28 stycznia 2021 Udostępnij

Motywowanie twojego mężczyzny do biegania

Kiedy jesteś pasjonatem czegoś, to naturalne, że chcesz się tym dzielić ze swoim drugim znaczącym prawem, ale co jeśli to coś działa, a co jeśli twój drugi znaczący nie ma go dosłownie?

Liczba kobiet biegających jest cały czas wysoka, ponieważ zacięte kobiety czują się upoważnione do walki ze swoimi obawami i podejmowania sportu, który pozostawia im poczucie zarówno fizycznej, jak i psychicznej fantazji. Wyznaczamy sobie cele, aby osiągnąć rzeczy daleko poza naszymi strefami komfortu, a w miarę jak coraz więcej z nas to robi, pozytywne przesłanie zaczyna się rozprzestrzeniać. Kobiety, ze względu na wszystkie nasze wady (chodźcie panie, mamy może jedną lub dwie), wiedzą, jak się zbierać, kiedy trzeba. Wiemy, jak wspierać, umiemy zachęcać, umiemy wyznaczać cele i w końcu wiemy, jak i kiedy zwrócić się o pomoc.

Mężczyźni z drugiej strony....well są zupełnie inną rasą.

Więc umowa jest taka, że postaram się jak najsilniej utrzymać to stanowisko tak nieseksistowskie, jak to tylko możliwe, ale ostrzegam, że złożę całkiem sporo wymiatających oświadczeń i tak, to prawdopodobnie będzie wkurzać niektórych z was.

Ale szczerze mówiąc, jestem o ciężkiej miłości i jeśli masz jakąś nadzieję w piekle, że twój człowiek ucieka, i uwierz mi, że nadal jestem do złamania go z moim własnym hubby, to jesteśmy deffo będziemy musieli podnieść te trudne poziomy miłości!

Więc do diabła z tym, jestem za powiedzenie tego, co myślę. Połóżmy nasze karty na stole i wyrzućmy je z dobrym un... Myślę, że jednym z powodów, dla których faceci nie chcą spróbować, jest to, że martwią się, że nie będą w tym dobrzy.

Widzisz, z tego co zauważyłem podczas mojego, co prawda bardzo krótkiego okresu jako biegacz, jest to, że mężczyźni biegną zupełnie inaczej niż kobiety. I nie mówię tylko fizycznie, nie mówię o tym, co się dzieje w ich głowach. Kobiety będą biec w grupie, szczęśliwie rozmawiając ze sobą, zachęcając się nawzajem i zatrzymując się na chwilę, jeśli zajdzie taka potrzeba, a mężczyźni z drugiej strony, to wszystko zależy od zawodów i wyników. Dostają wszystkie duże piłki Johnny'ego i czują potrzebę udowodnienia, że są najlepsi, że są najlepszymi psami, a biada każdemu, kto odważy się stanąć na drodze do ich cennej stravskiej korony.

Oznacza to, że dla początkującego kocura, który drży na swoich torach w perspektywie konieczności zmierzenia się z tymi pseudo elitarnymi sportowcami, cóż, po prostu nie warto zjeżdżać z kanapy. I nie mogę ich za to winić, są w pracy cały dzień, są wykończeni i szczerze mówiąc chcą tylko oglądać stopą w górę i piwem footie (przepraszam, że to był seksistowski alarm stereotypowy!).

Jedno z pytań, które zadano mi ostatnio, było takie, że jeśli masz odnoszącą sukcesy kobiecą grupę biegową, taką, która pomaga kobietom, które nigdy wcześniej nie biegały, szkoli je z ledwo co zdolnych do biegania, aby złapać autobus i móc biegać 5k i więcej, a ty chcesz się rozwinąć, aby pomóc mężczyznom w ten sam sposób, jak wykorzystać tę męską psychikę?

Musisz być sprytny, więc zebrałem kilka moich własnych pomysłów na to, jak myślę, że możesz być w stanie skusić swojego mężczyznę z tej kanapy i do jego lycry.

To angażuje piwo.

Nie, poważnie. Większość mężczyzn, których znam, jeśli wspomnisz słowo "piwo", ich małe uszy wybiją się i masz ich uwagę. Idealnie byłoby, gdybyś chciał rozpocząć swoją rozmowę od tego słowa, tylko po to, aby upewnić się, że oni właściwie słuchają i nie robią tego, co robią, kiedy kiwają głową i chichoczą w okazjonalnych reakcjach, kiedy naprawdę myślą o tym, co mieli na lunch.

Masz wtedy dwie opcje:

  1. Powiedz mu o tym, jak mogą wyglądać grupy społeczne. Jak bieganie zawsze kończy się w pubie za kilka kufli, i że nie tylko będzie miał trochę ćwiczeń, ale również będzie miał wieczór poza domem.
  2. Opowiedz mu o tym, jak biegać z pubu do pubu, co w zasadzie wiąże się, jak sama nazwa by sugerowała, z bieganiem z jednego pubu do drugiego.

Jak kit w twoich rękach!

Counting The Pennies

Pokazujesz mi jednego człowieka, który nie lubi oszczędzać pieniędzy. Oni wszyscy lubią. A bieganie, cóż, jest za darmo, nieprawdaż?! Żaden z tych kosztownych członkostwa w siłowni malarkey, o nie, jedyny sprzęt, którego potrzebujesz to twoje nogi. No dobra, więc są trenerzy... i zestaw do biegania... i może kilka funtów, jeśli dołączysz do grupy, ale zaufaj mi, to jest o wiele, wiele tańsze niż zapisanie się na siłownię, do której nawet nie chodzisz. Tak tylko mówię!

Ticket To Time Out

Założę się z tobą, że gdybyś zapytał swojego człowieka, dlaczego nie spróbuje biegać, ani żadnych ćwiczeń w tej sprawie, to jednym z powodów, które poda, jest to, że nie ma czasu. Przepraszam, ale to mi nie przeszkadza. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy biedni i wątpię, by miało to związek z tym, że nie mają wystarczająco dużo czasu, ale bardziej z tym, że nie chcą wykorzystać cennego czasu na ćwiczenia. Zwróć uwagę na wszystkie rzeczy, które udaje ci się wcisnąć w swój dzień - mógłbym sporządzić tutaj ogromną długą listę wszystkiego, co robię w ciągu dnia, ale wiem, że nie potrzebujesz mnie, a ponadto nie jestem do końca pewien, czy byłoby wystarczająco dużo miejsca, to jest długie, to wszystko, co musisz wiedzieć. A jednak, co dziwne, wciąż udaje mi się znaleźć czas na ćwiczenia, ponieważ zależy mi na zdrowiu mojego ciała i chciałbym żyć tak długo, jak tylko mogę. Chodzi o nadanie priorytetu, a szczerze mówiąc, zdrowie twojego ciała powinno być dość wysoko na tej liście priorytetów. Mężczyźni lubią to nazywać, kiedy mówisz im coś, czego nie chcą słyszeć, więc radzę mu powiedzieć, że jeśli zacznie biegać, to da mu to wolną rękę od konieczności kąpieli - patrz, jak szybko wtedy biegnie!

Użyj go lub strać go

Jest takie stare powiedzenie, że jeśli czegoś nie użyjesz, stracisz go. Nie, ty brudna gromadko, nie mówię o tym, mówię o ciele i o potrzebie regularnych ćwiczeń, które pomogą zwiększyć siłę mięśni, siłę, koordynację, stabilność, giętkość, pomogą kontrolować wagę, a także zwalczać problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, choroby układu krążenia oraz problemy ze stawami i więzadłami w późniejszym życiu.

Czy wiesz, że po 40. roku życia ciało zaczyna się pogarszać i jeśli nie jest odpowiednio zadbane, przez co rozumiem karmienie go odpowiednim pokarmem, prawidłowe używanie go i zapewnienie mu wystarczającego odpoczynku, wtedy spadek do starości następuje znacznie szybciej. Metabolizm zwalnia, tłuszcze są łatwiej magazynowane, a problemy zdrowotne stają się coraz bardziej powszechne.

Mężczyźni są znacznie bardziej prawdopodobne, aby zbliżyć się do ćwiczeń z młotkiem i tong postawa, nie robiąc nic dla wieku, a następnie wychodząc wszystko w tej pierwszej sesji. I wszystko, co osiąga, to kontuzja, która następnie plonks je z powrotem na tej kanapie mrucząc słowa "Wiedziałem, że ćwiczenia były złe dla mnie".

Kluczowym słowem dla pań jest tu zachęta, a najlepiej, jeśli chcesz, aby myślały, że same wpadły na ten pomysł, a nie "wkurzały" je do niego. Dyskretnie zostawcie na stole biegnące czasopismo, a może podstępnie zaproście je do dołączenia do strony grupy prowadzącej mężczyzn na Facebooku. Niech to będzie subtelne, ale przeniknie do ich umysłów, a w mgnieniu oka znajdą się na pokładzie.

Nastawienie dobrego przykładu

Zawsze jękamy o tym, jak dzisiejsze dzieci spędzają za dużo czasu na ekranach i że powinny być na świeżym powietrzu biegać więcej, co jest wtedy wskazówką, aby krzyczeć "ummm pot nazywając czajnik czarny"! Przypomnij mu, że dzieci idą za przykładem i że jego ojcowskim obowiązkiem jest okazywanie dzieciom szacunku dla ich ciała, chęć opieki nad nim i co najważniejsze, jak się nim opiekować. Tak, zagraj dzieciaka w kartę winy, to niskie uderzenie... ale ktoś musi to zrobić!

Mention The Gadgets

Daj spokój, powiedz facetowi, że są tam gadżety, które trzeba mieć, a będzie po wszystkim jak wysypka! Rób to, co każda dobra żona lub dziewczyna powinna zrobić w tej sytuacji i dostać się do wszystkich katalogów gadżetów można dostać swoje żałosne małe ręce i pokazać mu, jakie przyjemności są oferowane do niego, jeśli miałby podjąć prowadzenie. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał kupić mu trochę tego gadżetu porno na Boże Narodzenie - uważaj jak z niego wyjdzie!

Zagraj w "The Helpless Female Card

I w końcu, jeśli on naprawdę nie pączkuje, będziesz musiał zagrać ostatnią kartę w talii i obniżyć się do głębokości bycia bezbronną kobietą. Powiedz mu, że walczysz o motywację, że potrzebujesz jego pomocy, że możesz osiągnąć swoje cele tylko wtedy, gdy on ci pomoże. Powiedz mu, że jeśli nie wyjdzie z tobą, to prawdopodobnie zrezygnujesz z niego, a uda ci się to tylko wtedy, gdy będzie przy tobie. Oczywiście to wszystko jest ciężkim zadaniem, ale mężczyźni uwielbiają myśleć o sobie jak o tym rycerzu w lśniącej zbroi, więc niech wierzą w to, co chcą.

Racja, w porządku, więc przyznaję, że to wszystko jest trochę z języczkiem w policzku, ale chodzi mi o to, że jeśli nigdy wcześniej nie biegałeś, to oczywiście masz jakieś zastrzeżenia. Mężczyzna czy kobieta, nikt nie lubi robić czegoś, w czym myśli, że może nie być dobry, albo że ludzie mogą się z nich śmiać, albo że mogą nie być tak dobrzy jak ktoś inny, mogą nie nadążać, mogą się zranić, mają ohydne kolana, mają złe plecy... Lista wymówek jest dosłownie niekończąca się. Ale faktem jest, że tak naprawdę nie wiesz żadnej z tych rzeczy, chyba że spróbujesz. Dostajesz jedną szansę na to, co nazywa się życiem i masz jedno ciało, traktuj je dobrze, a ono będzie cię dobrze traktowało, wypełni je śmieciami i zostawi do zardzewienia, to skończysz na kawałki.

Zostawię cię z jednym pytaniem...

Co cię powstrzymuje?

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl