11 sierpnia 2021 Udostępnij

Sprawdzone sposoby na bardziej pozytywną perspektywę

W dzisiejszych czasach dość łatwo jest popaść w schematy odczuwania nieszczęścia i przygnębienia. Codziennie dostajemy od innych ludzi highlight reels, które są nam wciskane w twarz w mediach społecznościowych, a z tym wszystkim, co działo się w ostatnim roku, wiele osób ma problemy z utrzymaniem pozytywnego nastawienia. Jeśli jednak chciałbyś zrobić to, co możesz, aby poprawić swój nastrój i poczuć się lepiej z dnia na dzień, istnieje kilka sprawdzonych technik, które możesz wypróbować, aby rozwinąć bardziej pozytywne spojrzenie na życie. Przeczytaj dalej, aby poznać kilka pomysłów.

Medytuj każdego dnia

Medytacja nie jest nową koncepcją, ale wiele osób jeszcze nie odkryło mocy, jaką ta praktyka posiada. Siedząc i nic nie robiąc (jak wielu ludzi to opisuje) może czuć się dziwnie, ale to wszystko działa na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego, jak również ogólne spojrzenie. Oto kilka wskazówek, jeśli chcesz dać medytacji iść: Nie biegaj, zanim będziesz mógł chodzić. Zacznij od kilku minut, zanim wyjdziesz z łóżka rano. Medytuj rano, aby nie mieć wymówek w nocy, gdy stres weźmie górę. Jak czujesz się gotowy, powoli budować w górę czas medytować dla. 5 minut rano i wieczorem jest świetne, a nawet możesz robić dłużej, jeśli chcesz. Korzystaj z filmów o medytacji i aplikacji, które ci w tym pomogą. Nie wywieraj na siebie presji. Potrzeba praktyki, aby stać się lepszym w medytacji, jak większość rzeczy.

Wyobraź sobie, kim chciałbyś być

Stwórz w swoim umyśle obraz tego, kim chciałbyś być. Co robią każdego dnia? Jak się noszą? Z kim spędzają czas? Jak się czuje? Spróbuj codziennie pokazywać się jako ta osoba, nawet jeśli na początku będzie się to wydawało dziwne. W końcu zaczniesz czuć się bardziej jak osoba, którą chcesz być w naturalny sposób. Powodem, dla którego tak wielu ludzi walczy jest to, że trzymają się swojego negatywnego obrazu siebie i wzorców i nie próbują stać się bardziej świadomi siebie. Jeżeli ty możesz być skłonny pozwolić iść rzeczy ty zawsze wierzyłeś, i zostać świadomym czasów ty możesz być jaźnią sabotujący, ty możesz ruszać się naprzód. Pamiętaj, że łatwiej ci będzie naśladować to, kim chcesz być, jeśli spędzasz czas z właściwymi ludźmi. Toksyczni ludzie mogą łatwo sprowadzić nas na ziemię.

Wymień rzeczy, za które jesteś wdzięczny

Zbyt często skupiamy się na rzeczach, z których nie jesteśmy zadowoleni i których nie chcemy, zamiast na rzeczach, które nam się udają. Szkolenie mózgu, aby dostrzec pozytywy i rzeczy, za które należy być wdzięcznym może zająć trochę czasu, ponieważ jesteśmy tak uwarunkowani, aby najpierw zobaczyć rzeczy, które nie są w porządku. Dlatego właśnie warto poświęcić czas na wypisanie listy rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni każdego dnia, bez względu na to, jak małe się wydają.

Podejmij pozytywne kroki, aby zadbać o swoje zdrowie

Dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne może zapewnić ci spokój ducha. Upewnij się, że traktujesz swoje zdrowie poważnie: pij wodę, dużo śpij, jedz zbilansowane posiłki i ćwicz. Wykonuj badania kontrolne. Nie chcesz przecież przez jakiś czas ignorować problemu zdrowotnego, by później dowiedzieć się, że jest to jaskra. Wiedz, że jesteś wart wysiłku. Nie ma magicznego rozwiązania dla dobrego zdrowia!

Wiedz, kiedy szukać pomocy

Pamiętaj, że jeśli zmagasz się z problemem przez jakiś czas, możesz potrzebować pomocy. Terapia może być bardzo pomocna, podobnie jak wizyta u lekarza i wyjaśnienie swoich problemów. Nie ma wstydu w tym, że potrzebujesz dodatkowej ręki.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl