająca powinna być skupiona wokół Twojego zdrowia fizycznego, a nie tylko wokół standardów piękna. Zamiast przejść na crash diets, przyjąć zdrowe praktyki żywieniowe. Czyste jedzenie i kontrola porcji to najlepszy sposób na zrzucenie kilogramów bez narażania zdrowia. Ogranicz cukier, węglowodany, sodę, tłuszcze i kofeinę. Włącz do swojej diety zboża, białka i pokarmy bogate w witaminy. Zjedz ciężkie i zdrowe śniadanie oraz lekką kolację. Unikaj podjadania przed snem lub późno w nocy.

Trening

To rozumie się samo przez się, że trzeba mieć reżim fitness wraz z planem diety, aby schudnąć. Jednak twój program fitness powinien ponownie dopasować swoje cele fitness i wymagania ciała. Niektórzy ludzie potrzebują ogólnego treningu kształtowania ciała, które mają na celu całe ciało, podczas gdy inni mają na celu tylko niektóre obszary problemowe. Istnieje wiele konkretnych treningów, aby stracić tłuszczu z brzucha, ud, tyłka lub górnej części ciała w przypadku, gdy chcesz kierować konkretny obszar problemowy. Jeśli jednak Twoim celem jest ogólne ujędrnienie, wybierz dobrze zaokrąglony trening HIIT, który obejmuje trening cardio, siłowy i siłowy. Cokolwiek wybierzesz, trzymaj się z dala od obozów treningowych.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl