4 grudnia 2021 Udostępnij

Dlaczego powinieneś używać balsamu do nowego tatuażu?

Według ankiety przeprowadzonej wśród 32 artystów tatuażu eksperci zalecają, aby pielęgnacja po zabiegu polegała na myciu wytatuowanego miejsca dwa do trzech razy dziennie mydłem antybakteryjnym i wcieraniu bezzapachowego balsamu. Zalecany proces opieki pozabiegowej obejmuje mycie skóry mydłem antybakteryjnym i leczenie maściami antybakteryjnymi przez trzy do pięciu dni, a następnie leczenie i nawilżanie ciała balsamem.

Niezależnie od tego, czy używa się płynnego balsamu, sprayu, pianki czy maści, w najlepszym interesie nowych tatuaży jest stosowanie wszystkich produktów, aby utrzymać proces gojenia w jak najlepszej i najzdrowszej formie.

Jakiego balsamu używać

Pomimo swojej popularności, wydaje się, że istnieje pewne zamieszanie co do tego, jaki lotion należy stosować podczas uzyskiwania tuszu i jak dbać o swój nowy tatuaż.

Jednym z najważniejszych kroków w procesie pielęgnacji jest wybór balsamu, który nawilża świeże wzory i utrzymuje je wolne od infekcji i podrażnień, według tatuażystów.

Obecnie na rynku dostępne są setki balsamów i trudno jest wybrać ten najskuteczniejszy dla siebie. Specjalistyczne lotiony lecznicze zawierają składniki, które przyspieszają proces gojenia. Niektóre formuły lotionów są lepsze w gojeniu tatuażu niż produkty zawierające lanolinę lub naftę.

Maści na bazie oleju, takie jak wazelina, mogą być bardzo pomocne w przypadku suchej skóry, ale nie są odpowiednie do usuwania tatuaży.

Zastosowanie balsamu leczniczego tworzy warstwę ochronną nad tatuażem, która zapobiega przedostawaniu się niepożądanych patogenów do skóry. Pomoże to również utrzymać wilgoć w skórze i odżywi ją. Nakładając balsam, łagodzisz swędzenie, a wilgoć pomaga przylegać do luźnych kawałków skóry, które zwisają wokół tatuażu, co nie tylko poprawia jego wygląd, ale także zapobiega jego rozdarciu. Polecam używanie bezzapachowych balsamów, które są gęste, aby nawilżyć skórę, co jest potrzebne do gojenia się tatuaży.

Gdzie można znaleźć najlepszy balsam?

Przeszukałem internet w celu znalezienia najlepszych balsamów do tatuaży, które sprawią, że Twoja skóra będzie gładka i promienna. Ta strona internetowa uczciwie wskazuje 10 najlepszych balsamów, których możesz używać do skóry i procesu gojenia tatuażu.

Użyj niedrażniącego, bezolejowego produktu do pielęgnacji po zabiegu, aby odżywić tatuaż podczas gojenia. Ważne jest, aby nałożyć cienką warstwę bezzapachowego lub organicznego balsamu wokół obszaru tatuażu, aby uniknąć nadmiernej wilgoci i mieć wystarczająco dużo powietrza do oddychania.

Działa on przez cały proces gojenia, aby nie tylko utrzymać nawilżenie tatuażu, ale także złagodzić dokuczliwe swędzenie i podrażnienie. Tatuaże potrzebują zazwyczaj 1-3 dni, aby wyschnąć, więc po wygojeniu możemy je umyć mydłem antybakteryjnym.

Jednym z najważniejszych kroków w procesie gojenia jest stosowanie preparatów pielęgnacyjnych w celu utrzymania nawilżenia. Stosowanie balsamów i kremów pielęgnacyjnych może pomóc utrzymać skórę nawilżoną i aktywną przez dłuższy czas. Nakładaj grubą warstwę kilka razy dziennie. Pamiętaj, aby wytrzeć nadmiar balsamu ręcznikiem papierowym lub miękką bawełnianą ściereczką (bądź delikatny, nie wciskaj go w skórę). Stosuj ten leczniczy produkt kilka razy dziennie, aby zapobiec wysuszeniu skóry, utrzymać wilgoć i gojenie w dobrej kondycji.

Balsam nie jest jedynym produktem po pielęgnacji, którego powinieneś używać, gdy Twój tatuaż znajduje się w strefie zagrożenia (a.k.a. W przypadku kolorowych środków nawilżających i po pielęgnacji, balsam jest preferowany w stosunku do niektórych środków nawilżających. Jeśli Twoja wytatuowana skóra staje się sucha i napięta, zastosowanie balsamu jest pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozluźnić i zrelaksować skórę. Niektóre skóry wysychają szybciej niż inne, więc częstotliwość stosowania balsamów do pielęgnacji nowego tatuażu różni się w zależności od osoby.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl