3 grudnia 2021 Udostępnij

Dlaczego Serum Face Boosters jest niezbędne w Twojej pielęgnacji skóry?

Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna składać się z trzech podstawowych kroków - oczyszczania, tonizowania i nawilżania. Jest to jednak nieco bardziej skomplikowane i jeśli chcesz dodać swojej twarzy blasku, na jaki zasługuje, nadszedł czas, aby wprowadzić do swojego codziennego reżimu serum wspomagające pielęgnację twarzy.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej roli, jaką serum-boostery odgrywają w pielęgnacji Twojej skóry twarzy, a także poznamy różne dostępne rodzaje, aby pomóc Ci kupić najlepszy dla Ciebie.

Czym są serum-boostery do twarzy?

Jeśli już teraz dbasz o swoją skórę, oczyszczając ją dwa razy dziennie, tonizując i nawilżając, możesz zastanawiać się, dlaczego miałabyś wprowadzić do tej mieszanki także serum do twarzy. Cóż, jesteśmy tu po to, by odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ serum do twarzy to brakujące ogniwo.

To powszechne błędne przekonanie, że serum do twarzy jest jak olejek do twarzy. W rzeczywistości, serum do twarzy boosters może być zarówno olej i woda na podstawie w zależności od tego, który produkt idziesz do. Serum to lekka formuła, która jest łatwo wchłaniana przez skórę. To szybkie wchłanianie oznacza, że składniki odżywiające skórę zaczynają działać od razu. Ponadto, pomagają one stworzyć barierę ochronną przed skutkami codziennego życia.

Oczyszczanie i tonizowanie twarzy rozpocznij tak jak zwykle, ale zanim nałożysz krem nawilżający, wetrzyj kilka kropel wybranego przez siebie serum. Serum do twarzy ma lżejszą konsystencję niż krem nawilżający, ponieważ składa się z dużo mniejszych cząsteczek. Dzięki temu mogą wnikać w głąb skóry i dostarczać duże ilości składników aktywnych, które natychmiast zaczynają działać. Stosując następnie krem nawilżający, zasadniczo zamykasz w sobie wszystkie te dobroci, maksymalizując w ten sposób korzyści płynące z pielęgnacji skóry.

Korzyści wynikające z używania serum wspomagającego na twarzy

Jak w przypadku każdego produktu do pielęgnacji skóry, korzyści, jakie on oferuje, będą się różnić w zależności od Twoich szczególnych potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry. Oto niektóre z korzyści, jakich możesz się spodziewać stosując serum wspomagające na twarzy:

  • Mniejsze pory - Boostery pomagają zmniejszyć rozmiar i widoczność otwartych porów, co z kolei zmniejsza szanse na pojawienie się plam i wyprysków.
  • Gładsza powierzchnia - Dodatek kolagenu i retinolu w niektórych serum do twarzy pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, dzięki czemu skóra staje się gładsza i wygląda młodziej.
  • Ochrona - Serum pomaga chronić skórę twarzy przed działaniem wolnych rodników, takich jak zanieczyszczenia, promieniowanie UV, niewłaściwe odżywianie, palenie papierosów itp.
  • Łagodzenie - serum do twarzy jest szczególnie korzystne dla osób o skórze wrażliwej, tłustej i skłonnej do trądziku, ponieważ jest ono często delikatniejsze niż inne produkty do twarzy i może pomóc ukoić problematyczną skórę.
  • Rozświetlenie - składniki aktywne zawarte w serum do twarzy o działaniu wzmacniającym pomagają rozświetlić poszarzałą skórę, zmniejszając zaczerwienienia i wyrównując koloryt.
  • Nawilżanie - Serum współpracuje z kremem nawilżającym, pomagając zatrzymać wilgoć w skórze. Dzięki temu zmniejsza się ilość obszarów suchych, a skóra zyskuje świeższy, zdrowszy wygląd.
  • Zmniejszenie oznak zmęczenia - Skóra wokół oczu jest jednym z najtrudniejszych miejsc do ukrycia oznak niezdrowego trybu życia. Delikatne odżywienie tej delikatnej skóry może pomóc zmniejszyć drobne zmarszczki, cienie pod oczami i ogólne oznaki zmęczenia.

Jakie różne rodzaje serum do twarzy można kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów serum do twarzy, a każde z nich ma swój własny, wyjątkowy cel. To, które z nich wybierzesz, zależeć będzie od rodzaju Twojej skóry (tłusta/normalna/sucha/wrażliwa/skłonna do trądziku), Twojego budżetu, celów pielęgnacyjnych i w pewnym stopniu od Twojego wieku.

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przyjrzyjmy się kilku różnym rodzajom serum dostępnym na rynku:

Serum Anti-Aging

Te serum robią dokładnie to, co sugeruje ich nazwa - pomagają zwalczać oznaki starzenia się skóry, aby nadać jej bardziej młodzieńczy wygląd. Serum oznaczone jako anti-aging często zawierają składniki takie jak retinol, który pomaga zachęcać i przyspieszać tempo, w jakim organizm regeneruje komórki, oraz peptydy, które zwiększają produkcję kolagenu. Organizm ludzki naturalnie produkuje kolagen, jednak z wiekiem ilość produkowanego kolagenu spada, co jest widoczne jako drobne linie, zmarszczki i zwiotczenie. Rozwiązaniem jest zatem wzmocnienie skóry produktami zawierającymi składniki stymulujące produkcję kolagenu lub uzupełnienie jej produktami zawierającymi sam kolagen. Zwróć uwagę na serum zawierające peptydy, takie jak kwas hialuronowy i kolagen.

Serum nawilżające

Nowy Burger Drwala już dostępny w McDonald's!

Wiele z nas chciałoby mieć skórę, która wygląda promiennie i zdrowo bez konieczności stosowania makijażu. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ jeśli wprowadzisz do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej serum nawilżające, będziesz mogła cieszyć się promienną skórą, której tak bardzo pragnęłaś.

Serum nawilżające zawiera kwas hialuronowy jako główny składnik aktywny, który pomaga zatrzymać wilgoć w skórze. Dzięki temu skóra wygląda na pełniejszą i świeższą, a drobne zmarszczki mogą się tymczasowo zmniejszyć. W ten sam sposób, w jaki organizm naturalnie produkuje kolagen, produkuje również kwas hialuronowy. W rzeczywistości, kwas hialuronowy dołącza do kolagenu, coś w rodzaju podwójnego aktu walki z przestępczością. Ale tak jak tracimy kolagen, kiedy się starzejemy, tak samo tracimy kwas hialuronowy. To dlatego dzieci mają tak cudownie gładką, zdrowo wyglądającą skórę, a osoby starsze mają pomarszczoną, suchą i zwiotczałą skórę. Serum tego typu może również zawierać witaminę B5, która pomaga wygładzić skórę i utrzymać jej nawilżenie, a także inne naturalne składniki pochodzenia roślinnego, takie jak glikogen morski.

Serum równoważące do skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa wymaga stosowania produktów, które są znacznie łagodniejsze, aby nie zaostrzać jej problemów. Szukaj produktów zawierających jak najwięcej składników naturalnych oraz takich, które są oznaczone jako odpowiednie dla skóry tłustej i wrażliwej.

Serum przeznaczone do skóry tłustej będzie dążyć do zminimalizowania nadmiaru sebum, a także pomoże zamknąć pory, zmniejszając tym samym produkcję sebum. Dodatek kwasu hialuronowego sprawi, że skóra stanie się bardziej promienna, a alantoina, będąca rodzajem kwasu glikolowego, poprawi jej ogólny wygląd, lecząc i naprawiając obszary szorstkiej, suchej i swędzącej skóry.

Jeśli cierpisz na skórę trądzikową, ważne jest, aby nie tylko leczyć ten problem, ale także łagodzić wszelkie bolesne ogniska skórne, które aktualnie występują. Serum równoważące do skóry wrażliwej może zminimalizować podrażnienia i ukoić wrażliwą skórę, zwłaszcza jeśli zawiera niacynamid (formę witaminy B3), który jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych.

Serum rozjaśniające

Serum rozjaśniające jest pełne przeciwutleniaczy i niezbędnych witamin wzmacniających skórę, które rozjaśniają i wyrównują jej koloryt. Kluczowe składniki to między innymi: witamina C, witamina B3 (niacynamid), kwas glikolowy, kwas kojowy, kwas ferulowy i wyciąg z grzybów.

Nałóż 2-3 krople serum na twarz i szyję przed nałożeniem zwykłego kremu nawilżającego, aby uzyskać efekt wyraźnie jaśniejszej, bardziej świetlistej skóry oraz rozjaśnić ciemne plamy starcze.

Serum antyoksydacyjne

Jednym z największych czynników, z jakimi musi walczyć nasza skóra, jest szkodliwe działanie wolnych rodników. Mogą one pochodzić z zanieczyszczeń powietrza, substancji chemicznych zawartych w środkach czystości i kosmetykach, których używamy, żywności i napojów, które spożywamy oraz innych czynników środowiskowych. Wszystkie te czynniki mogą uszkodzić zdrową skórę, dlatego ważne jest, aby szukać serum, które przeciwdziała tym uszkodzeniom, aby je naprawić i przywrócić.

Jeśli brzmi to jak rodzaj serum, którego potrzebujesz, zwróć uwagę na składniki takie jak witaminy C, A i E oraz resweratrol, ponieważ pomagają one neutralizować wolne rodniki, jednocześnie chroniąc i naprawiając szkody, które zostały już wyrządzone.

Jeśli nie jesteś pewna, jakiego rodzaju serum powinnaś użyć, warto pamiętać, że możesz stosować więcej niż jedno. Połącz kilka kropli jednego z drugim, aby uzyskać kompletny zastrzyk serum.

Nie możemy zatrzymać procesu starzenia się, ale jeśli stosujemy odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry twarzy, możemy przynajmniej zmniejszyć jego widoczność. Produkty zwiększające objętość serum do twarzy to prosty sposób na ochronę i odżywianie skóry, ale jest ich tak wiele, że może to być nieco mylące, gdy idziesz kupić swój pierwszy produkt. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą rodzaju serum, które jest dla Ciebie odpowiednie, a Twoje dążenie do młodzieńczo zdrowo wyglądającej skóry będzie zakończone.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl