4 grudnia 2020 Udostępnij

Jak COVID-19 zmienił sposób, w jaki myślimy o naszych domach

Jak COVID-19 zmienił sposób, w jaki myślimy o domu
Ze względu na napięty harmonogram pracy i zobowiązania społeczne większość z nas nie spędzała tyle czasu w domu przed pandemią. COVID-19 zmusił nas do ponownego przemyślenia tego, jak postrzegamy naszą przestrzeń życiową.

Nagle cały czas byliśmy w domu, pracowaliśmy i uczyliśmy się zdalnie. To uświadomiło nam, jak ważny jest funkcjonalny i wygodny dom.

W ten sposób COVID-19 zmienił sposób, w jaki myślimy o domu.

KOMFORT PRZEDE WSZYSTKIM
W obliczu trwającej pandemii ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy czuli się dobrze w naszych domach. Nasze domy powinny być miejscem bezpieczeństwa, spokoju i pozytywnej energii.

Wszystko zaczyna się od dobrego snu. Jeśli nie śpimy wystarczająco dużo, brakuje nam energii i motywacji do pracy, ćwiczeń lub zabawy z członkami rodziny. Sen ma niezliczone korzyści zdrowotne, dlatego wybór odpowiedniego łóżka ma kluczowe znaczenie.

Meble i wystrój sypialni powinny być starannie dobrane, aby podkreślić wygodę i spokój. Wygodne łóżko i dużo światła mogą wpływać na nastrój i poziom energii do tego stopnia, że ​​nie należy tego lekceważyć. Powinieneś kupić wysokiej jakości, wygodny materac, aby zapewnić sobie potrzebne wsparcie.

BARDZO WAŻNA JEST DOBRA ORGANIZACJA.
Biorąc pod uwagę fakt, że wielu z nas musiało dostosować się do telepracy i założyć domowe biuro, podkreślono potrzebę posiadania oddzielnego miejsca do pracy. Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest, aby nasz kącik biurowy był przynajmniej częściowo oddzielony od reszty domu. Praca na kanapie i oglądanie telewizji lub próba połączenia konferencyjnego z dala od zgiełku kuchni może negatywnie wpłynąć na motywację.

Jeśli mieszkasz w małym domu i nie możesz zamienić całego pokoju w domowe biuro, powinieneś przynajmniej spróbować stworzyć oddzielną przestrzeń do pracy w rogu salonu. Wskazane jest również utworzenie oddzielnego miejsca do pracy, w którym nie będzie słychać rozmów biznesowych partnera ani zabaw dzieci.

UPORZĄDKOWANIE PRZESTRZENI
J
est takie przysłowie, że uporządkowana przestrzeń daje uporządkowany umysł. Życie w zagraconym domu może nasilać twój niepokój. W tym roku zdaliśmy sobie sprawę, jak wiele niepotrzebnych rzeczy zgromadziliśmy przez lata, które zajmują miejsce, ale nic nie służą.

W rezultacie większość z nas zaczęła odkręcać i wyrzucać wszystkie niepotrzebne rzeczy, takie jak stare walizki, ubrania, których nie nosimy itp.

NATURALNE ELEMENTY
Podczas pandemii okazjonalne spacery pomogły nam nabrać energii i zdobyć trochę słońca i witaminy D. Jednak niektórym krajom nie wolno było nawet wychodzić na zewnątrz i chodzić na zewnątrz. Było to szczególnie trudne dla osób mieszkających w blokach, w małych mieszkaniach bez tarasu i ogrodu. Wszystko to pchnęło nas w kierunku jeszcze większego związku z naturą, wprowadzając do naszych domów naturalne elementy, takie jak zieleń, drewniane meble, kamienne czy ceramiczne detale itp. Wierz lub nie, wystrój Twojego domu ma znaczący wpływ na Twoje zdrowie. Wierz lub nie, wystrój domu ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Dodatek naturalnych składników organicznych pozytywnie wpływa na nastrój, a tym samym na zdrowie.Na przykład rośliny domowe oczyszczają powietrze w domu i dodają poczucia spokoju. Świetnie prezentują się również w każdym pomieszczeniu. Kamienne płytki w łazience, drewniane krzesła, wełniane koce ... wszystkie te naturalne materiały pomogą stworzyć relaksującą atmosferę w Twoim domu.

ZABARWIENIE
Innym sposobem, w jaki COVID-19 zmienił sposób, w jaki myślimy o naszych domach, jest kolorystyka i to, jak ważne jest, aby mądrze je wybierać.Mile widziane jasne, przyjemne, a nawet ziemiste kolory. Powinieneś dążyć do neutralnych, spokojnych odcieni w sypialni i dużej ilości zieleni i beżu w swoim salonie. Zieleń kojarzy się ze spokojem, a naukowcy uważają ją nawet za czynnik redukujący stres. Badania wykazały nawet, że ekspozycja na zieleń może pomóc ci żyć dłużej.Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Ze względu na środki dystansowania społecznego i telepracę rok 2020 był bardzo trudnym rokiem dla naszego zdrowia psychicznego. Wielu z nich zostało odizolowanych od przyjaciół i pozostawionych bez wsparcia emocjonalnego. Inni tęsknili za bardzo potrzebnym pokojem.

W tym roku bardzo ważne stało się stworzenie prywatnej przestrzeni, w której można się zrelaksować i nabrać sił lub zrelaksować się podczas kojących zajęć.

Specjalny kącik do czytania lub strefa jogi, w której można spokojnie medytować przed powrotem do codziennych obowiązków, może pomóc w osiągnięciu lepszych wyników. To może być twoje święte miejsce, w którym możesz po prostu zwolnić

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl