2 listopada 2021 Udostępnij

Pytania, które należy zadać prawnikowi specjalizującemu się w obrażeniach ciała

Stanie się ofiarą obrażeń ciała lub poznanie kogoś, kto je miał jest bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać. Trzydzieści jeden milionów ludzi w całych Stanach Zjednoczonych doznaje obrażeń ciała każdego roku. Jest to ogromna liczba osób, które doznały negatywnych skutków, ponieważ doznały obrażeń ciała w wyniku wypadków poślizgnięcia i upadku, wypadków samochodowych, pogryzień przez psy, wypadków w miejscu pracy, błędów lekarskich lub wad produktu. Uszkodzenie ciała jest poważną sprawą i powinno być traktowane jako takie. Kiedy cierpisz z powodu obrażeń ciała, konieczne jest, aby podjąć właściwe działania prawne potrzebne do uzyskania odszkodowania za straty spowodowane przez wypadek.

Podczas poszukiwania odpowiedniego prawnika szkody osobistej, ważne jest, aby zadać wszystkie właściwe pytania, aby upewnić się, że są one wykwalifikowane. Na szczęście, mamy listę pytań, które pomogą Ci uzyskać odpowiedzi, których potrzebujesz.

1) Jakie są Twoje opłaty?

W tego typu przypadkach prawnik nie weźmie od Ciebie żadnych pieniędzy z góry. Zamiast tego weźmie on procent od pieniędzy wygranych w danej sprawie. Dlatego ważne jest, aby zapytać prawnika, jaki procent należnych Ci pieniędzy otrzyma. Upewnij się również, że nie ma żadnych dodatkowych opłat, z wyjątkiem cięcia, które otrzymują z pieniędzy otrzymanych z rozliczenia. W ten sposób, nie musisz się martwić o płacenie osobistego prawnika urazu pewną ilość pieniędzy każdego miesiąca, aż można wypłacić te dodatkowe opłaty.

2) Jak będziesz mnie uaktualniać na mojej osobistej sprawy szkody?

Masz zamiar mieć aktywną rolę w swojej osobistej sprawy szkody. Będziesz musiał zebrać i złożyć dokumentację, być może będziesz musiał zeznawać (jeśli sprawa trafi na rozprawę), i mogą być dokumenty do podpisania. Ostatecznie jednak, wynająłeś prawnika, aby pomógł ci w procesach, z którymi nie jesteś w stanie sobie poradzić. Dlatego musisz zapytać swojego prawnika, jak i jak często będzie się z tobą kontaktował.

3) Ile z twoich spraw o obrażenia cielesne zakończyło się sukcesem?

W większości przypadków, ugoda zazwyczaj występuje przed koniecznością postawienia stopy na sali sądowej. Dlatego sędzia i ława przysięgłych zazwyczaj nie decydują o tym, co się stanie w twojej sprawie. Ale, w dziwnym przypadku, że sprawa nie idzie do procesu, będziesz chciał wiedzieć, jak skuteczne prawnik był w tworzeniu korzystnego wyniku dla swoich klientów. Po tym wszystkim, zasługujesz na maksymalne odszkodowanie, które Twój prawnik może uzyskać dla Ciebie.

4) Czy mogę porozmawiać z byłym klientem w sprawie o obrażenia cielesne?

Opierając się wyłącznie na materiałach promocyjnych lub stronie internetowej prawnika szkody osobistej nie jest najlepszą rzeczą do zrobienia. Word of mouth i słuchanie od byłego klienta może pomóc ustalić poświadczenia prawnika. Mogą one wzbudzić zaufanie, że wybrałeś kogoś, kto jest wykwalifikowany, doświadczony i ma dobre osiągnięcia.

Każdy, kto ma sprawę o obrażenia ciała chce najlepszego wyniku. Bronx Personal Injury Lawyer Jessie Minc zaleca, abyś zadał pytania wymienione powyżej przed wyborem adwokata, jeśli chcesz uzyskać korzystny wynik w swojej sprawie.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl