24 lipca 2021 Udostępnij

Co trzeba wiedzieć przed założeniem ogrodu warzywnego

Założenie ogrodu warzywnego brzmi jak świetny pomysł, prawda? Kto nie lubi smak warzyw świeżych z ogrodu i, oczywiście, są one zawsze tak piękne, aby spojrzeć na zbyt. Jest jednak kilka rzeczy, które należy rozważyć, zanim po prostu wyrzucisz nasiona na podwórko. Oto kilka wskazówek, aby pamiętać, zanim się w swoim ogrodzie rowek.

Określ, co chcesz sadzić

Niektóre rośliny warzywne są bardziej pracochłonne niż inne, a niektóre muszą być sadzone w różnych porach roku niż inne, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, który otrzymuje opady śniegu. Odrób swoją pracę domową i upewnij się, że jesteś gotowy do opieki nad roślinami, które zamierzasz sadzić w swoim nowym ogrodzie warzywnym.

Poszukaj światła

Będziesz musiał obserwować kilka cykli słonecznych w ciągu dnia na swoim podwórku. Rośliny wymagają specyficznej ekspozycji na światło słoneczne. Niektóre rośliny potrzebują dużo światła słonecznego, inne radzą sobie lepiej, gdy jest więcej cienia. Na przykład pomidory wymagają dużo światła słonecznego, więc będziesz potrzebował otwartego podwórka z dużą ekspozycją na słońce, jeśli chcesz je uprawiać.

Tanie podręczniki Biologia na czasie zobacz !

Przygotowanie podwórka

Aby przygotować obszar stoczni, gdzie chcesz rosnąć, trzeba będzie usunąć sod z góry. Jeśli zaczynasz późno w roku, będziesz chciał po prostu wyciąć sod z dala z łopatą. W przyszłości jednak, będziesz chciał zadusić trawę gazetą (warstwa około 5 arkuszy) i położyć kompost na tym. To zapewni to, czego potrzebujesz, aby rozpocząć ogród warzywny.

Płacenie za zaopatrzenie

Aby dbać o ogród warzywny, trzeba będzie kupić różne materiały, z których wszystkie zależą od tego, co rzeczywiście rośnie. Aby nie musieć sięgać do konta oszczędnościowego, możesz wziąć małą pożyczkę od prywatnego pożyczkodawcy. Nie martw się, poszukiwania nie mają żadnego wpływu na Twój kredyt. Dzięki temu będziesz mieć to, czego potrzebujesz, bez narażania się na kłopoty finansowe.

Obróbka gleby

Aby prawidłowo obrabiać glebę, będziesz potrzebował kilku narzędzi. Najważniejszymi z nich są łopata i orka. Uprawianie kultywuje glebę tak, że łatwiej jest dodać w dodatkowych składników odżywczych. Należy jednak uważać, aby nie uprawiać zbyt mocno, ponieważ może to uszkodzić robaki i inne mikroorganizmy żyjące w glebie.

Sadzenie

Po uprawie gleby nadszedł czas na sadzenie wybranych przez Ciebie roślin warzywnych. Najlepszą rzeczą w sadzeniu własnych warzyw jest to, że wiesz dokładnie, co opieka otrzymali. Nie będziesz musiał się martwić o to, jakie pestycydy lub inne środki chemiczne zostały użyte w procesie uprawy. Pamiętaj, aby podlewać je w zalecanych porach. Brak wody może zdecydowanie zabić rośliny, które pracowałeś tak ciężko, aby utrzymać wzrost przez letnie miesiące. Jeśli nie znasz zalecanych czasów podlewania, lokalne centrum ogrodnicze będzie w stanie Ci powiedzieć.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl