21 grudnia 2023 Udostępnij

6 rzeczy, które kobiety muszą zrobić przed końcem roku

Już prawie czas na kolejne sylwestrowe świętowanie. Wszyscy mówią o tym, jak będą świętować wybicie północy, ale możesz się zastanawiać, czy jest jeszcze coś do zrobienia, zanim nadejdzie ten moment. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy, które kobiety muszą zrobić, aby znaleźć sukces, szczęście i zdrowie przed końcem roku.

1. Wykorzystaj swoje dni urlopu

Wielu pracodawców pozwala członkom zespołu na gromadzenie dni urlopowych przez cały rok. 1 stycznia, twój płatny czas wolny może wrócić do zera. Przepracowałeś już tyle godzin, aby je zarobić, więc wykorzystaj je, póki są dostępne.

Dla niektórych kobiet może to być łatwiejsze niż wykonanie. Ostatnie badanie wykazało, że 65,4% amerykańskich kobiet czuje się zbyt winnych, by wziąć wolne, w porównaniu do 54,5% mężczyzn. Dni urlopu istnieją po to, abyś mógł naładować się energią i wrócić do pracy w pozytywnym nastroju. Wykorzystaj je, aby cieszyć się wakacjami, nawet jeśli nie możesz wyjechać z miasta. Docenisz odpoczynek po złożeniu wniosku o wolne.

2. Przejrzyj swój roczny budżet

Zaplanuj trochę czasu, aby przejrzeć budżet, który dostał się przez ten ostatni rok. Co się udało, a co nie? Grudzień jest doskonałą okazją do reorganizacji budżetu, dzięki czemu można osiągnąć swoje cele finansowe bardziej bez wysiłku w nowym roku.

Zastanów się, co chcesz osiągnąć ze swoimi pieniędzmi i co się nie udało w ciągu ostatnich 11 miesięcy, a następnie wprowadź niezbędne poprawki w swojej ulubionej aplikacji budżetowej lub spersonalizowanym arkuszu kalkulacyjnym.

3. Zaplanuj coroczną wizytę u ginekologa

Większość lekarzy zaleca, że kobiety odwiedzają OB-GYN raz w roku. Otrzymasz środki zapobiegawcze, które zapewnią ci długotrwałe zdrowie, takie jak badanie piersi, badanie miednicy i ewentualnie badanie krwi. Jest to również jedyna okazja, aby wychwycić niektóre formy raka, które dotykają tylko ludzi z narządami rozrodczymi, takimi jak macica czy szyjka macicy.

Badania wykazują, że 13 000 kobiet w USA otrzymuje co roku diagnozę raka szyjki macicy. Rak ten jest uleczalny, jeśli zostanie wcześnie wykryty po wykonaniu przez lekarza wymazu Papanicolaou (Pap) i przeanalizowaniu pobranych komórek. Zaplanuj szybką wizytę na jakiś czas w ciągu najbliższego roku, aby bez kłopotu zająć się tym obowiązkiem.

4. Zdecyduj o celach na przyszły rok

Trudno jest czuć się gotowym na nowy rok, kiedy nie wiesz, jak wykorzystać kolejne 12 miesięcy swojego życia. Zastanów się nad swoimi celami życiowymi i stwórz jeden lub dwa na nadchodzący rok.

Być może chcesz w końcu odbyć tę podróż z bucket-list lub zapisać się na zajęcia w community college. Może chciałbyś rozpocząć nowe hobby z grupą przyjaciół. Cele, które wyznaczysz na nadchodzący rok, będą informować o innych krokach, które już podejmujesz, takich jak stworzenie bardziej efektywnego budżetu i zorientowanie się, kiedy rezerwować spotkania.

5. Umów się na wizytę u okulisty

Z wiekiem ludzie powinni częściej odwiedzać swojego okulistę. Zaplanuj ogólny egzamin u swojego okulisty na najbliższy rok, aby się z nim sprawdzić.

Będą zalecać, jak często powinieneś odwiedzić po sprawdzeniu ostrości widzenia i ciśnienia w oku. Zastanowią się również nad twoją historią medyczną i rodzinną, aby określić, czy jesteś bardziej narażony na utratę wzroku z powodu warunków takich jak zaćma lub jaskra.

6. Przekaż trochę pieniędzy

Początek nowego roku oznacza również, że sezon podatkowy jest tuż za rogiem. Wyprzedź potencjalny rachunek, przekazując pieniądze na swoje ulubione cele. Tak długo, jak będzie to miało miejsce w bieżącym roku i zachowasz zapisy swoich darowizn, Twój specjalista podatkowy odliczy te fundusze od należnego podatku. Dzięki temu zmniejszysz kwotę, którą będziesz musiał zapłacić w kwietniu, co jest kolejnym sposobem na pozytywne rozpoczęcie roku.

Zaplanuj te ważne zadania

Wykonanie tych istotnych rzeczy przed końcem roku stawia każdą kobietę o krok przed potencjalnymi problemami. Zaczniesz styczeń ze świetnym budżetem, zaplanowanymi wizytami lekarskimi i większym spokojem ducha. To najlepszy sposób na ustalenie priorytetów podczas żonglowania obowiązkami.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl