24 kwietnia 2023 Udostępnij

5 wskazówek jak maksymalnie wykorzystać treningi

Wykonywanie treningu jest jednym z najbardziej powszechnych zdrowych nawyków na świecie. Mnóstwo ludzi robi to, ale czy dostają najwięcej z tego doświadczenia? Jeśli chcesz wiedzieć, że twój trening jest najlepszy, jaki może być dla twoich celów, ważne jest, aby zrozumieć sposoby zwiększenia działań. Ten przewodnik ma niektóre z najbardziej przydatnych wskazówek dla maksymalizacji treningów, więc twoje fizyczne ja jest coraz najlepsze doświadczenie.

Zrozum, dlaczego ćwiczysz

Istnieje wiele powodów, dla których możesz zdecydować się na trening, od utraty wagi do przyrostu masy mięśniowej. Wiedząc, co pracujesz w kierunku pozwoli Ci znaleźć i zrobić odpowiednie ćwiczenia dla konkretnych celów, które następnie poprawią wydajność sesji ćwiczeń. Na przykład, nie ma większego sensu robienie bicepsów, jeśli chcesz wzmocnić mięśnie brzucha. Istnieją również grupy ćwiczeń, które pomagają budować ogólną wytrzymałość i siłę, dzięki czemu możesz podnieść swoją grę, gdy nadejdzie właściwy czas.

Pracuj z białkiem

Białko jest jednym z najlepszych wspierających źródeł odżywczych, dzięki którym treningi są bardziej efektywne. Z dobrym wyborem produktów takich jak ten, który pochodzi od krów karmionych trawą, jest wystarczająco łatwo dodać go do swojej rutyny treningowej bez powodowania zakłóceń, a wyniki zmienią wynik twoich normalnych ćwiczeń. Białko pomaga budować mięśnie i wspiera zdrowy wzrost, jednocześnie zwalczając rozpad i jest genialnym sposobem na uzupełnienie każdego planu ćwiczeń.

Pomyśl o swoich nawykach dotyczących snu

Twój trening nigdy nie będzie w 100% wpływowy, jeśli nie dostaniesz wystarczająco dużo snu. Niespokojny lub brak snu jest kontrproduktywny, jeśli chodzi o wykorzystanie w pełni swoich treningów. Głównym powodem jest to, że twoje ciało po prostu nie może reagować w sposób, który chcesz, ponieważ nie miał areny dla wystarczającej rekonwalescencji. Formuła jest prosta: jeśli dostaniesz odpowiednią ilość snu, twoje treningi będą o wiele bardziej udane. Tak więc, jeśli jest to problem w swoim życiu, spróbuj znaleźć sposób, aby uczynić go lepiej, a bardziej pozytywne wyniki treningowe będą wynikać naturalnie.

Spróbuj zwiększyć poziom serotoniny

Ćwiczenia daje umysł dopaminy, ale aby dostać się w tym headspace trzeba znaleźć pozytywne połączenie z poziomu serotoniny pierwszy. Aby tap do tego, to jest o znalezienie warunków, które sprawiają, że dla szczęśliwego, bardziej zrelaksowany trening. Idąc do sesji ćwiczeń zestresowany i urażony nigdy nie będzie optymalne warunki dla najlepszych wyników, i to jest, gdzie serotonina wchodzi w grę. Można ją zwiększyć i zarządzać nią poprzez skupienie się na drobnych rzeczach, takich jak znalezienie idealnej listy odtwarzania, upewnienie się, że masz wygodny sprzęt do ćwiczeń i trzymanie dużej butelki z płynem do nawadniania w pobliżu. Zadbaj o to, by Twój umysł był szczęśliwy, a Twoje ciało będzie lepiej przygotowane do zaangażowania się w to, co jest na stole.

Zwiększ motywację dzięki interwałom

Rozdrobnione treningi w ciągu dnia działają lepiej na osoby, którym brakuje motywacji. Oznacza to, że jesteś w stanie rozbić ćwiczenie na mniejsze, bardziej intensywne partie, a tym samym uniknąć przestymulowania i przytłoczenia, które często może się zdarzyć podczas jednego dużego impulsu treningowego. W ten sposób wszystkie iteracje są zmaksymalizowane pod względem efektu i wpływu, a po zakończeniu dnia będziesz miał poczucie, że osiągnąłeś więcej. Upewnij się, że bierzesz również dzień odpoczynku, ponieważ ważne jest, aby dać ciału czas na rekalibrację i jest to jedyny sposób na uniknięcie kontuzji.

Maksymalizacja treningów jest łatwa do wykonania. Unikanie zadania tylko pogorszy sprawę, więc podejmij bezpośrednie podejście i skup się na rzeczach, które pracują dla twojej podróży.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl