17 stycznia 2022 Udostępnij

Jakie są najlepsze ćwiczenia sercowo-naczyniowe dla ogólnego stanu zdrowia?

Od dawna wiadomo, że ćwiczenia sercowo-naczyniowe są dobre dla zdrowia. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dokładnie, jakie ćwiczenia sercowo-naczyniowe są najlepsze, jeśli chcesz rozpocząć swój reżim zdrowia i fitness? Jeśli tak, podzieliliśmy się najlepszymi ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi dla twojego zdrowia i dlaczego powinieneś je wykonywać.

Jakie są korzyści z ćwiczeń sercowo-naczyniowych?

Oprócz tego, że bieganie do autobusu staje się łatwiejsze, korzyści płynące z ćwiczeń to coś więcej niż tylko poczucie, że jest się ogólnie "sprawniejszym". W rzeczywistości, według NHS, ćwiczenia sercowo-naczyniowe mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób takich jak choroba wieńcowa, udar, cukrzyca typu 2 i rak. Mówi się, że ćwiczenia te obniżają ryzyko przedwczesnej śmierci nawet o 30%.

Jeśli często zdarza Ci się przewracać w nocy, ćwiczenia sercowo-naczyniowe poprawiają również jakość snu. A gdyby tego było mało, regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć stres, poprawiając naszą samoocenę.

Jeśli szukasz znaku, by znów zacząć ćwiczyć - to jest to.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe do wykonania w domu

Jeśli szukasz sposobu na powrót do zdrowia, może to być trudne, wiedząc, od czego zacząć. Jeśli trudno ci odróżnić burpees od mountain climbers, zebraliśmy dla ciebie kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w zaciszu własnego domu.

  • Marsz w miejscu - Jeśli szukasz ćwiczeń o niskim stopniu oddziaływania na organizm, marsz w miejscu pomoże Ci podnieść tętno i sprawi, że będziesz się ruszać.
  • Skakanie naskakance - Jeśli nie masz pod ręką skakanki, świetnym ćwiczeniem, które sprawi, że będziesz się ruszać, jest wykonywanie wyimaginowanej skakanki.
  • Kręgi ramion - dzięki tym poręcznymkręgom ramion skrzydła bingo staną się przeszłością, idealne dla wszystkich poziomów sprawności fizycznej.
  • Jumping jacks - ćwiczenie o wysokiej intensywności, jumping jacks oferuje szybkie uwolnienie energii i może być wykonywane praktycznie wszędzie. Nawet podczas czekania na autobus!

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe do wykonania na zewnątrz

Niektóre z najlepszych ćwiczeń, jakie możesz wykonywać, to te, które odbywają się na świeżym powietrzu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu nie tylko pomogą Ci nabrać kondycji, ale także pozwolą Ci wczuć się w naturę i zaczerpnąć świeżego powietrza w tym samym czasie.

Niektóre z najlepszych ćwiczeń na świeżym powietrzu to m.in:

Jogging

Jogging to świetny sposób na poprawę kondycji, jeśli masz ograniczony budżet. Jogging pozwala spalić znaczną liczbę kalorii w krótkim czasie, co czyni go doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie czasu spędzonego na ćwiczeniach. W rzeczywistości uważa się, że bieganie spala około 13,2 kalorii na minutę!

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to świetny sposób, aby dostać się z punktu A do punktu B i jednocześnie zobaczyć świat. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się w pełni wykorzystać swój dojazd do pracy na rowerze, czy też odkryjesz kilka górskich szlaków - jest to świetny sposób na zdobycie kondycji.

Jeśli jazda na rowerze jest czymś, co Cię interesuje, możesz rozważyć ubezpieczenie roweru, aby mieć pewność, że jeśli niestety ulegniesz wypadkowi i Twój rower zostanie uszkodzony, ubezpieczenie będzie Cię chronić.

Pływanie na świeżym powietrzu

Jeśli jesteś wystarczająco odważny, pływanie na świeżym powietrzu to świetny sposób na zdobycie kondycji. Czy jest coś bardziej orzeźwiającego niż poranna kąpiel w chłodnej wodzie?

Podsumowując

Wniosek jest taki, że niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz, nie będziesz tego żałować. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na szybkie i łatwe ćwiczenia w domu, czy jazdę na rowerze do pracy - jakkolwiek zaczniesz, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl