6 listopada 2021 Udostępnij

Dni odpoczynku a aktywna regeneracja: Co jest ważniejsze dla regeneracji?

Po ciężkim treningu, ważne jest, aby skupić się nie tylko na fizycznej regeneracji, ale także na zdrowiu psychicznym. Niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że masz czas regeneracji i techniki dla usprawnionej regeneracji mięśni. Istnieje wiele sposobów, aby zmaksymalizować okres regeneracji, ale także budować mięśnie. Peptydy były badane wiązanie, że naukowcy pracują nad pomocą w odzyskiwaniu po treningu i wzrostu mięśni, aby wymienić tylko kilka.

Jednak ten obszar badań nie jest odpowiedni i może być bardzo szkodliwy dla ludzi, więc nie zaleca się korzystania z niego. Wielu sportowców odpoczywa w dni odpoczynku, podczas których wykonują dedykowane modalności regeneracyjne, aby przyspieszyć ten proces. Są to opcje, które można przyjąć inne niż to, co można włożyć do swojego ciała, takie jak suplementy lub to, nad czym naukowcy obecnie pracują. Dwa rodzaje regeneracji to aktywna regeneracja i dni odpoczynku. Poznaj różnicę między tymi dwiema opcjami, jak również kilka sposobów, aby pomóc w tym procesie w najbardziej naturalny sposób, jak to możliwe.

Dni odpoczynku

Kiedy decydujesz się na dni odpoczynku, poświęcasz czas na uzdrowienie mięśni, a kiedy na to pozwalasz, dajesz im czas na wzrost. Wielu ekspertów powie Ci, że powinieneś odpoczywać w dni odpoczynku i mieć czas na aktywną regenerację. Dni odpoczynku lub pasywnego odzyskiwania pozwalają wziąć czas wolny od treningu na siłowni.

To pomaga nie tylko z odzysku fizycznie, ale także psychicznie też, jeśli jesteś bardzo aktywną osobą, która może potrzebować go, aby upewnić się, że dbasz o swoje ciało w najlepszy możliwy sposób. Zasadniczo upewnij się, że jeśli twoje ciało wymaga tego z powodu urazów fizycznych lub jesteś w trakcie odzyskiwania od choroby, zyskujesz uzdrowienie, które trzeba. Kiedy walczysz z silnym stresem psychicznym może zająć Ci więcej czasu, aby odzyskać po treningu na siłowni. Nie martw się więc, że powrót do zdrowia po treningu może zająć Ci więcej czasu.

Aktywne odzyskiwanie

Aktywna regeneracja to nie to samo, co dzień odpoczynku. Oznacza to, że nadal bierzesz udział w lekkich sesjach treningowych lub aktywności fizycznej, kiedy masz dzień wolny. Nie wykonujesz ciężkich treningów, aby nie dopuścić do przepracowania mięśni. Kiedy zdecydujesz się na aktywną regenerację, aby pomóc w leczeniu mięśni, powinieneś spróbować zrobić coś na zewnątrz, aby pomóc aktywować swój umysł w najlepszy możliwy sposób. Pierwszą rzeczą, którą robisz, są rutyny potreningowe lub przedtreningowe.

Angażujesz swój umysł z naturą lub naturalnymi działaniami, takimi jak pływanie, w sposób, który łagodzi stres psychiczny. Więc to powinna być opcja dla Ciebie, jeśli nadal chcesz zrobić coś fizycznego, co jest mniej intensywne. Dzień aktywnego odpoczynku pomaga zwiększyć zakres ruchomości, podczas gdy mięśnie mają czas, aby się wyleczyć. Poświęcasz również czas na aktualizację swoich nawyków żywieniowych.

Porady dotyczące powrotu do zdrowia

Niektóre wskazówki, które można zachować na szczycie obejmują spożywanie tego, co jest właściwe dla Twoich mięśni. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest zapewnienie, że zewnętrzne rzeczy, które używasz, aby pomóc uzdrowić mięśnie są wykorzystywane w celu zwiększenia tempa regeneracji. Co możesz zrobić, to zapewnić, że jesteś konsekwentnie nawodniony i że jesz prawo żywności lub suplementów. Zewnętrzne rzeczy, które można zrobić, aby zapewnić, że mięśnie leczyć szybciej są coraz mięśnie masowane lub biorąc gorącą kąpiel z soli kąpielowych lub innych zewnętrznych środków rozluźniających mięśnie.

Nowy Burger Drwala już dostępny w McDonald's!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl