5 maja 2022 Udostępnij

Przewodnik, jak perfekcyjnie wykonać makijaż w 2022 roku

Kiedy przypominasz sobie, jak robiłaś makijaż w liceum, nie możesz zaprzeczyć, że pewnie nieraz się boczysz. Przypominasz sobie ten pudrowy podkład, zbyt cienkie brwi i jasnoniebieski cień do powiek, który stosowałaś w sposób nieironiczny. Gęste brązy są modne, ale czy się utrzymają? Plamki na ustach to już moda, ale czy za miesiąc będzie tak samo? Trendy w makijażu zmieniają się tak samo szybko jak trendy w modzie: to, co 5 lat temu wyglądało fantastycznie i wzbudzało podziw lub zazdrosne spojrzenia na ulicy, dziś będzie wzbudzać spojrzenia z innego powodu. Trendy w makijażu zmieniają się nie tylko pod względem koloru czy sylwetki, jak to ma miejsce w przypadku mody, ale także pod względem składu noszonego przez nas makijażu. W miarę jak pielęgnacja skóry znalazła się w centrum uwagi opinii publicznej, makijaż ewoluował, aby bardziej dbać o nią, a mniej ją zakrywać.

Tegoroczne trendy w makijażu w 2022 roku są diametralnie różne: od makijażu typu "barely there" z mineralnym podkładem w pudrze, po jaskrawe i kolorowe makijaże z wyrazistym eyelinerem. Przyjrzyjmy się niektórym z najmodniejszych sposobów na wykonanie makijażu w tym roku.

Świetliste spojrzenie

Rok 2022 to przede wszystkim Blask! Wiele fanek makijażu nie miało zbyt wielu okazji do wykorzystania swoich umiejętności, dlatego też rozwinęły swoje umiejętności w kierunku czegoś nieco bardziej subtelnego. Jednym z najbardziej lubianych makijaży w 2022 roku jest makijaż rozświetlony, rozświetlony i minimalistyczny. Nie chodzi tu o całkowite zakrycie skóry, ale o aspekt pielęgnacyjny makijażu i utrzymanie twarzy w jak najbardziej naturalnym stanie, tak aby zminimalizować potrzebę makijażu. Konsystencja podkładu jest gładka i błyszcząca, dzięki czemu skóra wygląda jak po prysznicu. Zamiast podkładu w pełni kryjącego, zastosuj krem BB. Zamiast błyszczącego rozświetlacza, zastosuj coś gładkiego i odbijającego światło. Kremowe róże do policzków dodadzą Twojej i tak już pięknej twarzy naturalnego, słonecznego wyglądu.

Brwi w dół

Ekscytujące, krzaczaste brwi są na czasie! Przez dziesięciolecia brwi przeszły wiele zmian: wystarczy pomyśleć o latach dwudziestych i dziewięćdziesiątych! Na szczęście w dzisiejszych czasach, zarówno krzaczaste, jak i naturalnie wyhodowane, są na czasie. To, jak wyglądają brwi, naprawdę dopełnia ogólny wygląd twarzy. W ostatnich latach brwi stały się czymś w rodzaju znaku rozpoznawczego i trend ten nie przeminie w najbliższym czasie. Aby nadać brwiom bardziej naturalny wygląd, polecamy długotrwały pisak do brwi: "tusz" łatwo się nakłada, dając efekt naturalnych włosków brwi. Jeśli chcesz uzyskać pełniejszy, bardziej wyrazisty wygląd, wybierz kredkę do brwi. Oba produkty nakładaj raczej lekką ręką, niż zbyt intensywnie, a następnie nakładaj kolejne warstwy, jeśli chcesz uzyskać bardziej wyrazisty efekt.

Odważny liner

W odpowiedzi na ogólne szare nieszczęście ostatnich kilku lat, niektóre miłośniczki makijażu zaczęły stosować naprawdę odważne, nowoczesne i ekscytujące rozwiązania, aby nadać swoim twarzom świeży wygląd. Jednym z takich trendów jest odważny, kolorowy eyeliner, zwłaszcza w odcieniach negatywnych. Ten styl nawiązuje do lat sześćdziesiątych: inspiracją może być Twiggy. Jeżeli zdecydujesz się na tak odważny makijaż oka, najlepiej będzie, jeżeli ograniczysz do minimum pozostałe elementy swojej stylizacji. Aby uzyskać świeży i naturalny wygląd twarzy, skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących świetlistego wyglądu. Mniej znaczy więcej, jeśli jeden z elementów Twojego makijażu jest odważny, dlatego zrezygnuj z jaskrawych ust. Niektóre miłośniczki makijażu używają nawet kolorowych linerów i cieni, aby stworzyć pełne grafiki na i nad okiem. Pomyśl o płomieniach z lat 80-tych lub błękitnym niebie z białymi, puchatymi chmurkami. Możliwości są nieograniczone. Jeśli używasz kredki, upewnij się, że jest ona bardzo ostra i mocno naciągnij skórę podczas jej nakładania. Liner w płynie nakłada się nieco łatwiej. Wszelkie nierówności zakamufluj korektorem w płynie.

Luźne usta

Zamiast jaskrawo kolorowych, bardzo wyrazistych ust o ostrych krawędziach, które przez ostatnie kilka lat królowały na listach przebojów, obserwujemy trend na kolorowe, ale rozproszone usta. Usta rozproszone dobrze współgrają z naturalną, rozświetloną twarzą i są obecnie najczęściej spotykane z błyszczykiem w odcieniu tinted. Błyszczyk nakładamy na środek ust, a następnie rozprowadzamy go na zewnątrz, aż do linii warg. Jeżeli nie lubisz błyszczyków, użyj pędzelka do makijażu ust. Przed nałożeniem pomadki nawilż usta i rozprowadź ją za pomocą pędzelka od środka ust w kierunku linii warg. Kilka razy wytrzyj pomadkę, aby nadać jej subtelny, a nie niedokończony wygląd.

Ostatnie słowa

Wszystkie tegoroczne trendy w makijażu świetnie do siebie pasują. Wykorzystując kilka z najlepszych pomysłów, możesz stworzyć wspaniały makijaż, który będzie do Ciebie przemawiał i podkreśli Twoje atuty. Pamiętaj, że makijaż ma być zabawą! Próbuj nowych rzeczy; nawet jeśli nie przypadną Ci do gustu, to przynajmniej próbowałaś!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl