12 stycznia 2022 Udostępnij

Jak zostać odnoszącą sukcesy blogerką urodową

Masz jakąś wiedzę i hacki, którymi chcesz się podzielić z całym światem? Założenie bloga da Ci platformę, dzięki której będziesz mógł dotrzeć do ludzi, uczyć i łączyć, a nawet zarabiać pieniądze. Jak więc założyć bloga? Oto przewodnik dla osób, które nie są zbyt zaawansowane technologicznie, jak zostać blogerką kosmetyczną:

Znajdź swój cel

Z pewnością Twój blog będzie skupiał się na urodzie i modzie, ale upewnij się, że nie poruszasz zbyt szerokiej tematyki. Najlepiej jest wybrać jeden obszar tematyczny i podążać w tym kierunku. Na przykład, możesz skupić się na recenzjach produktów lub pomagać ludziom, którzy chcą wyglądać jak milion dolców przy ograniczonym budżecie. Może po prostu chcesz się pochwalić swoimi zakupami kosmetycznymi i doświadczeniami z rozpakowywania. Lista punktów skupienia jest nieskończona, ale upewnij się, że wybrałeś swój i trzymaj się go.

Opt For A Niche

Następnie, Twój blog potrzebuje niszy, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na sukces. To najlepiej zdecydować się na dwa lub trzy nisze i nie iść zbyt ogólne z postów. Później, zawsze można podjąć różne nisze i dodać je do swojej listy, ale na razie, pobyt zwięzły. Niektóre z nisz, które możesz wybrać to pielęgnacja skóry, makijaż, paznokcie, produkty high-end, piękno w budżecie, minimalistyczne piękno, zielone piękno, itp.

Wymyśl chwytliwą nazwę

W branży urody i mody, wiele z nich leży w nazwie, więc upewnij się, że wymyślisz coś chwytliwego, co pozostanie w pamięci i będzie łatwo wpadać w ucho. Tworząc swoją unikalną, osobistą stronę internetową, możesz polegać na domenie .ME, ponieważ jest ona unikalna, chwytliwa i dość popularna wśród znanych, globalnych marek. Upewnij się, że Twoja nazwa wyjaśnia, kim jesteś i czym się zajmujesz, aby ludzie od razu wiedzieli, z kim mają do czynienia i czego mogą się spodziewać. Dzięki domenie .ME wprowadzisz odrobinę tajemniczości i intrygi, czyli tego, czego potrzebuje każdy blog o urodzie.

Wybierz swoją platformę

Istnieje wiele darmowych platform do wyboru, takich jak Blogger, Wix i Squarespace, ale mają one wiele wad, takich jak nieprofesjonalny wygląd, ograniczone możliwości dostosowywania, niskie opcje monetyzacji, brak kontroli itp. Większość ekspertów używa dziś WordPressa, który jest doskonałym wyborem dla blogerów, zwłaszcza początkujących. Możesz używać WordPressa za darmo, ale musisz zapłacić za hosting i domenę, oczywiście. Ta platforma jest elastyczna i łatwa w użyciu, więc zacznij od tego.

Zainstaluj wtyczki

Dodaj funkcjonalność do swojego bloga za pomocą wtyczek. Na przykład, wtyczki takie jak MetaSlider dodają piękne obrazy do Twoich postów, dzięki czemu możesz przyciągnąć uwagę swoich gości natychmiast. Z drugiej strony, Optin Forms pozwalają na zwiększenie listy e-maili, a Instagram Feed pozwala na zwiększenie liczby zwolenników poprzez wyświetlanie postów z mediów społecznościowych na Twoim blogu.

Twórz interesujące treści

Treść jest najważniejszą częścią każdego bloga, w tym niszy kosmetycznej. Bez względu na to, jak ładna jest Twoja konfiguracja, jeśli nie masz przydatnych treści, nie uda Ci się osiągnąć sukcesu. Postaw na oryginalność - pokaż swoje opinie, różne sposoby robienia czegoś i używania produktów. Jeśli chcesz odnieść sukces jako blogerka kosmetyczna, postaraj się być konsekwentna w pisaniu postów i zdecyduj jak często chcesz je publikować (codziennie, co drugi dzień, co tydzień, itd.), aby Twoi followersi wiedzieli czego się spodziewać. Jeśli chodzi o pisanie, nie martw się zbytnio o styl - znajdziesz go prędzej czy później. Warto wiedzieć, że ludzie zazwyczaj czują się bardziej przyciągnięci do postów z oddzielnymi akapitami i różnymi nagłówkami (jak ten), więc postaraj się przyjąć tę metodę pisania.

Rozwijaj swoją publiczność

Wszystkie odnoszące sukcesy blogerki kosmetyczne są aktywne na platformach mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter i Facebook. Jednym ze sposobów na zdobycie sławy jest przeniknięcie do ściśle splecionej społeczności blogerów kosmetycznych poprzez angażowanie się w rozmowy i komentarze, upewnij się tylko, że są one autentyczne - nie wolno spamować. Współpraca i nawiązywanie kontaktów są bardzo ważne w Twoim zawodzie, więc jeśli znajdziesz blogera, który Cię inspiruje i uczy, zamieść link do niego w swoich wpisach - to świetny sposób na budowanie relacji i dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Blogowanie o urodzie jest bardzo efektowne i atrakcyjne dla wielu osób, więc Ty też możesz spróbować. Nawet jeśli nie osiągniesz sukcesu od razu, na pewno będziesz się dobrze bawić, znajdziesz wielu inspirujących ludzi i nauczysz się wielu rzeczy, które pomogą Ci w przyszłości.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl