16 maja 2022 Udostępnij

Korzyści płynące z wykorzystania szablonu do planowania wizyt w biurze medycznym

Jeśli prowadzisz gabinet medyczny, to rozumiesz, jak ważne jest, aby podjąć właściwą opiekę nad planowaniem pacjenta. Tworzenie bałaganu w tej dziedzinie może prowadzić nie tylko do niezadowolenia klientów, ale w zasadzie ogromny chaos w swoich biurach. To na pewno nie jest to, co chcesz, dlatego trzeba wymyślić strategii, w jaki sposób upewnić się, że planowanie jest zrobione idealnie i poprawnie, jak to wpłynie na cały biznes. Możesz znaleźć kilka wskazówek, jak skutecznie zaplanować swoich pacjentów tutaj.

W przypadku, gdy zmagasz się z planowaniem na chwilę teraz i w przypadku jednego problemu po drugim powstaje z powodu złej organizacji, to mam sugestię do zrobienia. Dlaczego nie zaczniesz myśleć o użyciu doskonałego gabinetu lekarskiego harmonogramu mianowania szablon, który może uczynić tę pracę znacznie łatwiejsze dla Ciebie i Twojego personelu, a tym samym może zapewnić sprawne funkcjonowanie swojej praktyce medycznej? Cóż, fakt, że jesteś tutaj pokazuje, że niezaprzeczalnie zaczął myśleć o użyciu jednego z tych szablonów.

Co więc powstrzymuje Cię przed zrobieniem tego? Jeśli nie jesteś pewien, jak samodzielnie stworzyć szablon, praktycznie wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedniego partnera technicznego i pozwolić mu wykonać ciężką pracę w tym zakresie. To z pewnością będzie bardzo pomocne. Tak więc trudność w stworzeniu szablonu nie powinna być dla Ciebie powodem do odkładania tej decyzji na później.

Wyczuwam jednak, że masz jakieś inne powody. Mówiąc najprościej i najdosadniej, jak to możliwe, najprawdopodobniej nie jesteś do końca pewien, czy te szablony rzeczywiście mogą Ci pomóc. Nie chcesz więc podjąć tej decyzji, zrealizować jej, a potem zdać sobie sprawę, że po prostu zmarnowałeś swój czas na to wszystko. Cóż, od razu zapewniam Cię, że tak się nie stanie, ponieważ istnieje wiele korzyści z używania szablonów wizyt w Twoim gabinecie medycznym.

Przeczytaj więcej o tym, jak skutecznie zaplanować wizyty kontrolne: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14564749/

Samo stwierdzenie, że korzystanie z tych szablonów przynosi korzyści, z pewnością nie wystarczy, aby rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci podjąć decyzję, czy chcesz to zrobić. W końcu pewnie zastanawiasz się teraz, o jakich konkretnie korzyściach mówię i chciałbyś o nich usłyszeć, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Właśnie dlatego postanowiłem przedstawić listę niektórych z tych korzyści, aby pomóc Ci nie tylko w podjęciu decyzji, ale także w podjęciu tej właściwej. A więc sprawdźmy tę listę.

Zmniejszenie liczby nieobecności

Ile razy zdarzyło Ci się siedzieć w swoim gabinecie i zastanawiać się, czy pacjent, który jest umówiony na następną wizytę, w ogóle się pojawi, czy może zapomni o spotkaniu? Oczywiście, to niezwykłe, że ludzie zapominają o wizytach lekarskich, ale z pewnością się to zdarza, biorąc pod uwagę, że wszyscy prowadzimy bardzo intensywne życie i zapominanie jest jego częścią. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tych szablonów i odpowiedniego oprogramowania, możesz przestać martwić się o te nieobecności, ponieważ Twoi pacjenci będą automatycznie otrzymywać przypomnienia o wizytach. Przypomnienia te są równie przydatne dla nich, jak i dla Ciebie.

Skrócenie czasu oczekiwania

Każdy specjalista pracujący z ludźmi wie, jak szybko poczekalnia może się zapełnić osobami oczekującymi na wizytę. Niektórzy z nich mogli już wcześniej umówić się na wizytę, inni zaś postanowili po prostu wpaść do Ciebie, licząc na to, że ich przyjmiesz. Oznacza to, że wszystkie z nich będą musiały czekać przez dość długi czas, zanim dostaniesz się do tendencji do wszystkich ich potrzeb. Z odpowiedniego szablonu planowania i prawo kawałek oprogramowania po swojej stronie, choć, dostaniesz się do zmniejszenia czasu oczekiwania, ponieważ będziesz mieć pewność, że wszystkie spotkania są zaplanowane doskonale, z co najmniej kilka minut między nimi. Skrócenie czasu oczekiwania będzie korzystne dla Ciebie, ale także dla Twoich pacjentów, którym spodoba się profesjonalizm tego wszystkiego.

Zminimalizuj liczbę niewykorzystanych slotów

Kiedy próbujesz zrobić wszystko ręcznie, jednocześnie starając się upewnić, że każdy slot działa dla każdej osoby, którą planujesz na ten slot, możesz łatwo się przytłoczyć, a nawet popełnić kilka błędów. Może to prowadzić do dużej liczby niewykorzystanych slotów, co jest po prostu stratą czasu. Zamiast pomagać ludziom z ich potrzeb i zamiast, dobrze, zarabiać pieniądze na swoją pracę, będziesz po prostu siedzi w biurze i czeka na niewłaściwie zorganizowany czas, aby przejść. Biuro medyczne planowania mianowania szablonów rozwiązań, choć może prowadzić do zminimalizowania liczby tych niewykorzystanych szczelin, co oznacza, że nie będzie tracić czasu idling wokół i nic nie robi, jak to z pewnością nie jest dobre dla biznesu.

Ogólne zwiększenie zadowolenia klientów

Cała koncepcja tych szablonów służy do spełnienia kilku ważnych celów. Jednym z nich jest poprawa obsługi klienta, a tym samym zwiększenie jego zadowolenia. Jeśli pacjenci zostaną przyjęci w momencie, gdy przybędą do Twojego gabinetu, ponieważ wykonałeś świetną pracę przy planowaniu, z pewnością będą zadowoleni z takiej usługi i, co najważniejsze, polecą ją swoim znajomym.

Poprawa ogólnej efektywności

Jak wspomniano, istnieje jeszcze kilka innych celów, które te szablony mogą spełnić. Na przykład, mogą one pomóc w zwiększeniu ogólnej wydajności biura. Dzięki temu, że poczekalnia nie będzie wypełniona ludźmi, będzie panował mniejszy chaos, a pracownicy będą pracować tak wydajnie, jak to tylko możliwe, co doprowadzi Twoją firmę do sukcesu.

Budowanie dobrej reputacji

Mówiąc o prowadzeniu firmy w kierunku sukcesu, z pewnością należy mieć na uwadze reputację. Jeśli chcesz mieć pewność, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zbudować świetną reputację, to z pewnością powinieneś pomyśleć o wykorzystaniu tych szablonów. W końcu, jak wspomniałem powyżej, ludzie będą rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi o Twoich usługach, a jeśli usługa była doskonała, to reputacja również będzie taka.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl