8 grudnia 2020 Udostępnij

Krótki przewodnik po suplementach przedtreningowych

Chcesz się bardziej wyluzować z treningu? Czy masz wrażenie, że wybierasz wszystkie właściwe ćwiczenia, przestrzegasz planu zdrowego odżywiania i trzymasz się regularnego planu treningowego, a mimo to nie uzyskujesz takich wyników, jakich oczekujesz? Jeśli tak, to może nadszedł czas, aby przyjrzeć się temu, co robisz, aby przygotować swoje ciało przed rozpoczęciem treningu. Czy wiesz, że istnieją konkretne suplementy przedtreningowe, które można podjąć, że może pomóc w zwiększeniu wydajności i wyników?

Ten krótki przewodnik może odpowiedzieć na wszystkie najbardziej naglące pytania dotyczące suplementów przedtreningowych i pomóc Ci dowiedzieć się, które są odpowiednie dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Najpierw określ swoje cele sprawnościowe

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia w wyborze suplementów jest rzeczywiście myśleć o tym, jakie wyniki chcesz osiągnąć. Jakie są Twoje osobiste cele fitness? Być może chcesz schudnąć, zbudować mięśnie, zbudować siłę, mieć więcej wytrzymałości i energii, lub pracować nad swoim zdrowiem serca. Istnieją różne rodzaje celów, które ludzie mogą mieć i różne motywacje do treningu. Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki, najpierw musisz być konkretny co do tego, jak Twoje wyniki będą wyglądać.

Identyfikując swoje wyniki, będziesz mógł łatwo śledzić swoje postępy, ponieważ wtedy będziesz wiedział, do czego zmierzasz.

Twoim celem jest budowanie mięśni

Teraz, powiedzmy, że twoim osobistym celem fitness jest budowanie mięśni. Mężczyźni, którzy z powodzeniem pakują się na mięśnie, często stosują suplement przedtreningowy, który zawiera beta-alaninę. Jest to aminokwas, który działa poprzez zwalczanie zmęczenia mięśni. Zmęczenie mięśni jest normalnym zjawiskiem, które zdarza się u osób o każdym poziomie sprawności fizycznej i może poważnie zepchnąć Cię z toru. Bez zmęczenia mięśni można trenować ciężej, intensywniej i przez dłuższy okres czasu. Oznacza to lepsze wyniki.

Sposób działania beta-alaniny polega na tym, że zwalcza ona kwas, który gromadzi się w organizmie podczas treningu. Uważa się, że jest on szczególnie przydatny podczas pracy nad treningiem siłowym, a nawet przeprowadzono pewne badania, które wykazały potencjalnie pozytywny długoterminowy efekt wytrzymałościowy.

Twoim celem jest budowanie wytrzymałości

Jednym z problemów, na który ludzie często narzekają, jest brak wystarczającej ilości energii, aby przejść przez trening. Oznacza to, że będzie Ci trudno osiągnąć swoje cele fitness, a przynajmniej będzie to trwało dłużej niż się spodziewałeś. To właśnie tutaj przydają się suplementy zawierające kofeinę.

Kofeina może pomóc na wiele sposobów, z których wszystkie koncentrują się wokół poziomu twojej mocy wyjściowej. Działa ona poprzez stymulację twojego mózgu tak, że czujesz się czujny, skoncentrowany i mniej zmęczony podczas ćwiczeń.

Po prostu upewnij się, że trzymasz bezpieczną ilość kofeiny, ponieważ jej zbyt duża ilość może powodować negatywne skutki uboczne, takie jak drżenie, nerwowość i uczucie niepokoju.

Chcesz walczyć z wyczerpaniem lepiej

Jeśli chcesz być w stanie podjąć te długotrwałe działania, takie jak bieganie, piesze wędrówki i jazda na rowerze, to może być tak, że potrzebujesz czegoś, co nie tylko daje krótki wybuch energii, ale ma bardziej trwałe korzyści. Citrulina może być świetna do wypróbowania, ponieważ działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do tkanek Twojego organizmu. Oznacza to, że może ona pomóc w dostarczeniu organizmowi tlenu, którego potrzebują mięśnie, aby mógł on nadal funkcjonować, nawet podczas ćwiczeń wytrzymałościowych.

Wiele innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

To tylko bardzo krótka lista wielu przedtreningowych suplementów regenerujących, z którymi można eksperymentować. Pamiętaj tylko, że twoje decyzje powinny opierać się na twoich osobistych celach i na tym, co chcesz poprawić.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl