13 maja 2022 Udostępnij

Zaufanie do zespołu opieki zdrowotnej, który będzie Cię bronił

Pracownicy służby zdrowia muszą spełniać wyższe standardy w zakresie wiarygodności niż większość innych specjalistów. Dzieje się tak dlatego, że konsekwencje złej opieki mogą być katastrofalne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Rzecznictwo jest kluczowym elementem budowania zaufania pacjentów.

ielts co to ?

Zespół opieki zdrowotnej, który działa na rzecz pacjenta, to taki, na którym można polegać. Niestety, w przypadku kobiet jest to trudniejsze do znalezienia. 31% kobiet (w porównaniu z 19% mężczyzn) twierdzi, że przed podjęciem leczenia musiały udowodnić istnienie przewlekłego bólu, dlatego stworzenie zespołu opieki zdrowotnej, który słucha i broni pacjenta, ma kluczowe znaczenie dla jego wyników zdrowotnych. Ale jak dokładnie wygląda rola rzecznika w służbie zdrowia?

Aby lepiej nauczyć się, jak zaufać zespołowi opieki zdrowotnej i pokonać problem unikania lekarza, należy zrozumieć znaczenie rzecznictwa w opiece zdrowotnej. Na szczęście analiza danych zwiększa możliwości zrozumienia i poprawy jakości opieki zarówno przez pacjentów, jak i zespoły opieki zdrowotnej. W rezultacie komunikacja i wsparcie w trakcie leczenia stają się łatwiejsze do osiągnięcia.

Znaczenie rzecznictwa w opiece zdrowotnej

Każdy chce czuć się wysłuchany i zrozumiany w trakcie niezbędnych zabiegów medycznych. Niewiele rzeczy w naszym życiu wpływa na nas bardziej niż kwestie medyczne. Każdy pacjent powinien czuć, że może zaufać swojemu zespołowi medycznemu, że działa w jego najlepszym interesie - od kwestii finansowych po fizyczne. Bez tego zaufania opieka zdrowotna staje się coraz bardziej przerażającym i niedostępnym systemem.

I tu właśnie wkracza rzecznictwo. Rola rzecznictwa w pielęgniarstwie polega na empatii i aktywnym słuchaniu ze strony zespołu opiekuńczego. W rezultacie lekarze i pielęgniarki są w stanie lepiej dostosować leczenie do każdego pacjenta.

W rzeczywistości w dziedzinie pielęgniarstwa rzecznictwo stało się oczekiwaną i integralną częścią pracy. Praca ta polega na prowadzeniu mediacji, wspieraniu sprawiedliwości społecznej i ochronie danych pacjentów w celu zapewnienia bezpiecznych i pewnych rozwiązań w zakresie opieki. Korzyści z rzecznictwa pacjentów w opiece zdrowotnej są następujące:

  • Poprawa zdrowia publicznego
  • Zwiększenie możliwości współpracy między pacjentem a lekarzem
  • Lepsza opieka
  • Upodmiotowienie pacjentów
  • Większy dostęp do opieki

W obliczu rosnących kosztów opieki zdrowotnej i ograniczonej dostępności, zaufanie i rzecznictwo często schodzą na dalszy plan w przypadku pacjentów w potrzebie. Te cechy są jednak niezbędne, aby pacjenci mogli otrzymać należną im opiekę.

Smutna rzeczywistość jest taka, że zasoby opieki zdrowotnej są często zbyt ograniczone, aby pracownicy medyczni mogli bronić pacjentów w taki sposób, w jaki by sobie tego życzyli. W przypadku pacjentek problem ten pogłębia brak danych z badań klinicznych. Na szczęście jednak analityka danych staje się potężnym narzędziem zwiększającym wiarygodność procesów medycznych i umożliwiającym szersze rzecznictwo na rzecz pacjentów. Oto, co to oznacza dla pacjenta.

W jaki sposób analityka danych umożliwia podejmowanie lepszych decyzji dotyczących zdrowia

W dzisiejszych czasach innowacje technologiczne, takie jak sieci danych w chmurze, blockchain czy łączność bezprzewodowa piątej generacji (5G), umożliwiają lepszą analizę danych i zwiększają bezpieczeństwo w dziedzinie medycyny. Co to oznacza dla pacjentów? Krótko mówiąc, oznacza to, że można lepiej ufać swoim dostawcom usług medycznych.

Dzieje się tak dlatego, że analiza danych może być wykorzystywana do podejmowania wszelkiego rodzaju lepszych decyzji dotyczących zdrowia. Oto kilka przykładów:

1. Przekazywanie pacjentom oszczędności kosztów.

Po pierwsze, analityka danych zwiększa wiarygodność opieki zdrowotnej dla przeciętnego pacjenta dzięki oszczędnościom kosztów. Wykorzystując moc danych, pracownicy opieki zdrowotnej są w stanie lepiej śledzić i kontrolować wykorzystanie zasobów i usług w celu optymalizacji warunków zapewniających sukces finansowy. W rezultacie oszczędności mogą zostać przeniesione na pacjenta, co zapewnia większą dostępność opieki. Jak podaje Appnovation, dyrektorzy placówek służby zdrowia, którzy stosują analitykę predykcyjną danych, oszacowali oszczędności kosztów na 15% w ciągu pięciu lat.

2. Optymalizacja usług.

Po drugie, analityka danych ma zasadnicze znaczenie dla optymalizacji każdego aspektu leczenia pacjenta. Od zadań administracyjnych po plany leczenia - im więcej mamy danych na temat wszelkiego rodzaju schorzeń, objawów, danych demograficznych i innych, tym lepiej możemy zidentyfikować punkty krytyczne i rozwiązać problemy. W przypadku poprawy opieki nad kobietami usprawnienia te są szczególnie ważne, ponieważ pozwalają nadrobić niebezpieczną lukę w dziedzinie medycyny związaną z płcią. Niezależnie od tego, czy dane te pochodzą z informacji zwrotnych od pacjentów, czy z analizy cyfrowej, świadczeniodawcy, którzy z nich korzystają, mogą być pewni, że dysponują większą ilością informacji umożliwiających oferowanie zoptymalizowanej opieki.

3. Poprawa bezpieczeństwa cybernetycznego.

Analityka danych zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa w systemach przechowywania danych. Niezależnie od tego, czy dostawca usług medycznych korzysta z sieci chmurowej, prywatnych serwerów, czy nawet systemu blockchain ledger, analityka danych w połączeniu z tymi narzędziami zapewnia większy nadzór i możliwości działania w przypadku zagrożeń cyfrowych. Ponieważ nowoczesne narzędzia sztucznej inteligencji modelują tysiące przypadków dostępu do danych, aby dokładniej sygnalizować przypadki oszustw, oznacza to bezpieczniejszą sieć danych dla pacjentów.

Technologie te są jednak skuteczne tylko wtedy, gdy są zintegrowane i wykorzystywane z troską i empatią. Zespoły opieki zdrowotnej, które stawiają pacjentów na pierwszym miejscu, wdrażają nowoczesne technologie, takie jak analiza danych, aby uzyskać optymalne wyniki dla każdej osoby, której służą. Pytanie świadczeniodawcy o stosowane przez niego technologie to tylko jeden z wielu sposobów na sprawdzenie, czy jego zespół opieki zdrowotnej działa na rzecz pacjenta.

Jak rozpoznać, że twój zespół opieki zdrowotnej działa na twoją korzyść?

Szukając godnej zaufania opieki zdrowotnej, pamiętaj o kilku ważnych wskazówkach. Wybór nowego lekarza może być trudny. Ale jeśli znajdziesz zespół medyczny, który będzie działał w twoim najlepszym interesie, możesz mieć pewność, że twoje zdrowie jest w dobrych rękach.

Jak jednak rozpoznać, czy zespół medyczny, który wybrałeś, naprawdę ma na uwadze Twój najlepszy interes? Aby rozpoznać, że w służbie zdrowia działa się w interesie pacjenta, trzeba wiedzieć, czego szukać. Oto kilka wskaźników, na podstawie których można ocenić, czy w trakcie opieki nad pacjentem działa on w interesie innych:

  • Twoje dane medyczne są chronione w zaszyfrowanym systemie, który wymaga przynajmniej wieloczynnikowego uwierzytelniania przy logowaniu się pacjenta.
  • Informacje dotyczące opieki zdrowotnej są udostępniane pacjentowi w postaci wszechstronnego i przejrzystego portalu.
  • Pracownicy służby zdrowia słuchają, zapisują i zapamiętują to, co pacjent im mówi.
  • Koszty leczenia są wyjaśnione, dokładne i konkurencyjne.
  • Twój zespół opieki medycznej dba o to, aby na wszystkie Twoje pytania zostały udzielone odpowiedzi, a plany leczenia wyjaśnione.

Powyższe punkty to tylko kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że otrzymujesz opiekę wysokiej jakości. Jeśli masz zespół, któremu ufasz, że będzie Cię bronił, stres związany z leczeniem znacznie się zmniejszy. Zrozum znaczenie orędownictwa we własnej opiece zdrowotnej, a następnie zwróć uwagę na to, w jaki sposób świadczeniodawcy wspierają Twoje dobre samopoczucie za pomocą analizy danych.

Te strategie mogą pomóc w stworzeniu zespołu opieki zdrowotnej, któremu można zaufać. A to z kolei pozwoli cieszyć się zdrowszym i mniej stresującym stylem życia.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl