5 grudnia 2023 Udostępnij

Filtry piecowe i sezonowe alergie: Jak chronić swoją rodzinę

Nadeszło lato. I choć dla niektórych z nas jest to czas rodzinnych spotkań i relaksu, u wielu osób pojawia się inne zmartwienie. Wiosną i latem drzewa kwitną, a kwiaty rozkwitają. To właśnie wtedy sezonowe alergeny wywołują wiele reakcji alergicznych. Alergie te mogą zaszkodzić planowanej jakości więzi z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego filtry powietrza i pieca są niezbędne, aby chronić rodzinę przed sezonowymi alergiami.

Czym są alergie sezonowe?

Alergie mogą powodować dyskomfort o każdej porze roku. Na przykład alergie na kurz i sierść zwierząt są powszechne przez cały rok. Ale kiedy mówimy o alergiach sezonowych, zwykle mamy na myśli alergię na pyłki, która atakuje w określonych porach roku. Każdy z alergią na pyłki może znaleźć trochę wytchnienia w zimie, ale dyskomfort spowodowany alergiami jest zbyt duży latem i wiosną.

Jak filtry pieca mogą zmniejszyć sezonowe alergie?

Każdy typ urządzenia HVAC posiada komorę na filtry powietrza. Mimo że używamy pieców do utrzymywania ciepłego powietrza w chłodnym otoczeniu, mamy tendencję do ignorowania innego aspektu tego urządzenia. Piece zawierają filtry, które utrzymują powietrze w pomieszczeniach w czystości. Filtry powietrza pieca i klimatyzacji mogą zatrzymywać małe elementy, takie jak pyłki, sierść zwierząt domowych, kurz i inne drobnoustroje, aby utrzymać jakość powietrza. Zwłaszcza w sezonie wiosennym, dobrej jakości filtr powietrza jest niezbędny, aby przetrwać sezonowe skutki alergii.

Jak chronić rodzinę przed sezonowymi alergiami?

Czyste powietrze może bezpośrednio wiązać się z czystym zdrowiem. W każdym gospodarstwie domowym małe dzieci i starsi członkowie rodziny wymagają szczególnej troski o swoje środowisko, nawet jeśli nie mają żadnych alergii. Z drugiej strony, pacjenci z astmą poważnie cierpią w zanieczyszczonym środowisku wewnętrznym. Aby chronić członków rodziny przed skutkami sezonowych alergenów, należy podjąć kilka kroków:

Używaj filtrów dobrej jakości

Wybór idealnego filtra do danego pomieszczenia jest bardzo ważny. Simply Filters to renomowany dostawca filtrów powietrza, u którego możesz znaleźć dobrej jakości i dokładnie taki filtr, jakiego potrzebujesz dla swojego domu. W okresie sezonowych alergenów utrzymywanie przeciętnego filtra w domu nie przyniesie nic dobrego. Jest to uniwersalna prawda, że wszystkie rzeczy wyższej jakości mają wyższą cenę. Jeśli masz już zainstalowany określony filtr, sprawdź, czy dobrze spełnia on swoje zadanie. Jeśli nie chroni przed pyłkami i innymi alergenami, lepiej jest użyć innego filtra o lepszych parametrach.

Uważaj na różne skale ocen

Według ekspertów filtry HEPA najlepiej radzą sobie z zatrzymywaniem alergenów na najmniejszym poziomie. Mówi się, że filtry HEPA mogą filtrować do 99% niepożądanych elementów unoszących się w powietrzu. Filtry są często oceniane na podstawie ich zdolności do utrzymywania czystego powietrza. Oceny MPR, FPR i MERV mogą wiele powiedzieć o jakości filtrów. W przypadku alergii zaleca się stosowanie filtra MERV 11.

Zorganizuj odpowiednią konserwację

Instalacja pieca nie oznacza, że można beztrosko korzystać z jego funkcji. Aby uzyskać najlepszą wydajność urządzeń HVAC, obowiązkowe jest zapewnienie odpowiedniej konserwacji przez przeszkolonych techników. Aby chronić swoich bliskich przed atakami alergicznymi, filtr powietrza musi być czyszczony i wymieniany w razie potrzeby.

Podsumowanie

Piec może działać przez dziesięciolecia, ale jeśli nie dbasz o maszynę, być może będziesz musiał ją wymienić zbyt wcześnie. Nie ma innej ochrony przed sezonowymi alergenami niż dobrej jakości filtr powietrza. Filtry są dostępne w różnych rozmiarach, takich jak filtry powietrza 13,25X13,25X1, filtry powietrza 15,25×15,25×1 itp. Należy wybrać ten, który pasuje do urządzenia i środowiska. Należy zainstalować filtry powietrza, a także dbać o nie, aby można było łatwo przeprowadzić niezbędne naprawy lub wymiany.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl