7 października 2021 Udostępnij

Perłowa biel: To nie jest nauka o rakietach

Twoje perłowe biele nie są skomplikowane, mają kilka prostych rzeczy o nich, które musisz zrozumieć. Szkliwo zapewnia warstwę ochronną nad zębem, wapń w zębach uczyni je silnymi, a witaminy i minerały uczynią je gładkimi. Jeśli pijesz, palisz i jesz dużo cukru, to okaże się, że warstwa ochronna zanika i zaczynasz mieć dziury w zębach. Prowadzi to do dalszej erozji i zanim się zorientujesz, twoje zęby są poplamione i mają małe otwory w nich, które przechwytują jedzenie i zanieczyszczenia.

Więc jeśli chcesz, aby Twoje zęby były perłowo białe, należy wykonać następujące czynności i trzymać się podstaw.

Dwa razy dziennie

Powinieneś myć zęby dwa razy dziennie i nie oznacza to tylko poranka i południa. Powinieneś spróbować poczekać do śniadania, zanim umyjesz zęby, ponieważ w przeciwnym razie będzie to tylko 8-godzinna przerwa. Pomyśl o tym, że myjesz zęby raz w nocy, a potem jeszcze raz rano. Tak, uratowałeś się przed jedzeniem, które utknęło w Twoich zębach przez całą noc, ale jaki jest sens szczotkowania ich zaraz po wstaniu z łóżka? Więc jeśli możesz, staraj się myć zęby po śniadaniu, zaraz po kolacji i zawsze nitkuj zęby raz lub dwa razy w tygodniu podczas lunchu.

Skorzystaj z pomocy

Niektórzy ludzie mają zęby, które są żółte w swoim naturalnym odcieniu, ale to dlatego, że szkliwo się zużyło i teraz nie mają żadnej ochrony przed spożywanym jedzeniem i napojami. Porozmawiaj z profesjonalistami, takimi jak whitesdentalcare.com.au, którzy mogą zapewnić Ci fachową poradę i usługi, aby Twoje zęby były znowu białe. Oni również zrobić stomatologii estetycznej i jeśli chcesz jaśniejszy odcień bieli mogą wybielić zęby chemicznie. To nie boli i procedura może trwać tylko około 30 minut. Najpierw wyczyszczą Twoje zęby, zapytają Cię o Twoje nawyki żywieniowe, a następnie zdecydują się na odcień bieli, który będzie najlepiej pasował do Twojej karnacji i lub potrzeb.

Złe nawyki

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jakie masz złe nawyki. Być może pijesz więcej niż powinieneś, być może palisz zbyt często. Możesz nawet mieć złe nawyki związane z myciem zębów. Każdy zna rodzaje złych nawyków, które sprawiają, że ma słabą higienę jamy ustnej. Musisz z nimi skończyć lub zacząć je ograniczać. To nie jest nauka o rakietach, jeśli pijesz za dużo, twoje zęby staną się bezbronne. Jeśli jesz za dużo cukru, będą potrzebować wypełnień, a jeśli palisz za dużo, znajdziesz zęby zaczynają się zniekształcać. Uzyskać pomoc z Twoich złych nawyków lub przynajmniej, zrobić kilka badań na temat tego, jak wpływają one na zęby i zobaczyć, czy nie jesteś przekonany, że trzeba zmienić swoje nawyki.

Uzyskanie perłowych białych zębów nie jest jakąś mroczną sztuką, którą tylko nieliczni mogą zrozumieć. Musisz trzymać się podstaw. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, od czasu do czasu używaj nici dentystycznej i skorzystaj z pomocy eksperta, jeśli chcesz osiągnąć określony poziom bieli.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl