23 kwietnia 2022 Udostępnij

Czy powinnaś się poddać zabiegowi zmniejszenia piersi?

Nie jest tajemnicą, że kobiety mają długi i skomplikowany związek z biustonoszami i piersiami. Ale czy Twoje piersi powodują bóle głowy, pleców i trwałe wgłębienia w ramionach? Czy przeszkadzają Ci w spaniu i ćwiczeniach i czy nie pozwalają Ci żyć własnym życiem?

Jeśli uważasz, że Twój obfity biust jest bardziej ciężarem niż błogosławieństwem, powinnaś rozważyć skontaktowanie się z chirurgiem kosmetycznym, dr Brandonem Ballem, aby umówić się na operację zmniejszenia piersi.

Chociaż możesz wahać się, czy podjąć decyzję, oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby podjąć świadomą decyzję.

Co dzieje się podczas operacji zmniejszenia piersi?

Podczas zabiegu zostaniesz poddana "otwartej" operacji zmniejszenia piersi - w warunkach ambulatoryjnych lub szpitalnych.

Istnieją różne możliwości wyboru rodzaju nacięcia, jednak chirurg plastyczny zastosuje najlepszą dla Ciebie technikę. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, weźmie on pod uwagę rozmiar Twoich piersi, elastyczność skóry i ilość nadmiaru skóry.

Po zakończeniu zabiegu będziesz musiała nosić chirurgiczny biustonosz podtrzymujący do czasu, aż dojdziesz do siebie na tyle, aby zdjąć opatrunek chirurgiczny. Następnie można nosić dowolny biustonosz, choć chirurg plastyczny może zalecić unikanie fiszbin przez kilka tygodni.

W okresie rekonwalescencji, trwającym około 2-6 tygodni, zaleca się unikanie podnoszenia ciężarów powyżej 10 kg oraz forsownych ćwiczeń. Po pierwszych dwóch tygodniach można powoli zwiększać aktywność fizyczną.

Czy jesteś dobrym kandydatem?

W USA nie ma wytycznych określających, jak duży musi być Twój biust, aby kwalifikować się do operacji zmniejszenia piersi.

Ludzie mogą zdecydować się na operację z powodu kilku czynników. Najczęstszymi powodami, dla których kobiety decydują się na zmniejszenie piersi, są komfort fizyczny, ulga w bólach, poprawa jakości snu i poczucie własnej wartości.

Zanim rozważysz operację zmniejszenia piersi, sprawdź inne nieinwazyjne opcje, takie jak terapia masażem, fizykoterapia i różne rodzaje biustonoszy. Jeśli dyskomfort będzie się utrzymywał, zmniejszenie piersi jest dobrym rozwiązaniem.

Czy istnieje jakieś ryzyko?

Chociaż operacja zmniejszenia piersi jest na ogół bezpiecznym zabiegiem, wiąże się z pewnym ryzykiem.

Jak w przypadku każdego innego zabiegu chirurgicznego, istnieje niewielkie ryzyko infekcji, krwawienia i innych problemów z gojeniem.

Najbardziej obawianym powikłaniem, które może wystąpić po operacji zmniejszenia piersi, jest brak dopływu krwi do sutków i otoczki, ale zdarza się to niezwykle rzadko.

Czy zabieg zostanie pokryty przez ubezpieczenie?

Ponieważ każda polisa ubezpieczeniowa ma inne kryteria i zakres pokrycia, to, czy operacja zmniejszenia piersi zostanie w pełni pokryta, zależy od Pani systemu medycznego.

Chociaż zmniejszenie piersi jest ogólnie uważane za zabieg kosmetyczny, niektóre plany ubezpieczeniowe pokryją większość lub całość kosztów, jeśli zabieg jest wykonywany w celu złagodzenia dolegliwości medycznych, które mogą wystąpić w przypadku większych piersi.

Słowa końcowe

Ponieważ każda kobieta jest inna, decyzja o zmniejszeniu piersi należy wyłącznie do Ciebie. Warto zauważyć, że 95% kobiet, które poddały się temu zabiegowi, jest zadowolonych z jego wyników.

Jeśli rozważasz zmniejszenie piersi, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu, aby omówić stan zdrowia swoich piersi i zdecydować, czy jest to dla Ciebie dobre rozwiązanie.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl