1 kwietnia 2022 Udostępnij

Przydatne wskazówki dla influencerów fitness, jak zarabiać pieniądze

Czy wiesz, że możesz przekształcić swoją miłość do fitnessu i blogowania w pełnoetatową pracę, która będzie sprawiać Ci przyjemność? A więc sprawa wygląda tak: jesteś guru w dziedzinie zdrowia i fitnessu, który ma już bloga lub stronę na Instagramie, gdzie dzieli się swoją podróżą treningową ze swoimi zwolennikami. Teraz myślisz o tym, aby zostać influencerem i przekształcić blog, który stworzyłeś dla zabawy, w poważny blog o zdrowiu, który pomoże Ci zarabiać pieniądze w prawdziwym życiu. Cóż, jest to całkiem proste i łatwe. W tym artykule, będziemy dzielić się kilkoma przydatnymi wskazówkami dla influencerów fitness, jak zarabiać pieniądze.

Stwórz internetowe studio fitness

Jeśli chcesz zostać influencerem fitness, to najlepszą opcją może być przeniesienie swoich zajęć na platformę online. W dobie globalnej pandemii, kiedy to pomimo wielu szczepień rządowych wzrasta liczba zachorowań na Omicron, wiele osób nadal nie czuje się komfortowo, jeśli chodzi o chodzenie na siłownię lub uczęszczanie na zajęcia fitness. Jeśli przeniesiesz swoje zajęcia do środowiska wirtualnego, będziesz w stanie zwiększyć swój zasięg i będziesz w stanie przeszkolić więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz zdecydować się na prowadzenie bezpłatnych zajęć próbnych, a następnie pobierać opłaty za pozostałe sesje lub prowadzić prywatne treningi online. Tak czy inaczej, pozwoli to szybko zarobić pieniądze, a Ty i tak będziesz mógł robić to, co kochasz! Aby zatrzymać klientów, można im zaoferować atrakcyjne oferty. Na przykład, jeśli ktoś zdecyduje się zasubskrybować Twój kanał lub wykupi abonament na Twoje filmy, możesz dać mu darmowy plan treningowy, przepisy na zdrowe jedzenie lub dodatkowe filmy. Te małe, ale przemyślane taktyki mogą być bardzo skuteczne!

Wykorzystaj media społecznościowe na swoją korzyść

Jeśli nie masz jeszcze strony w mediach społecznościowych, to czas ją założyć. Media społecznościowe nie tylko zwiększają zasięg, ale także otwierają przed Tobą wiele możliwości. Z drugiej strony, jeśli masz bloga fitness w mediach społecznościowych, ale nie publikujesz często, to najwyższy czas, abyś znów stał się aktywny. Odgrywa ona kluczową rolę w rozpoczęciu Twojej kariery jako influencera. Prowadzenie bloga w mediach społecznościowych to świetny sposób na zwiększenie swoich dochodów, ponieważ pomaga dotrzeć do tysięcy ludzi i oferuje wiele możliwości współpracy. Musisz nauczyć się podstaw influencer marketingu, używania słów kluczowych i innych taktyk mediów społecznościowych, aby zmaksymalizować swój potencjał i stać się kickass fitness influencer. Możesz sprawdzić innych influencerów i ich profile na Instagramie, aby dowiedzieć się, jak radzą sobie ze wszystkim, a może nawet zebrać kilka strategii, których używają.

Oferuj zasoby cyfrowe do pobrania

Jednym ze sposobów na zwiększenie swojej popularności jako guru w dziedzinie zdrowia i fitnessu jest oferowanie treści do pobrania, takich jak przepisy, plany treningowe, dzienniki fitness itp. Możesz zaoferować kilka produktów uzupełniających, ale większość z nich jest dostępna do pobrania. Plany te można podzielić na kategorie i ustalić cenę na najlepsze z nich. To pomoże Ci generować pieniądze przy minimalnym nakładzie pracy. Prawdopodobnie nie będziesz musiał ponownie układać ogólnych planów treningowych dla każdego klienta. Jednak dostosowanie diety lub planów ćwiczeń do typu ciała i celów każdego klienta to już inna historia. Można je wycenić inaczej, a nawet wyżej, ponieważ wymaga to większego wysiłku. Prawdopodobnie będziesz musiał wykazać się jakimś certyfikatem w zakresie badań żywieniowych, zanim zaczniesz podawać plany dietetyczne i fitness. Co więcej, aktualizowanie informacji i tych planów również nie wymaga wiele wysiłku. Jest to więc świetny sposób na utrzymanie przepływu pieniędzy. Sprawdź również - Opaska fitness, smardband - wybierz najlepszy. 

Rozważ transmisję na żywo

Raz na tydzień lub częściej możesz zaplanować transmisje na żywo dla swoich zwolenników. Zajęcia na żywo są świetną strategią marketingową. Dzięki temu Twoi zwolennicy, którzy nie wykupili abonamentu na Twój kanał treningowy, będą mieli okazję przyjrzeć się Twoim treningom i temu, co sprawia, że są one świetne. Wielu influencerów korzysta z tej możliwości, aby zdobyć nowych klientów i nawiązać współpracę z innymi markami. Wejście na żywo pomoże ci również zmaksymalizować zaangażowanie na twoim kanale i zdobyć nowych zwolenników. Dzięki temu algorytm będzie faworyzował Twój blog i sugerował go większej liczbie podobnie myślących osób.

Kluczem do zmaksymalizowania swojego potencjału zostania świetnym influencerem fitness jest bycie konsekwentnym i generowanie dobrych treści. W ten sposób zdobędziesz lojalną bazę fanów. W ten sposób inni influencerzy będą bardziej zainteresowani współpracą z Tobą, co w konsekwencji zwiększy Twoje szanse na generowanie przychodów. Po prostu bądź konsekwentny i nieustannie się staraj, a staniesz się guru fitness swoich marzeń.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl