6 stycznia 2021 Udostępnij

Unikanie szkodników w okresie świątecznym

Na przełomie listopada i listopada wiele osób zaczyna urządzać swoje domy na czas wakacji. Sprowadza się pudła ze strychów lub z piwnicy, a po przejściu przez setki dekoracji do postawienia w domu pojawia się wesoły chaos.

W 10 lub w ten sposób miesięcy gdy twój składowe pudełka i torby siedzą nieużywane, zarazy mogą najeżdżać twój girlandy i bibeloty, zmuszać ciebie używać chemikalia i pułapki dostawać one pozbywać się przed rodziną i przyjaciółmi wizytą. Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie szkodników w okresie wakacji.

Sprawdź swój naturalny wystrój

Jedną z najlepszych rzeczy w okresie świątecznym jest przywiezienie świeżej, prawdziwej choinki, wieńca sosnowego i drewna na opał na przytulną noc przy kominku. Jakkolwiek, cokolwiek co przychodzi wewnątrz od wielkiego outdoors jest prawdopodobny mieć kilka zarazy zakopywać dokąd ty no widzisz.

Małe pluskwy jak mrówki lub kleszcze mogą chować się w gałęziach, i inne zarazy mogą składać ich jajka na opałowym drewnie. Zanim przyniesiesz swoje rzeczy do środka, sprawdź je na zewnątrz.

Christmas tree farmers są ostrożni sprawdzać ich drzewa podczas gdy rosną dla jakaś potencjalnych szkodliwych szkodników, i biorą środki dostawać one pozbywają się. Jakkolwiek, ty musisz wciąż trząść się z drzewa lub wieńca, gdy ty dostajesz się do domu usuwać jakaś critters który mógł najeżdżać je.

Porzućcie razem kłody kominka, aby zakłócić pracę robaków, które mogą zalegać w szczelinach drewna. Drewno, którego nie używasz, przechowuj na zewnątrz i z dala od domu. Pozbądź się szkodników zanim wejdą do środka, aby ich uniknąć w okresie wakacyjnym.

Sprzątaj swój dom

Wakacje mogą być gorączkowe, a z ludźmi przychodzącymi i odchodzącymi częściej niż zwykle, czysty dom może szybko stać się doskonałym środowiskiem dla szkodników. Brakujący więcej niż few okruchy podczas gdy ty odkurzasz możesz zapraszać niechciane zarazy w twój dom. Przyglądają dla jedzenia i ciepła, i twój dom ma oba w obfitości.

Regularnie vacuum lub mop twój podłoga, szczególnie w kuchni i jadalni obszarach. Czysty dom jest mniej atrakcyjny dla robaków. Upewnij się również, że masz szczelnie zamknięte wszystkie otwarte pojemniki z żywnością - jak worki na chipy lub pudełka z makaronem - aby zapobiec insektom. Głównym celem pluskwy jest znalezienie źródła jedzenia, jeśli wejdą do twojego domu, a jeśli nie mogą go znaleźć, prawdopodobnie odejdą.

Rozpakowywanie dekoracji na zewnątrz

Prawdopodobnie przechowujesz swoje świąteczne dekoracje na strychu, w piwnicy, a może w garażu. Trzymają nieużywany dla prawie rok zanim ty dostają one out znowu, który jest wystarczający czas dla zarazy robić ich domom w twój skrzynkach dekoracje.

Jeżeli ty przechowujesz twój ozdoby i girlandę w kartonowych skrzyniach, podnosi pudełko i natychmiast bierze je outside. Robaki możliwie robił ich sposobowi w pudełka, więc jeżeli ty rozpakowujesz dekoracje w twój domu, ty możesz kończyć up z insektami czołganie się z pudełek i w odpoczynek twój dom.

Rozpakowywanie one outside pozwoli dekoracje wietrzyć out i dawać zarazy szansę opuszczać pudełko i głowę z powrotem dokąd należą.

Przepakowywanie przedmiotów w zamkniętych pojemnikach

Po zakończeniu wakacji należy rozważyć przepakowanie przedmiotów do zapieczętowanych pojemników. Zapieczętowane plastikowe pojemniki mogą trwać latami, są szczelne, więc nie będą zawierały robaków ani innych szkodników. Owady szybko przeżuwają kartony i plastikowe torby, które niszczą Twoje pojemniki magazynowe i wpuszczają do nich niechciane robaki.

Jeżeli ty stawiasz up prawdziwego drzewo lub wieńce robić od świeżych gałęzi, odrzuca one zdala od twój domu. Gałązki drzew i igły sosnowe stanowią idealny dom dla myszy i innych małych zwierząt, więc jeśli złomujesz swoje drzewo tuż obok domu, zwierzęta mogą znaleźć drogę do środka.

Zapieczętowanie punktów wejścia (Seal Off Entry Points)

Owady i gryzonie chcą znaleźć ciepłe, przytulne miejsce do gniazdowania na zimę. Będą niestrudzenie szukać, dopóki nie znajdą miejsca na nocleg w chłodniejszych temperaturach. Te szkodniki znajdą sposób na znalezienie nawet najmniejszych pęknięć lub szczelin w swoim domu.

Zapobiegać zarazy od wchodzić do twój domu, ty możesz instalować parawany okienne, dodawać drzwi zamachy i sprawdzać twój dom dla jakaś dziur lub szczelin. Poza utrzymywaniem out jakaś uciążliwości, uszczelniający twój dom także utrzymuje ciepłe powietrze od uciekać. Otrzymujesz dwie korzyści w jednym poprzez uszczelnienie punktów wejścia!

Nie pozwól, aby Twój dom był ich domem na wakacje.

Szkodniki są ostatnią rzeczą, jaką chcesz mieć w domu podczas wakacji. Mogą one zmienić Twój świąteczny nastrój w irytujący, jeśli skończysz z plagą na rękach.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl