7 października 2021 Udostępnij

Jak Unikać Przetworzonej Żywności I Kontrolować Głodowy Hormon Ghrelina

Prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą strukturą w naszych ciałach jest głód. Mamy nieodłączne ramy, które obejmują różne części, które ujawniają nam, kiedy jesteśmy chętni i znaki, kiedy jesteśmy pełni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak kontrolować hormon głodu grelinę.

Czym są hormony głodu i jak działają?

Dwa najlepiej zbadane hormony głodu to grelina i leptyna. Grelina jest produkowana w żołądku i sygnalizuje mózgowi, że zapasy żywności i cukru w organizmie są niskie, więc musisz znaleźć i zjeść jedzenie, aby uzupełnić zapasy. Kiedy masz wysoki poziom greliny, masz tendencję do odczuwania głodu przez cały czas, a kiedy hormon leptyny staje się odporny, nadal pozostajesz głodny. Leptyna to hormon sytości lub pełności, który wysyła do mózgu sygnał, że jesteś "syty" i zjadłeś wystarczającą ilość pokarmu. Leptyna i grelina zazwyczaj działają w jedności, utrzymując równowagę, przy czym grelina wzrasta tylko wtedy, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia energii, a leptyna sygnalizuje, że w organizmie znajduje się wystarczająca ilość pożywienia.

Jakie są funkcje greliny?

  1. Pobudza łaknienie.
  2. Wspomaga gromadzenie zapasów tłuszczu.
  3. Zabezpiecza układ sercowo-naczyniowy.
  4. Zarządza wydzielaniem insuliny.
  5. Zarządza układem kostnym.

Sposoby na kontrolowanie hormonu głodu - greliny

Jeśli chcesz wiedzieć, jak możesz kontrolować swój hormon głodu grelinę, te proste wskazówki pomogą Ci to zrobić.

Odpoczywaj gdzieś około 7 godzin konsekwentnie - Nie możemy zrezygnować z koncentrowania się na znaczeniu wystarczającego odpoczynku w porze wieczornej: dla zmniejszenia ciśnienia, dla uzyskania lepszej kondycji, dla uzyskania czystej skóry, dla wszystkiego. W momencie, gdy twoje ciało odpoczywa wystarczająco dużo, dostaje czas na zresetowanie się i to samo odnosi się do substancji chemicznych.

Zmniejsz poziom stresu - Łatwiej powiedzieć niż zrobić, stres dodatkowo zakłada znaczącą część w redukcji wagi. W momencie, gdy nie można utrzymać zakładkę nad presją, może zrobić tonę szkody dla organizmu. Rozszerzone uczucia niepokoju dodatkowo przyrost greliny, ponieważ idzie o jako metody ciśnienia do czynienia ze stresem, który wyjaśnia, dlaczego zdecydowana większość będzie w ogóle pobłażać, gdy są one zmartwiony lub nawet niespokojny.

Have a protein-packed breakfast - Protein assists with stifling ghrelin and getting the day going with protein-rich breakfast will keep you full as the day progresses, and keep ghrelin from shooting up often.

Jedz dużo błonnika i białka - Kolacja z dużą ilością błonnika pomaga w kontrolowaniu łaknienia poprzez ułatwienie rozwoju żywności w jelitach. W związku z tym, że błonnik ma niski rekord glikemiczny, nie powoduje on również wzrostu insuliny, a co za tym idzie, zmniejsza możliwość gromadzenia się dodatkowych kalorii w postaci tłuszczu w organizmie.

  • Skupianie się na większej ilości produktów (całych warzyw i produktów naturalnych).
  • Spożywanie większej ilości produktów pełnoziarnistych, zawierających ponad 5 gramów błonnika na porcję.
  • W związku z tym, że nie jest to produkt spożywczy, który nie jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, nie należy go spożywać.
  • Ograniczona ilość imbiru nie tylko poprawia trawienie i termogeniczne oddziaływanie, ale również kontroluje grelinę.
  • W tym celu należy zastąpić cukier rafinowany surowym nektarem, ponieważ pomaga on w tłumieniu łaknienia.

Trzymaj się z dala od bogatej żywności - pakowane soki, pop, produkty organiczne w puszkach, mogą mieć syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, który może grać zniszczenie na poziom insuliny i greliny. Nieustannie czytaj nazwy, gdy kupujesz żywność w pakiecie.

W związku z tym, że nie jest to jedyny sposób, żeby się odchudzić, a dodatkowo, żeby zachować idealne samopoczucie i zapobiec chorobom, na przykład cukrzycy typu 2, udarowi mózgu i chorobie wieńcowej.

W związku z tym, że nie ma możliwości, aby w tym przypadku nie można było zastosować się do tychzaleceń. To oznacza, że jedzenie zajmuje więcej czasu, aby opuścić żołądek podczas interakcji asymilacji, powodując czujesz się bardziej pełny na więcej. Podczas gdy FDA poparła tę receptę na bezpieczne użytkowanie, przypomnij sobie, że w każdym przypadku najlepiej jest przyjąć strategię food-first.

Preloading z wodą - Water preloading jest solidne i praktycznie łatwe podejście do pomocy redukcji masy ciała. W tym systemie specjaliści zalecają spożywanie 500 ml zwykłej wody trzydzieści minut przed każdym obiadem.

*wspólny post

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl