30 czerwca 2021 Udostępnij

4 sprawdzone sposoby na utratę tkanki tłuszczowej

Istotne jest, aby znaleźć sposoby, które pomogą Ci wyeliminować i spalić więcej kalorii, gdy chcesz stracić tkankę tłuszczową i zbudować szczupłe mięśnie. Czy to poprzez plan żywieniowy lub z programem treningowym, utrata tłuszczu i budowanie mięśni powinny być Twoim celem. Istnieją różne sposoby na utratę tkanki tłuszczowej. Sposoby te nie tylko pomogą Ci zmniejszyć wagę, ale także zapobiec przyszłym przyrostom masy ciała. Istnieją również inne sposoby, aby zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych w obszarach docelowych, na przykład, rzeźbienie ciała. Oto 4 proste sposoby na utratę tkanki tłuszczowej:

Trening siłowy

Jest to rodzaj ćwiczeń, które wymagają od osób fizycznych skurczu mięśni przeciwko oporowi. Trening siłowy jest wykorzystywany od wielu lat do budowania siły mięśniowej. Jednakże, trening siłowy jest obecnie wykorzystywany przez ludzi, którzy chcą stracić tkankę tłuszczową. Poziom zaawansowania i typ ciała określają, jak duży ciężar należy podnosić. Zaawansowani adepci mogą zacząć od większych obciążeń, podczas gdy początkujący powinni podnosić lżejsze.

Spożywaj dietę wysokobiałkową

Jedzenie diety wysokobiałkowej może pomóc Ci stracić tkankę tłuszczową, a jednocześnie sprawi, że poczujesz się pełniejszy. To może również pomóc budować chude mięśnie, jeśli połączyć go z niektórych ćwiczeń. Mając chude mięśnie pozwala organizmowi spalić więcej kalorii, co później pomaga w utracie wagi. Rozważ przejście do źródeł białka, które są niskie w tłuszcze nasycone, kalorii i są bogate w składniki odżywcze jak:

  • Soja
  • Owoce morza
  • Jajka
  • Nasiona i orzechy
  • Fasola
  • Chude mięso
  • Niskotłuszczowy nabiał

Zawsze pamiętaj, aby zmieniać spożycie białka; na przykład, możesz jeść ryby bogate w kwasy omega-3 i soczewicę, aby dostarczyć błonnika i białka w tym samym czasie. Żywność bogata w błonnik, podobnie jak białko, sprawia, że czujesz się pełniejsza przez dłuższy czas.

Regularnie pij wodę

Picie wody jest pomocne w utracie tłuszczu, a wiele badań wspiera ten fakt. Woda może pomóc w utracie wagi na wiele sposobów; hamuje apetyt, sprawiając, że jesteś syty na dłużej, pobudza metabolizm i sprawia, że ćwiczenia fizyczne są łatwe i skuteczne. Dodatkowo, picie dużej ilości wody może pomóc zmniejszyć ogólne spożycie płynów. Woda ma zero kalorii, rozważ napełnienie szklanki wodą zamiast wysokokalorycznych alternatyw, takich jak soda, sok, herbata czy kawa. Dietetyczna soda może nie mieć kalorii; jednak jest to dobry pomysł, aby zastąpić go wodą, jeśli chcesz schudnąć. Woda pomaga również Twojemu organizmowi pozbyć się odpadów. Picie wystarczającej ilości wody pozwala organizmowi na produkcję moczu, który w dużej mierze składa się z wody. Pozostawanie nawodnionym oznacza, że Twój układ trawienny jest mniej narażony na zaparcia i wzdęcia. Twój organizm potrzebuje wody również do spalania tłuszczu. Picie dużej ilości wody zwiększa lipolizę. Jest to proces, w którym organizm spala tłuszcz na energię.

Unikaj stresu i śpij dobrze

Stres i sen mają znaczący wpływ na Twój apetyt i wagę. Brak snu może zaburzać wydzielanie leptyny i greliny, które są hormonami regulującymi apetyt. Stres, z drugiej strony, wpływa na hormon kortyzol, który staje się wysoki za każdym razem, gdy jesteś zestresowany.

Wnioski

Nowy Burger Drwala już dostępny w McDonald's!

Niektóre proste zmiany w stylu życia mogą pomóc Ci stracić tkankę tłuszczową, a niektóre z nich nie mają nic wspólnego z ćwiczeniami czy dietą. Rzeczy, takie jak unikanie stresu, dobry sen, picie wody, ćwiczenia i używanie mniejszych talerzy, mogą pomóc Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha. Ponadto, jeść pokarmy bogate w białko i błonnik.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl