9 marca 2023 Udostępnij

Jak poprawić jakość snu kierowcy ciężarówki

Jedną rzeczą, która nie jest wystarczająco dużo mówić o w świecie trucking jest znaczenie snu. Jazda na godziny w czasie przez ekstremalne odległości może wziąć dużo z kogoś. Bez względu na to, jak wiele doświadczenia masz z pracy, nie będzie punktu, w którym trzeba dostać trochę odpoczynku przed jazdy więcej. Kiedy próbujesz spać, może się okazać, że nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać, aby uzyskać trochę jakości shut-eye w ciężarówce. Czy to twoje osobiste nawyki, stan kabiny, a nawet jeśli masz zły rozmiar materaca ciężarówka hamuje swój sen, ważne jest, aby podjąć niezbędne kroki w celu zapewnienia, że masz wystarczająco dużo jakości snu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak można poprawić jakość snu, gdy jesteś na pracy.

Ograniczenie światła w kabinie

Spanie w obecności jasnych świateł jest niezwykle trudne i obniża ogólną jakość snu, który dostajesz. Kiedy szukasz osiedlić się na niektóre Zs, spróbuj zmniejszyć ilość światła w kabinie tak, że twój sen jest tak spokojny, jak to możliwe. Aby to zrobić, możesz umieścić osłonę na przedniej szybie i zamknąć wszelkie odcienie, które możesz mieć w swoim miejscu do spania. Niektórzy ludzie decydują się na użycie maski na oczy, jak również w celu zapewnienia, że blokują jak najwięcej światła, jak mogą.

Redukcja hałasu w kabinie

Kolejną rzeczą, która może łatwo uniemożliwić Ci uzyskanie potrzebnego odpoczynku jest nadmierny hałas w kabinie. Chociaż jest to sytuacja, która może być nieco trudniejsza do nawigacji niż problem światła, inwestowanie w niektórych wysokiej jakości zatyczki do uszu może pomóc Ci szybciej zasnąć, jeśli utkniesz w głośnej kabinie. Jeśli możesz spać do jakiegoś rodzaju kojących dźwięków, takich jak padający deszcz lub nawet jakaś lekka muzyka, to może być pomocne w blokowaniu wszelkich denerwujących dźwięków ze świata zewnętrznego.

Wysokiej jakości materac

Jedną z największych rzeczy, które mają tendencję do utrzymania truckers z uzyskania snu, którego potrzebują jest niewygodny materac. To będzie zdecydowanie warto, aby uzyskać wysokiej jakości materac do spania. Oczywiście, jeśli chodzi o to, co jest najlepsze semi ciężarówka materac kupić dla swojej ciężarówki, to wszystko zależy od osobistych preferencji. Rozejrzyj się i spróbuj znaleźć taki, który działa dla Ciebie. Po zrobieniu tego, złapać ładną poduszkę i kilka arkuszy, aby przejść z nim, a może skończyć się spać łatwiej.

Ustalona rutyna

Pobyt na ustalonym harmonogramem snu jest kolejnym doskonałym sposobem, aby zapewnić, że się właściwego odpoczynku. Próbując wymieszać, kiedy idziesz spać cały czas jest to świetny sposób, aby bałagan z wewnętrznego zegara swojego ciała. To nieuchronnie doprowadzi do tego, że zrujnujesz jakość swojego snu. Jeśli wolisz jeździć w nocy, to znajdź dobry czas w ciągu dnia, aby odpocząć. Jeśli lubisz jeździć w dzień, to śpij w nocy. Wszystko to będzie zależało od Twoich osobistych preferencji, ale spróbuj trzymać się spania w określonych godzinach. Może się okazać, że łatwiej jest dostać się do łóżka, jeśli to zrobisz.

Dobra dieta i harmonogram jedzenia

Twoja dieta ma wiele wspólnego z jakością Twojego snu. Jeśli jesz dużo cukrowych i kofeinowych pokarmów i napojów, to na pewno skończysz czując się rozedrganym i niespokojnym przed pójściem spać. Staraj się trzymać zrównoważonej diety, nawet jeśli może to być trudne, gdy jesteś w drodze. Unikaj picia kawy lub napoju energetycznego, jeśli wiesz, że będziesz próbował zasnąć w ciągu kilku godzin. Chcesz również spróbować i trzymać się jedzenia posiłków w ustalonych czasach każdego dnia, jak również. Mieszanie się, kiedy jeść może rzucić swoją zdolność do uzyskania trochę odpoczynku.

Temperatura w kabinie

Każdy ma swoje preferencje, jeśli chodzi o ich preferowaną temperaturę do snu. Niektórzy lubią to chłodniej w pokoju, że śpią w i niektórzy wolą to trochę cieplejsze. Niezależnie od tego, nie można zostawić ciężarówki działa całą noc z A / C na. Aby rozwiązać ten problem, można kupić mały wentylator lub grzejnik przestrzeni. Pomiędzy tymi dwoma rzeczami powinieneś być w stanie uzyskać swoją kabinę do komfortowej temperatury dla Ciebie, aby spać w.

Wniosek

Posiadanie wysokiej jakości odpoczynku może pomóc w zapewnieniu bezpiecznej i wydajnej jazdy, gdy jesteś w pracy. Podążanie za tymi wskazówkami może pomóc Ci uzyskać wysokiej jakości sen bez względu na to, dokąd zaprowadzi Cię droga. Zapewnij sobie potrzebny sen i bądź bezpieczny.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl