27 maja 2019 Udostępnij

Podstawowe zasady tanich zakupów spożywczych – część II

ZASADA 5: Kontroluj ceny produktów na każdym etapie zakupów

Szukanie produktów w najlepszej cenie to oczywiście połowa sukcesu. Druga sprawa to konieczność kontrolowania przy kasie czy dany produkt będzie kosztował tyle na ile wskazywała cena znajdująca się na sklepowym regale. Jeśli nie będziemy w stanie pogodzić pakowania produktów i patrzenia na kasę warto po dokonaniu zakupów zajrzeć do paragonu. Oczywiście jak coś tam się nie będzie zgadzać powinniśmy udać się oczywiście kierownika sklepu. Cena przy produkcie jest bowiem według KC ofertą dla klienta i sklep jest zobowiązany do tego, by się jej trzymać. Sprawdź gazetka biedronka

ZASADA 6: Kupuj lokalnie sezonowe produkty

W sezonie jeśli kupujemy warzywa czy owoce to oczywiście idziemy do lokalnych producentów, gdzie ta oferta będzie najlepsza. Są one smaczniejsze, ekologiczne i najczęściej tańsze niż marketowe odpowiedniki. Warto się zorientować, gdzie w okolicy będzie można kupić produkty, które przygotowywane są przez rolników i sadowników i sprzedawane bezpośrednio. Jeśli chcemy mieć sezonowy produkt to kupujmy go dopiero po jakimś czasie, od którego się pojawił, ponieważ wtedy mamy dopiero pewność, że to już dobra wartość i wspaniały smak.

Zasada 7: Bądź świadomym konsumentem

Pewnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że duże sklepy mają charakterystyczny układ towarów. To co ma być nam najbardziej potrzebne znajduje się oczywiście na końcu sklepu, tak byśmy zrobili sobie poważną wycieczkę do sklepu, by do tych produktów skutecznie dotrzeć. Promocje znajdują się bardzo wysoko a dodatkowo można również liczyć się z tym, że przy kasach znajdą się zimne napoje i energetyki latem i zawsze pod ręką smaczne batoniki. Odpowiednia ekspozycja wszystkich produktów to właśnie wielka siła sprzedawców i dużych sklepów, które starają się to wykorzystywać

Zakupy domowe

ZASADA 8: Rób zakupy z pełnym żołądkiem

Jeśli idziemy na zakupy to robimy je po śniadaniu, w momencie gdy jesteśmy najedzeni i wtedy nie kupimy wielu niezdrowych przekąsek. Oprócz tego mamy oszczędność czasu, bo klientów w sklepach będzie jeszcze mało.

ZASADA 9: Nie zabieraj dzieci na zakupy

Zakupy bez dzieci będą przede wszystkim szybsze a jednocześnie w sklepie nie będzie trzeba przy kolejnych półkach prowadzić negocjacji co do tego co kupić a czego nie kupić.

ZASADA 10: Zabieraj ze sobą siatki wielokrotnego użytku

W większości dużych sklepów reklamówki są już płatne, dlatego warto się na to przygotować i po prostu udać się do takiego sklepu już ze swoimi siatkami na zakupy, które mają charakter wielokrotnego użytku.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl