7 października 2021 Udostępnij

Jak cieszyć się latem z bliskimi seniorami

Wraz z nadejściem sierpnia, nadeszły ostatnie dni lata. W zależności od tego, gdzie mieszkasz w kraju, może Ci pozostać tylko miesiąc lub dwa ładnej pogody - chcesz wyjść na zewnątrz i cieszyć się nią! Jak zamierzasz wykorzystać resztę tego ciepłego, słonecznego sezonu?

Jeśli w Twoim życiu jest ukochany senior, czy szukasz przyjemnych, bezpiecznych i przyjaznych seniorom letnich zajęć, których mógłbyś spróbować zanim powróci stary człowiek zima? Na szczęście jest jeszcze dużo czasu, abyś Ty i Twój bliski mógł cieszyć się letnim sezonem. Czytaj dalej, aby odkryć ekscytujące rzeczy, które możesz robić latem!

Joga na krześle na świeżym powietrzu

Utrzymanie regularnej rutyny fitness jest kluczowe dla zdrowego starzenia się. Czy Twoja ukochana osoba kiedykolwiek angażowała się w stymulującą i satysfakcjonującą praktykę jogi na krześle? Joga na krześle jest świetna dla ludzi w każdym wieku, ponieważ zawiera mentalne i fizyczne ćwiczenia wzmacniające, tak jak joga na podłodze. Jedyna różnica polega na tym, że pozy zostały nieco zmienione, aby umożliwić siedzenie tym, którzy nie mogą stać przez dłuższy czas. Joga na krześle jest korzystna dla osób z artretyzmem, problemami z poruszaniem się i wszelkimi innymi bólami ciała.

A ponieważ pogoda jest teraz tak piękna, dlaczego nie ćwiczyć jogi na krześle na zewnątrz? Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka wygodnych krzeseł. Ustaw je pod dużym, zacienionym drzewem, obejrzyj swój ulubiony filmik z ćwiczeniami jogi na krześle i zacznij się ruszać! Jeśli jesteś zagorzałym joginem, nie krępuj się zabrać ze sobą kadzidełek i dzwoneczków do medytacji. Oczywiście upewnij się, że Ty i Twój członek rodziny jesteście ubrani w wygodne, elastyczne ubrania.

Spacer po parku

Nie ma nic lepszego niż spacer po parku, kiedy jest soczysty, zielony i pełen ludzi cieszących się wspaniałą letnią pogodą. To najlepszy czas w roku, aby cieszyć się pięknym śpiewem ptaków wśród drzew i wdychać świeże, sezonowe powietrze.

Zabierz swojego ulubionego seniora na miły spacer po parku miejskim. Pamiętaj, aby ubrać się odpowiednio, w odpowiednie buty do biegania, kapelusze przeciwsłoneczne i oddychające ubrania. Jeśli senior korzysta z chodzika lub wózka inwalidzkiego, upewnij się, że jest on w dobrym stanie i nadaje się do jazdy. Posmaruj się kremem z filtrem, spakuj kilka butelek wody i ruszaj na spacer!

Lunch w ogrodzie

Tego lata zafunduj bliskiej osobie poczęstunek w ogrodzie. Zaproś go na herbatę, kawę, wypieki i co tylko dusza zapragnie w słoneczne popołudnie.

Pomoc w domu

Niezależnie od tego, co zdecydujesz się robić, możesz potrzebować dodatkowego zestawu rąk do pracy w domu. Profesjonalny pracownik wsparcia osobistego (PSW) może pomóc Ci zorganizować letnie zajęcia dla Ciebie i Twojej bliskiej osoby oraz upewnić się, że wszyscy są bezpieczni, zdrowi i szczęśliwi podczas ich wykonywania.

Pozostało już tylko kilka tygodni tego wspaniałego sezonu, wyjdź na zewnątrz i ciesz się nim! Ćwicząc jogę na krześle, idąc na spacer, czy jedząc lunch na świeżym powietrzu, Ty i Twój bliski senior możecie wykorzystać ostatnie dni lata.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl