6 kwietnia 2022 Udostępnij

Jak dbać o skórę przed trądzikiem dorosłych

Czy szukasz skutecznego środka do leczenia plam? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Trądzik dorosłych jest być może najbardziej irytujący problem skóry można doświadczyć dzisiaj. Bardzo typowe jest wypróbowanie każdego eliksiru, balsamu i serum na rynku, aby pozbyć się trądziku. Jednak nie zawsze jest to rozwiązanie problemu.

Większość osób zmaga się z trądzikiem dorosłych. W końcu problemy z trądzikiem kończą się w wieku 20 lat. Jednak trądzik dorosłych stał się zbyt powszechny. Nie jesteś więc jedyną osobą dorosłą borykającą się z tym problemem. Jeśli cierpisz z powodu trądziku dorosłych, pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć, jest zidentyfikowanie źródła problemu. Bez zrozumienia, co wywołuje trądzik dorosłych w Twoim przypadku, określenie właściwego sposobu leczenia może być trudne.

Jak zatem dbać o skórę przed trądzikiem dorosłych?

Po zrozumieniu przyczyny i rodzaju trądziku dorosłych, z którym masz do czynienia, możesz przystąpić do poszukiwania skutecznego leczenia. Oto kilka sposobów leczenia, które mogą pomóc Ci pozbyć się tych irytujących plamek.

Złuszczanie

Złuszczanie jest prawdopodobnie najlepszym sposobem walki z trądzikiem dorosłych, ponieważ proces ten pomaga w leczeniu problemu, jednocześnie zapobiegając powstawaniu kolejnych ognisk. Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje środków złuszczających: chemiczne i fizyczne. Do złuszczania naskórka przy leczeniu trądziku możesz stosować obie opcje.

Preparaty złuszczające pomagają odblokować pory, lecząc trądzik i zapobiegając powstawaniu kolejnych ognisk. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania produktów złuszczających w leczeniu trądziku. Na przykład, nie powinnaś złuszczać skóry zbyt często, ponieważ może to spowodować podrażnienie i wysuszenie skóry.

Kupuj preparaty punktowe dostępne bez recepty

Inną świetną opcją leczenia trądziku dorosłych jest stosowanie dostępnych bez recepty preparatów do leczenia punktowego. Te opcje leczenia zawierają składniki, takie jak nadtlenek benzoilu, które zabijają bakterie wywołujące trądzik, aby leczyć te plamy.

Jednak większość dostępnych bez recepty środków może być nieco szorstka dla Twojej skóry. Dlatego należy rozważyć inne alternatywy lub stosować je ostrożnie, jeśli masz wrażliwą skórę.

Leczenie na receptę

Jeśli bezskutecznie próbowałeś już wielu metod leczenia trądziku dorosłych, być może nadszedł czas na wizytę u dermatologa. Po zidentyfikowaniu przyczyny powstawania plam dermatolog przepisze odpowiednią kurację, dostosowaną do Twojego przypadku.

Leczenie może polegać na przyjmowaniu antybiotyków lub retinoidów na receptę. W większości przypadków ta opcja jest zalecana, jeśli trądzik występuje z powodu hormonów. Wizyta u dermatologa może być więc dobrym pomysłem, jeśli wszystkie inne metody leczenia trądziku zawiodły.

Przejdź na alternatywne opcje makijażu

Innym świetnym sposobem na radzenie sobie z trądzikiem dorosłych jest przejście na alternatywne sposoby makijażu, które nie zatykają porów. Na nieszczęście dla większości użytkowników kosmetyków, większość produktów na rynku jest komedogenna. Z tego powodu istnieje większe prawdopodobieństwo, że mogą one powodować trądzik.

Jeśli jesteś entuzjastką makijażu, upewnij się, że kupujesz produkty oznaczone jako "oil-free" lub "non-comedogenic". Dodatkowo, przed nałożeniem makijażu umyj ręce. Zmywaj makijaż przed pójściem spać lub przed wysiłkiem fizycznym. Regularnie czyść pędzle i gąbki, których używasz do makijażu.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl