15 kwietnia 2022 Udostępnij

7 najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się podwójnego podbródka

Podwójny podbródek jest dość często kojarzony z brakiem odpowiedniej aktywności fizycznej i niewłaściwą dietą. Jednak, mimo że czynniki te mogą mieć na to duży wpływ, podwójny podbródek jest raczej związany z pewnymi czynnikami genetycznymi. To, czy podwójny podbródek pojawi się z czasem, czy nie, zależy od cech i właściwości fizycznych danej osoby. Jeśli jesteś jedną z tych osób, istnieje kilka metod, które możesz zastosować, aby go zredukować i sprawić, że będzie prawie niewidoczny.

Utrzymanie nawodnienia i zdrowszy tryb życia

Jak już wcześniej wspomniano, główny czynnik, który sprawia, że u niektórych osób pojawia się podwójny podbródek, jest związany z predyspozycjami genetycznymi danej osoby, jednak jeśli masz skłonności do tej cechy charakteru, istnieją pewne zmiany, które możesz wprowadzić w swoim codziennym stylu życia, aby zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia. U niektórych osób tłuszcz odkłada się na całym ciele, u innych w udach, a u jeszcze innych na brzuchu lub w górnej części ciała. Niezależnie od tego, co się dzieje, posiadanie kilku kilogramów więcej niż zwykle sprawia, że tłuszcz jest widoczny.

Radzimy, by starać się prowadzić zdrowszy tryb życia, stosując lepszą dietę i dbając o kondycję fizyczną. Nawadniaj się, ponieważ udowodniono, że picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest skuteczną metodą zapobiegania wiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Woda sprawia, że jest ona elastyczna i bardziej sprężysta, co nadaje jej naturalny blask.

Ultradźwiękowe fale dźwiękowe

Istnieje wiele metod redukcji i pozbycia się podwójnego podbródka. Jedną z najnowszych metod, która stała się dość popularna w ciągu ostatnich kilku lat, jest zastosowanie terapii ultradźwiękowej lub w skrócie Ultherapy. Procedura ta jest nieinwazyjna i okazała się dość skuteczna, jeśli chodzi o redukcję podwójnego podbródka. Jej technologia opiera się na tej samej zasadzie, co ultradźwięki, które wykonuje się u lekarza. Spośród wszystkich metod i sposobów pozbycia się podwójnego podbródka ta przynosi najdłużej utrzymujące się rezultaty. Cały zabieg trwa nie dłużej niż godzinę, jest bezbolesny, a jego efekt końcowy jest nadzwyczajny. Pierwsze widoczne rezultaty pojawiają się w ciągu miesiąca lub dwóch i utrzymują się do 12 lub 18 miesięcy. Poza tą opcją, jako stałe rozwiązanie pozostaje Ci chirurgia, jednak jeśli chcesz uniknąć takich interwencji i upewnić się, że nie pójdziesz pod nóż, najbliżej podobnych rezultatów jesteś dzięki zabiegowi Ultherapy.

Rutyna z piłką tenisową

Ćwiczenia z piłką są na tyle proste i łatwe, że można je wykonywać codziennie. Najlepsze jest to, że nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut, a rezultaty będą widoczne już po kilku pierwszych miesiącach. Umieść piłkę tenisową lub małą piłeczkę - zależnie od tego, co Ci odpowiada - pod brodą i pochylając się do przodu i do tyłu, przesuwaj piłkę w górę i w dół pod brodą. Powtarzaj tę czynność pięć razy dziennie, w pięciu sesjach po 5-6 powtórzeń na sesję.

Spójrz w górę

Innym sposobem na naturalne pozbycie się podwójnego podbródka jest odchylenie się do tyłu, tak aby patrzeć prosto w sufit nad głową. Spróbuj wykonać gwałtowne ruchy wargami, tak jakbyś chciała kogoś pocałować, i rób to, patrząc w górę na sufit. Powtarzaj tę czynność kilka razy w ciągu dnia przez kilka minut i pamiętaj, aby nie spaść z krzesła, ponieważ może to spowodować zawroty głowy.

Unikaj nasyconych tłuszczów i cukrów

Jak już wspomniano w pierwszym akapicie, powinieneś wprowadzić zdrowszą dietę, a tym samym spróbować zrzucić kilka zbędnych kilogramów, aby uzyskać lepszy efekt. Jednym z cichych zabójców powodujących odkładanie się tłuszczu w okolicach podbródka są przetworzone cukry i tłuszcze, które można znaleźć w śmieciowym jedzeniu i ulubionym batoniku snickers. Zdecydowanie zalecamy trzymanie się od nich z daleka, nie tylko po to, by pozbyć się podbródka, ale także by zmniejszyć ryzyko zachorowania na inne choroby związane z niewłaściwą dietą.

Wzmocnienie języka

Jedną z naturalnych metod jest wypróbowanie czegoś, co nazywa się "ćwiczeniem języka". Metoda ta jest dość prosta i nie zajmie Ci wiele czasu w ciągu dnia. Proces jest prosty, wystarczy wziąć język, wysunąć go maksymalnie do przodu, a następnie spróbować w jakiś sposób pochylić go do góry, aby znalazł się w jednej linii z nosem. Natychmiast poczujesz ucisk w dolnej części podbródka, co oznacza, że technika działa. Powtarzaj tę czynność przez kilka minut w ciągu dnia, każdego dnia, aż zobaczysz rezultaty.

Stosuj naturalne produkty do pielęgnacji skóry

Ostatnią, choć nie mniej ważną, skuteczną metodą redukcji podwójnego podbródka jest stosowanie naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, które poprawiają elastyczność i napięcie skóry pod podbródkiem. Wypróbuj te, które mają działanie przeciwstarzeniowe i regularnie nawilżaj skórę. Pamiętaj, aby rano i wieczorem stworzyć rutynowy program pielęgnacji skóry i wytrwać w nim przez dłuższy czas.

Najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość i spróbować wdrożyć kilka z tych metod jednocześnie. Pamiętaj o zmianie diety, ćwiczeniach i dbaniu o skórę - wszystko to jednocześnie, w różnych porach dnia. W ten sposób przyspieszysz proces i w krótkim czasie zobaczysz rezultaty.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl