2 września 2021 Udostępnij

Co każdy senior powinien wiedzieć o swojej opiece medycznej

Jeśli chodzi o refleksję nad naszym życiem, wszyscy musimy brać pod uwagę nasze zdrowie w miarę starzenia się. Jeśli ciężko pracowałeś przez większość swojego życia i oszczędzałeś na emeryturę, to masz bardzo dobre przewidywania. Jednak jedną z rzeczy, gdzie jest wysoce zalecane, aby nie próbować zaoszczędzić trochę pieniędzy jest twoje ubezpieczenie medyczne.

Wiele osób popełnia błąd, próbując zaoszczędzić trochę dodatkowych dolarów poprzez cięcie wydatków na ich ubezpieczenie. To może okazać się kosztownym błędem, a nawet śmiertelnym, jeśli coś pójdzie nie tak. Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze ubezpieczenia, ponieważ może to w znacznym stopniu wpłynąć na Twoje przyszłe doświadczenia i wydatki.

W tym artykule przyjrzymy się kilku najważniejszym wskazówkom, które senior powinien znać, aby uzyskać maksymalne odszkodowanie w jak najkrótszym czasie w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego. Jeśli uda Ci się zachować te rzeczy w pamięci podczas podejmowania ostatecznej decyzji o planie ubezpieczeniowym, wtedy podejmiesz znacznie lepszą decyzję niż gdybyś był niedoinformowany. Przejdźmy więc do rzeczy i poznajmy najważniejsze punkty, które musisz wiedzieć o swoim pokryciu medycznym.

1. Sprawdź, co jest objęte ubezpieczeniem

Jeśli nawet nie wiesz, co jest objęte planem ubezpieczeniowym, wtedy będziesz na straconej pozycji, gdy rzeczywisty wypadek lub choroba uderza. Powinieneś wiedzieć o wszystkim, co obejmuje lub czego nie obejmuje Twoje ubezpieczenie. Pomoże Ci to wybrać plan, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom, a nawet zmienić obecne ubezpieczenie na lepsze, jeśli będzie go bardzo brakowało. Chcesz się upewnić, że plan, na który się zdecydujesz, obejmuje wszystkie główne problemy, z którymi najprawdopodobniej się zetkniesz, a także powinien obejmować pewne dodatkowe korzyści. Jeśli plan obejmuje kwestie takie jak zdrowie psychiczne, to jest to dodatkowa korzyść, ponieważ nigdy nie wiadomo, jaki rodzaj pokrycia może skończyć się potrzebą. Podobnie, sprawdzić dla innych pokryć, jak również tak, że wybrać plan, który oferuje najlepszy stosunek kosztów do korzyści.

2. Poznaj koszty

Niektórzy seniorzy popełniają błąd wybierając plan, który wydaje się najlepszy, a następnie nie sprawdzają, ile to kosztuje. To może być bardzo szkodliwe dla Twoich finansów, ponieważ nie będziesz wiedział, że pokrycie medyczne może uszczuplać Twoje finanse, dopóki celowo nie sprawdzisz. Jeśli zdecydujesz się na dodatki, takie jak dodatkowe ubezpieczenie, które są niezbędne dla osoby w podeszłym wieku, możesz skończyć z dużym rachunkiem z powodu kumulacji wszystkich mniejszych wydatków razem. W takim przypadku zawsze dobrze jest znać koszty różnych dodatków, które chcesz wykupić. Jeśli masz szacunkowe dane na temat średniego kosztu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla seniorów, możesz planować z wyprzedzeniem, co przyniesie Ci znaczne oszczędności. Najlepszym sposobem jest utrzymanie przybliżonego szacunku dla wszystkiego, zanim sfinalizujesz plan, aby nie przekroczyć budżetu.

3. Sprawdź istniejące wcześniej choroby i politykę okresu wyczekiwania

Wielu ubezpieczycieli nie oferuje pokrycia medycznego dla wcześniej istniejących chorób, które możesz mieć. Wynika to z faktu, że ubezpieczyciele uważają, że to nie jest ich odpowiedzialność, aby pokryć jakiś problem, który rozwinął się przed płaceniem im. Szanse na to, że taka osoba wystąpi z roszczeniami ubezpieczeniowymi są stosunkowo wysokie, dlatego też wiele firm nie pokrywa tych wcześniej istniejących schorzeń. Niektóre z nich oferują takie pokrycie, ale należy odczekać pewien okres zanim będzie można zgłosić jakiekolwiek roszczenia. W Twoim interesie jest sprawdzenie polityki danej firmy, aby określić te przepisy. Oczywiście należy starać się wybrać tego ubezpieczyciela, który jest skłonny pokryć maksymalną liczbę dolegliwości i ma krótszy okres oczekiwania w porównaniu z konkurencją.

Są to jedne z najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoim pokryciu medycznym. W rzeczywistości każdy, kto nie zna szczegółów swojego ubezpieczenia, wyświadcza sobie niedźwiedzią przysługę, a to może się na nim odbić w przyszłości. Wiedza o tym, co obejmuje Twoja polisa, ile możesz otrzymać odszkodowania, jaki jest przewidziany okres oczekiwania i wiele innych rzeczy, jest ważna, jeśli chcesz zmaksymalizować korzyści płynące z Twojego ubezpieczenia medycznego. Więc jeśli nadal nie znasz tych podstaw o swoim ubezpieczeniu, to natychmiast sprawdź te rzeczy. Jeśli znajdziesz coś, co cię niepokoi, natychmiast rozpocznij proces poszukiwania lepszego pokrycia medycznego.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl