9 lipca 2021 Udostępnij

Co należy sobie uświadomić, jeśli chcesz stać się tak sprawny jak ludzie, których widzisz w telewizji

Myśl o tym, że z wiekiem nasze cele związane z kondycją fizyczną mogą się pogorszyć, może być niezwykle otrzeźwiająca. Ale kiedy szukamy sposobu na osiągnięcie doskonałej kondycji, zawsze patrzymy na sportowców i gwiazdy sportu. Ale ważne jest, aby pamiętać, że kiedy patrzymy na tych ludzi, czy naprawdę chcemy ich naśladować? Jeśli naprawdę chcesz mieć odpowiedni cel sportowy i być jak ludzie, których widzisz w telewizji, co naprawdę musisz zrobić? I czy jest to realistyczne?

Określ rzeczywisty cel treningowy

Określenie rzeczywistego celu, a nie tylko stwierdzenie, że chcesz być silny lub sprawny, daje perspektywę. A to oznacza, że gdy zaczniesz zyskiwać perspektywę, zyskasz motywację. Ale to oznacza, że musisz spojrzeć na to, co robią sportowcy i spróbować spełnić ich cele. Ale to wymaga poświęcenia, być może zbyt dużego poświęcenia, aby faktycznie osiągnąć te rzeczy. Ponieważ z wiekiem możemy być nieco słabsi fizycznie, ale musimy też pamiętać, że regeneracja jest ważna. A jeśli chodzi o to, czego sportowcy używają do regeneracji, czy jest to podolog sportowy, czy masażysta sportowy, jeśli naprawdę chcesz osiągnąć cele sportowe, które masz w głowie, musisz być oddany. A to oznacza dodanie dużo więcej czasu, aby zapewnić odzyskanie zdrowia, ale także nauczyć się, jak trenować tak, jak robią to sportowcy. Oznacza to oddanie o wiele więcej siebie dla sprawy, niż możesz sobie wyobrazić.

Co to osiągnie?

Jeśli chodzi o ogólną sprawność fizyczną, musisz mieć odpowiedni cel. I kiedy mamy uogólniony cel, zastanawiając się, czy to sprawi, że będziemy sprawniejsi i zdrowsi, jest to absolutnie w porządku, ale kiedy wkładamy tyle czasu i wysiłku we wstawanie o 5 rano, aby przebiec 10K, musimy zadać sobie pytanie, czy to osiągnie coś w naszym życiu. Bo trening jak sportowiec oznacza dawanie z siebie o wiele więcej niż myślisz. Chodzi o upewnienie się, że jesz odpowiednie ilości makroskładników, a jednocześnie poświęcasz dużo swojego czasu na ćwiczenia raz lub dwa razy dziennie, 6 dni w tygodniu. A ponieważ widzimy, że aktorzy i inni ludzie robią to, aby uzyskać kształt do roli, myślimy, że możemy być w stanie to zrobić, jak również. Ale dla tych ludzi, to jest ich praca. Musimy również pamiętać, że ci ludzie nie są po prostu dopasowane do życia, ale mają dużo presji. Modele fitness są fantastycznym przykładem, ponieważ nie tylko mają presję, aby pokazać 8-pack przy 5% tkanki tłuszczowej lub mniej, ale także będą musieli przegapić rzeczy w życiu. Więc będziesz musiał zadać sobie pytanie, czy naprawdę chcesz podjąć jakąś rygorystyczną rutynę, czy chcesz?

Co to jest Twój system dla sukcesu?

Ważne jest, aby mieć system w miejscu. Chodzi o to, aby upewnić się, że wiesz, do czego trenujesz, ale także upewnić się, że system jest zrównoważony. Czy pracując na etacie, masz możliwość chodzenia na siłownię dwa razy dziennie? I to właśnie o tych rzeczach musisz pamiętać na pierwszym miejscu. Ponieważ jeśli poświęcasz dużo czasu, aby być tak sprawny jak sportowiec, będziesz musiał upewnić się, że masz system na miejscu, dzięki czemu możesz trzymać się tego, ale także twoje życie nie cierpi w wyniku.

Możesz to zrobić, ale musisz być oddany

Nie można uciec od złej diety, ale trzeba uzyskać równowagę w prawo. Jest tak wielu ludzi, którzy poświęcili dużo czasu, aby być über smukły, jak Chris Hemsworth, a oni poszli w przeciwnym kierunku. I właśnie dlatego musisz zadać sobie prawdziwe pytanie: "Dlaczego chcę to zrobić?". Bo jeśli chodzi o to, żeby dobrze wyglądać w lustrze, to będzie się dobrze czuć tylko przez kilka miesięcy. Potem, zaczniesz zmieniać swoje cele. Ale jeśli robisz to dla zdrowia i kondycji, możesz z pewnością postawić sobie za cel bycie tak sprawnym jak sportowiec 20 lat młodszy od ciebie, ale może być punkt, w którym jesteś zadowolony ze swojego poziomu sprawności, ponieważ ludzie w twoim wieku walczą, by cię dogonić. W takim przypadku możesz usiąść wygodnie i zrelaksować się, mając pewność, że ciężko pracowałeś, aby stać się tak dobrym jak sportowiec 20 lat młodszy od Ciebie, ale na pewno jesteś najlepszym sportowcem w swojej kategorii wiekowej!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl